برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1300 100 1

فاطمه بنت الحسین

فاطمه بنت الحسین در دانشنامه اسلامی

فاطمه بنت الحسین
فاطمه بنت الحسین (علیه السلام) یکی از بانوانی است که در کربلا حاضر بوده و در زمره اسیران کربلا می باشد.
فاطمه یکی از دختران امام حسین (علیه السلام) است، مادرش امّ اسحاق بنت طلحة بن عبیدالله یتمیّه می باشد. وی از زنان پاکدامن و با فضیلت تاریخ است که برخی او را زبیده می نامند.
ازدواج فاطمه
مرحوم شیخ مفید (رحمة الله علیه) می نویسد: حسن بن حسن از عموی خود امام حسین (علیه السلام) یکی از دو دخترش را خواستگاری کرد و آن حضرت فرمود: من دخترم فاطمه را برای تو اختیار کردم. زیرا شباهت بیشتری به مادرم فاطمه دختر رسول الله دارد.حسن بن حسن در سن سی و پنج سالگی از دنیا رفت، فاطمه خیمه ای بر سر قبر زد، روزها را روزه می گرفت، شب ها به عبادت مشغول بود. بخاطر جمالی که داشت او را به حورالعین تشبیه کرده اند. وی پس از یکسال که بر این منوال گذشت به غلامان خویش دستور داد هنگامی که تاریکی شب فرا رسید این خیمه را از اینجا بر کَنید، وقتی که هوا تاریک شد، شنید گرینده ای می گوید: آیا گمشده خود را یافتید؟ دیگری گفت: بلکه ناامید شده برگشتند. وی پس از حسن بن حسن با عبدالله بن عمرو بن عثمان ازدواج کرد.
فرزندان فاطمه
بنابر گفته برخی از منابع فاطمه فرزندانی به نام های: محمد الاصغر، قاسم، رقیّه از عبدالله بن عثمان داشت.
فضایل فاطمه
...
فاطمه بنت الحسین
کلید واژه: فاطمه بنت الحسین، فضایل فاطمه کبری، زندگینامه فاطمه کبری،
فاطمه دختر ارجمند امام حسین علیه السلام از ام اسحاق دختر طلحة بن عبیدالله تمیمی زاده شد و در دامان مبارک حسین علیه السلام پرورش یافت و از علم و دانش و عبادت و معنویت در افق بلند و درخشانی قرار داشت، او به ازدواج پسرعموی خود حسن مثنی درآمد، و در نهضت عاشورای سال 61 هجری، در کربلا هم حضور فعال داشت.
وقتی امام حسین علیه السلام می خواست دختر والاگهر خود را به حسن مثنی که خواستگار جدی دخترعموی خود بود، درآورد در توصیف دختر عابد و بزرگوار خود فرمود: من دختری را به ازدواج تو درمی آورم که، شبیه ترین افراد به مادرم فاطمه سلام الله علیها دختر رسول خدا صلی الله علیه و آله می باشد، پیوسته شب زنده دار و روزه د ...

ارتباط محتوایی با فاطمه بنت الحسین

فاطمه بنت الحسین را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی فاطمه بنت الحسین   • مفهوم فاطمه بنت الحسین   • تعریف فاطمه بنت الحسین   • معرفی فاطمه بنت الحسین   • فاطمه بنت الحسین چیست   • فاطمه بنت الحسین یعنی چی   • فاطمه بنت الحسین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فاطمه بنت الحسین
کلمه : فاطمه بنت الحسین
اشتباه تایپی : thxli fkj hgpsdk
عکس فاطمه بنت الحسین : در گوگل

آیا معنی فاطمه بنت الحسین مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )