انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 990 100 1

فرقه ای برای تفرقه

فرقه ای برای تفرقه در دانشنامه اسلامی

فرقه ای برای تفرقه
«فرقه ای برای تفرقه»، اثر نجم الدین طبسی (متولد نجف، 1334ش)، است که در آن، به نقد کلامی و تاریخی اندیشه ها و پیدایش فرقه استعماری وهابیت و هم پیمانی حکومت آل سعود با آن پرداخته و نقش این فرقه را در تخریب وحدت اسلامی توضیح داده است.
نام کامل این اثر عبارت است از: «فرقه ای برای تفرقه، بررسی پیشینه فکری و سیاسی وهابیت».
کتاب حاضر، از مقدمه نویسنده و متن اصلی (شامل 3 بخش) تشکیل شده است. روش نویسنده در این اثر، انتقادی و کلامی است و از کتاب، سنت، تاریخ و عقل استفاده کرده است.
برخی از نکات جالب و آموزنده این اثر عبارت است از:
1. نویسنده در مقدمه کوتاهش که آن را در قم، تاریخ 4 مرداد 1386 نوشته، یادآور شده است: «... نوشته حاضر ضمن سلسله بحث هایی است که در سال 1416ق (دوازده سال قبل) در حوزه «الرسول الأکرم» بیروت به زبان عربی تدریس می شد و طلاب محترم حوزه را از خطر وهّابیت و افکار منحرف ابن تیمیه و جریان سلفی گری برحذر می داشت. پیش از نقد عقاید آنان، به تاریخچه ابن تیمیه و ابن وهاب و نقش آنان در ایجاد اختلاف و درگیری بین امّت واحده اسلامی و ازهم پاشیدن صفوف مسلمین پرداخته شده تا همگان بدانند که امروز چه کسانی به نام دین و مذهب، خنجر بر پیکره دین می زنند و کاری را که یهود (علیهم لعان الله) و استعمارگران نمی توانند به آن دست یابند، متأسفانه این گروه و حزب، به آسانی آن را به دست آورده و نتایج آن را تقدیم دشمنان اسلام می کنند... .

ارتباط محتوایی با فرقه ای برای تفرقه

فرقه ای برای تفرقه را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی فرقه ای برای تفرقهنام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی فرقه ای برای تفرقه   • مفهوم فرقه ای برای تفرقه   • تعریف فرقه ای برای تفرقه   • معرفی فرقه ای برای تفرقه   • فرقه ای برای تفرقه چیست   • فرقه ای برای تفرقه یعنی چی   • فرقه ای برای تفرقه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فرقه ای برای تفرقه
کلمه : فرقه ای برای تفرقه
اشتباه تایپی : tvri hd fvhd jtvri
عکس فرقه ای برای تفرقه : در گوگل


آیا معنی فرقه ای برای تفرقه مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )