برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1166 100 1

عملیات سپر فرات

عملیات سپر فرات در دانشنامه ویکی پدیا

عملیات سپر فرات
مداخله نظامی ترکیه در جنگ داخلی سوریه با عنوان عملیات سپر فرات (ترکی:Fırat Kalkanı Harekâtı) از تاریخ ۲۴ دسامبر ۲۰۱۶ از منطقه غربی رود فرات و بین مرز ترکیه-سوریه آغاز شده و شورشیان مورد حمایت ترکیه توانستند ابتدا با تصرف مناطق تحت کنترل داعش به جرابلس نفوذ و آنرا تصرف کنند. سپس پیشروی خود علیه نیروهای دمکراتیک سوریه (کردها) ادامه دادند اما بعداً با وجود موفقیت نیروهای شورشی تحت حمایت ترکیه در تصرف مناطق تحت کنترل نیروهای دمکراتیک سوریه، بعد از حصول آتش بس موقت بین نیروهای دمکراتیک سوریه محور عملیات خود را از پیشروی به جنوب (منبج) به غرب منعطف کردند تا بتوانند مناطق تحت کنترل داعش را تصرف کنند و مانع کمک رسانی به داعش از مرز ترکیه شوند.
نیروهای دموکراتیک سوریه یگان آزادی بین المللیپشتیبانی: آمریکاa
در اوایل صبح روز ۲۴ مرداد ماه، نیروهای ترکیه حمله شدید توپخانه علیه مواضع داعش در جرابلس را شروع کرند و در همان زمان نیروی هوایی ترکیه ۱۱ هدف را بمباران کرد. بعد از آن روز، ترکیه تانک های خود را در مرز مستقر کرد و ترکیه، نیروهای ویژه خود را از مرز عبور داد تا به صدها جنگجوی ارتش آزاد سوریه بپیوندند و در حمله به شهر به شورشیان کمک کنند. ائتلاف ضد داعش نیز از نیروهای ترکیه حمایت کرد. این بود که اول خود را هماهنگ حمله به سوریه است. ارتش آزاد سوریه (معارضین مسلح) گفت: پیشرفت آهسته بود چرا که از مین های کاشته شده توسط جنگجویان داعش در این منطقه است.
چند ساعت پس از حمله نیروهای ویژه و شوریان اولین روستا را تصرف کردند و داعش نیز برای دفاع از شهر جرابلس به نیروهای خود دستور عقب نشینی داد. چند ساعت بعد از حمله شورشیان تحت حمایت ترکیه و آمریکا- گزارش شد که شهر مرزی جرابلس را از داعش تصرف کردند در حالی که داعش مقاومت بسیار از خود نشان داد. بسیاری از مبارزان داعش به شهر باب عقب نشینی کردند.
عکس عملیات سپر فرات


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

عملیات سپر فرات را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی عملیات سپر فرات   • مفهوم عملیات سپر فرات   • تعریف عملیات سپر فرات   • معرفی عملیات سپر فرات   • عملیات سپر فرات چیست   • عملیات سپر فرات یعنی چی   • عملیات سپر فرات یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی عملیات سپر فرات
کلمه : عملیات سپر فرات
اشتباه تایپی : ulgdhj s~v tvhj
عکس عملیات سپر فرات : در گوگل

آیا معنی عملیات سپر فرات مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )