برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1258 100 1

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد در دانشنامه ویکی پدیا

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد
فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد فرودگاهی بین المللی در شهر مشهد در ایران است که در زمینی به مساحت ۵۴۰ هکتار در قسمت جنوب شرقی شهر مشهد قرار دارد و با دو باند موازی ظرفیت پذیرش کلیهٔ هواپیماها تا ردهٔ بویینگ ۷۴۷ را دارد.
هواپیمایی ایران ایرتور
هواپیمایی آسمان (قطب شرق کشور)
کیش ایر (قطب دوم)
هواپیمایی ماهان (قطب دوم)
هواپیمایی معراج (قطب دوم)
هواپیمایی تابان
در سال ۲۰۱۶ میلادی ۷۰٬۰۸۴ نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام شد و ۱۰٬۰۳۰٬۲۳۰ کیلوگرم بار و ۸۶٬۶۸۱٬۰۱۰ نفر مسافر از طریق آن جابجا شدند.
این فرودگاه در سال ۱۳۳۰ خورشیدی تحت عنوان فرودگاه مشهد احداث شد. در سال ۱۳۴۶ نیز باند فرودگاه از جنس بتن و پایگاه پدافند نیروی هوائی مورد بهره برداری قرار گرفت که روزانه یک پرواز از نوع DC3 در مسیر تهران-مشهد و پروازهای آموزشی و ایرتاکسی علاوه بر پروازهای نظامی از آن استفاده می کردند.
با افزایش پروازها و ورود هواپیماهای DC8 و متعاقباً هواپیماهای بوئینگ ۷۰۷، ۷۲۷ و ۷۳۷ و ایرباس، در سال ۱۳۵۷ پارکینگ و ترمینال جدید، برج مراقبت پرواز و ساختمان های جانبی فرودگاه جدید به صورت ناقص مورد بهره برداری قرار گرفت که به علت انحلال شرکت پیمانکار مراحل تکمیل آن تا بعد از انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ ادامه یافت. با پایان جنگ ایران و عراق و فرودگاه مشهد به فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد تغییر نام داد.
عکس فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد   • مفهوم فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد   • تعریف فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد   • معرفی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد   • فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد چیست   • فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد یعنی چی   • فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد
کلمه : فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد
اشتباه تایپی : tv,n'hi fdk hglggd aidn ihald kChn lain
عکس فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد : در گوگل

آیا معنی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )