انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1021 100 1

علی علیه السلام و فلسفه الهی

علی علیه السلام و فلسفه الهی در دانشنامه اسلامی

علی علیه السلام و فلسفه الهی
على و فلسفه الهى، اثر علامه سید محمدحسین طباطبائى ترجمه فارسى سید ابراهیم سید علوى پیرامون بخشى از سخنان حکیمانه على(ع) در موضوعات مختلف و بیان رموز و دقایق شگفت انگیز آن سخنان می باشد.
در آغاز کتاب، مقدمه بنیاد علمى و فکرى علامه، پس از آن، مقدمه ناشر و سپس مقدمه مترجم واقع شده است. متن کتاب، مشتمل بر مباحثى مقدماتى در مورد فلسفه و مراحل رشد آن است. در پایان مقدمه، مؤلف اجمالى از زندگانى على(ع) را بازگو کرده است. پس از اتمام مقدمه، تقریبا 13 فصل از گفتار گوناگون على(ع) را در موضوعات مختلف مورد بحث قرار داده و بیانات شیوا و گهرآساى امام به حق را زینت بخش صفحات کتاب کرده است.
این رساله به طور کلى، هدف فلسفه و به ویژه هدف و موضوع فلسفه الهى را روشن مى کند و نیز مى کوشد بین فلسفه و دین هماهنگى و وحدت نظر ایجاد نماید و با براهین روشن و دلایل قرص عقلى اثبات مى کند که هیچ گونه تضاد و تناقضى میان آنها نیست، بلکه آن دو داراى هدف هاى مشترکى هم مى باشند.
از جمله مباحث رساله، «فلسفه الهى اسلام یا کمال فلسفه» است. مؤلف محترم با استادى و مهارت ویژه اى بیان مى کند که چگونه فلسفه از مراحل ابتدایى، رشد و نمو کرده و مراتب تکامل را پیموده و در اسلام به اوج ترقى و کمال رسیده است.
مؤلف محترم، در بخشى از نوشته خود بیان داشته است که سخنان على(ع) پیرامون معارف الهى و مسائل فلسفى، جدا منحصربه فرد است و جز از على(ع) کسى لب به بیان این حقایق نگشوده است.
مجموع مباحثى که در این رساله مطرح شده است، سه فایده ارزشمند را در پى دارد:

ارتباط محتوایی با علی علیه السلام و فلسفه الهی

به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

F > little
T_T > collect
A.M.R > School Things
فهیمه > لنیا
pardis choopani > eaten alive
مینا > it has always been you
آوین > آرن
فهیمه > لنا

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی علی علیه السلام و فلسفه الهی   • مفهوم علی علیه السلام و فلسفه الهی   • تعریف علی علیه السلام و فلسفه الهی   • معرفی علی علیه السلام و فلسفه الهی   • علی علیه السلام و فلسفه الهی چیست   • علی علیه السلام و فلسفه الهی یعنی چی   • علی علیه السلام و فلسفه الهی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی علی علیه السلام و فلسفه الهی
کلمه : علی علیه السلام و فلسفه الهی
اشتباه تایپی : ugd ugdi hgsghl , tgsti hgid
عکس علی علیه السلام و فلسفه الهی : در گوگل


آیا معنی علی علیه السلام و فلسفه الهی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )