برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1309 100 1

فرشتگان مقرب

فرشتگان مقرب در دانشنامه اسلامی

فرشتگان مقرب
ملائکه (فرشتگان ) موجوداتی صاحب عقل و شعور هستند و وظایف گوناگونی بر عهده دارند. براساس آنچه از قرآن و اخبار استفاده می شود، برخی از فرشتگان دارای مقام و تقرب بالاتری نسبت به دیگر فرشتگان هستند که به آنها فرشتگان مقرب اطلاق می شود.
فرشتگان که قرآن کریم و روایات و اخبار رسیده از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلّم) و ائمه اهل البیت (علیهم السّلام) تصریح بر وجود آنان دارد موجوداتی غیر مادی هستند که عقل تمام هستند و شهوت و میل در آنان وجود ندارد. آنها مطیع معصوم خداوند هستند و هرگز عصیان در مورد آنان متصور نیست این موجودات الهی و مجرد، مقربان درگاه خداوند هستند و خود دارای مراتب وجودی هستند. دسته ای از آنان فرشتگان بزرگ و دسته ای دیگر به لحاظ مرتبه وجودی پایین تر از آنان هستند.
اسامی فرشتگان مقرب
چهار فرشته مقرب و معروف خداوند عبارتند از:۱ـ جبرائیل که واسطه وحی الهی و پیام خداوند به پیامبران و اولیاء خداوند است.۲ـ عزرائیل که عامل قبض ارواح انسان ها و مرگ آنان است.۳ـ میکائیل که واسطه روزی رسانی از مصدر عالم و خزائن الهی به خلق خداوند است.۴ـ اسرافیل که مسئول دمیدن در صور و اعلام قیامت و حرکت عمومی به سوی قیامت کبری است.
← جبرئیل
 ۱. ↑ امام سجاد (علیه السلام)، صحیفه سجادیه، ص۲۷، دعای ۳.    
...

فرشتگان مقرب در دانشنامه ویکی پدیا

فرشتگان مقرب
عکس فرشتگان مقرب
«فرشتگان مقرب» (انگلیسی: Archangel (film)) فیلمی در ژانر درام است که در سال ۱۹۹۰ منتشر شد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با فرشتگان مقرب

فرشتگان مقرب در جدول کلمات

فرشتگان مقرب
فرشتگان مقرب
از فرشتگان مقرب الهی
میکاییل

فرشتگان مقرب را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی فرشتگان مقرب   • مفهوم فرشتگان مقرب   • تعریف فرشتگان مقرب   • معرفی فرشتگان مقرب   • فرشتگان مقرب چیست   • فرشتگان مقرب یعنی چی   • فرشتگان مقرب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فرشتگان مقرب
کلمه : فرشتگان مقرب
اشتباه تایپی : tvaj'hk lrvf
عکس فرشتگان مقرب : در گوگل

آیا معنی فرشتگان مقرب مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )