برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1142 100 1

علی طیب نیا

علی طیب نیا در دانشنامه ویکی پدیا

علی طیب نیا
علی طیب نیا (زاده ۱۶ فروردین ۱۳۳۹ اصفهان) سیاستمدار، اقتصاددان، استاد دانشگاه و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که در دولت یازدهم به عنوان وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران فعالیت میکرد. در پایان جلسات رأی اعتماد به کابینه روحانی، طیب نیا با کسب ۲۷۴ رأی از مجموع ۲۸۴ رأی مأخوذه، عنوان کسب بالاترین رأی اعتماد در تاریخ جمهوری اسلامی ایران را به خود اختصاص داد. با این حال وی اولین وزیر دولت یازدهم ایران بود که از مجلس شورای اسلامی، کارت زرد مجلس دریافت کرد و پس از دو سال دو کارت زرد دیگر نیز گرفت.
پایگاه اطلاعات علمی: مقالات منتشره توسط طیب نیا علی
فهرست کتاب های پدیدآور: علی طیب نیا خانه کتاب
وی در دوران نوجوانی و جوانی به سبب آنکه در خانواده ای متدین و مذهبی رشد یافته بود، جذب فعالیت های فرهنگی و قرآنی می شود و مسولیت تشکیل گروه های منسجم فرهنگی را درارتباط با انجمن های اسلامی اصفهان در مساجد برعهده می گیرد وخود مسولیت ساماندهی انجمن اسلامی جوانان را در مسجدالمهدی مرداویج اصفهان عهده دار می شود. وی سپس باحضور در دانشگاه تهران در کنار فعالیت های علمی به امور فرهنگی و مذهبی دانشجویی نیز می پردازد و نشریه داخلی جوان مسلمان را در دانشگاه تهران و با همکاری دانشجویان خوش فکر دیگر منتشر می کند. وی داماد غلامحسین امیدیان است.
تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در شهر اصفهان به اتمام رساند و به دانشگاه راه یافت. با توجه به علاقه شخصی اش به رشته های علوم انسانی و همچنین توصیه آیت الله بهشتی رشته اقتصاد دانشگاه تهران را به عنوان رشته دانشگاهی اش انتخاب کرد. کسب رتبه یک در آزمون ورودی کارشناسی ارشد هم برایش کار سختی نبود. علی طیب نیا در اولین دوره دکترای اقتصاد دانشگاه تهران نیز با کسب رتبه یک پذیرفته شد که یک سال از دوره دکتری خود را در مدرسه اقتصاد لندن زیر نظر پروفسور لارنس هریس (به انگلیسی: Laurence Harris) گذراند. در حال حاضر وی با مرتبه علمی استاد تمام در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران مشغول به فعالیت علمی است.
عنوان پایان نامه: تورم ساختاری در ایران
عکس علی طیب نیا


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های علی طیب نیا

علی طیب نیا (۱۳۳۹ /۱۹۶۰م) سیاستمدار اصلاح طلب، اقتصاددان، استاد دانشگاه و وزیر امور اقتصاد ایران.
• «تحریم ها یکسری آثار مثبت هم برای اقتصاد ما داشته که موجب شد مسئولان اقتصادی کشور بیش از پیش به اهمیت تأمین هزینه های دولت و تکیه بودجه های سالیانه بردرآمدهای مالیاتی پی ببرند»

علی طیب نیا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی علی طیب نیا   • مفهوم علی طیب نیا   • تعریف علی طیب نیا   • معرفی علی طیب نیا   • علی طیب نیا چیست   • علی طیب نیا یعنی چی   • علی طیب نیا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی علی طیب نیا
کلمه : علی طیب نیا
اشتباه تایپی : ugd xdf kdh
عکس علی طیب نیا : در گوگل

آیا معنی علی طیب نیا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )