برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1324 100 1

فرحزاد

فرحزاد در دانشنامه ویکی پدیا

فرحزاد
فَرَحزاد، محله ای واقع در شمال تهران و شمال غرب شميرانات است که از بزرگراه یادگار امام، جاده فرحزاد و بلوار فرحزادی شهرک غرب قابل آمد و شد است. فرحزاد از محلات تهران است و جزئی از منطقه ۲ شهرداری تهران به حساب می آید.
امامزاده صالح (فرحزاد)
محله فرحزاد، از محله های قدیمی شميران است که از گذشته به صورت روستایی سردسیر و خنک در مسیر جاده امامزاده داوود استقرار داشته و به مرور زمان و در اثر توسعه پایتخت به صورت محله ای از شهر تهران درآمده است.
محله فرحزاد از بخش های خوش آب و هوای شمال تهران به حساب می آید که در منطقه۲ شهرداری تهران واقع شده است. ضلع شمالی این محدوده به دامنه های ارتفاعات رشته کوه البرز منتهی می شود (ارتفاع ۱۸۰۰ متر از سطح دریا که حد شمالی شهر تهران است).
در متون قدیم آمده است که مردم دهکده ‍ «دولاب» و ‍ «تهران» پیرو مذاهب اهل سنت و اهالی ‍ «ونک» و ‍ «فرح زاد» شیعه مذهب بوده اند. اعتضاد السلطنه فاصله تهران تا فرحزاد را دو فرسخ نوشته است.
عکس فرحزاد
حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد در سال ۱۳۳۵ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود.
سیره پیامبر: محبت و رحمت / انتشارات طوبای محبت / ۱۳۹۰
سیره پیامبر: محبت زنان و کودکان / انتشارات طوبای محبت / ۱۳۹۰
وی یکی از کارشناسان مذهبی است که در برنامه سمت خدا حضور دارد.
دره فرحزاد از بخش های خوش آب و هوای شمال تهران به حساب می آید که در مابین مناطق ۲ و ۵ شهرداری تهران واقع شده است. در کنارهٔ شرقی پونک، دره ای قرار دارد که رودخانهٔ پونک در آن جاریست. این دره را از دیرباز، «دره فرحزاد» می نامیدند. دره فرحزاد در شمال غرب تهران در دامنه جنوبی ارتفاعات البرز قرار گرفته است. در اطراف فرحزاد در شرق، محلهٔ سعادت آباد و در جنوب شرقی آن محلهٔ شهرک غرب واقع شده است و در غرب محلهٔ پونک و کن واقع شده است. این دره داری طبیعت متنوع ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با فرحزاد

فرحزاد را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

بنیامین
فرح زاد

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی فرحزاد   • مفهوم فرحزاد   • تعریف فرحزاد   • معرفی فرحزاد   • فرحزاد چیست   • فرحزاد یعنی چی   • فرحزاد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فرحزاد
کلمه : فرحزاد
اشتباه تایپی : tvpchn
عکس فرحزاد : در گوگل

آیا معنی فرحزاد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )