انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 921 100 1

معنی اسم فرناک

اسم: فرناک
نوع: پسرانه
ریشه اسم: فارسی
معنی: (تلفظ: farnāk) (در اعلام) نام سر دودمان پادشاهان کاپادوکیه که پس از اسکندر در آسیای صغیر حکومتی تشکیل دادند - نام پادشاه کاپادوکیه که پس از اسکندر در آسیای صغیر حکومتی تشکیل داد

معنی فرناک در لغت نامه دهخدا

فرناک. [ ف َ ] (اِخ ) نام سردودمان پادشاهان کاپادوکیه که پس از اسکندر در آسیای صغیر حکومتی تشکیل دادند و متجاوز از 200 سال در آن دیار فرمان روایی داشتند. (از ایران باستان پیرنیا ص 2128 به بعد).

فرناک. [ ف ِ ] (اِخ ) نام دو تن از پادشاهان خانواده ٔ پُنت که پس از سلسله ٔ اول فرمان روایان کاپادوکیه جانشین آنها شدند. از این دو پادشاه یکی فرناک اول است که بین سالهای 190 تا 169 ق.م. سلطنت کرده و دیگر نوه ٔ برادر اوست که از سال 63 تا 47 ق.م. فرمان روای کاپادوکیه بوده و معروف به فرناک دوم است. (از ایران باستان پیرنیا ص 2146 به بعد).

معنی فرناک به فارسی

فرناک
نام سردودمان کاپادوکیه که پس از اسکندر در آسیای صغیر حکومتی تشکیل دادند و متجاوز از ۲٠٠ سال در آن دیار فرمانروایی داشتند.

فرناک را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی فرناکنام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی فرناک   • مفهوم فرناک   • تعریف فرناک   • معرفی فرناک   • فرناک چیست   • فرناک یعنی چی   • فرناک یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فرناک
کلمه : فرناک
اشتباه تایپی : tvkh;
عکس فرناک : در گوگل


آیا معنی فرناک مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )