انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1037 100 1

فروردین

/farvardin/

معنی اسم فروردین

اسم: فروردین
نوع: دخترانه
ریشه اسم: فارسی
معنی: (تلفظ: farvardin) در آیین زرتشتی یکی از فرشتگان موکل به روز نوزدهم هر ماه شمسی (فروردین روز) و ماه اول هر سال شمسی (فروردین ماه )، فروردین به معنی فروردهای پاکان و فروهرهای پارسیان - نام ماه اول از سال شمسی، نام روز نوزدهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم

معنی فروردین در لغت نامه دهخدا

فروردین. [ ف َرْ وَ ] (اِ) در زبان پهلوی فرورتن ، مأخوذ از پارسی باستان ظاهراً فرورتینام و آن ظاهراً جمع مؤنث کلمه ٔ فرورتی در حالت اضافی است و جمعاً به معنی فروردهای پاکان و فروهرهای پارسایان است. بنابراین «ین » علامت نسبت نیست. (از حاشیه ٔ برهان چ معین ). نام ماه اول سال شمسی باشد و آن بودن آفتاب است در برج حمل و آن برج اول است از بروج دوازده گانه ٔ فلک و باد دبور که باد مغرب است در این ایام میوزد. (برهان ). این ماه برج حمل راست که سرتاسر وی آفتاب در این برج باشد. (نوروزنامه ٔ خیام ) :
گرفت از ماه فروردین جهان فر
چو فردوس برین شد هفت کشور.
عنصری.
وقت آن است که مردم ره صحرا گیرند
خاصه اکنون که بهار آمد و فروردین است.
سعدی.
|| نام فرشته ای هم هست که از خازنان بهشت است و تدبیر امور ومصالحی که در این ماه و در روز فروردین که نوزدهم این ماه است واقع شود، بدو متعلق است. || نام روز نوزدهم باشد از هر ماه شمسی و در این روز از ماه فروردین فارسیان جشن سازند و عید کنند بنابر قاعده ٔ کلیه که پیش ایشان جاری است که هر روز از هر ماهی که نام همان ماه داشته باشد عید باید کرد. نیک است در این روز به اعتقاد ایشان جامه ٔ نو پوشیدن و دیدن گوسفندان و گله و رمه ٔ گاوان و اسبان. (برهان ) :
فروردین است و روز فروردین
شادی و طرب همی کند تلقین.
مسعودسعد.
|| (اِخ ) نام قسمتی از اوستای موجود. رجوع به فروردین یشت شود.

معنی فروردین به فارسی

فروردین
در آیین زردشتی یکی از ایزدان موکل بروز نوزدهم هر ماه شمسی ( فروردین روز ) و ماه اول هر سال شمسی ( فروردین ماه ) .
ماه اول سال خورشیدی، ماه اول بهار، وروزنوزدهم ازهرماه خورشیدی
( اسم ) ۱ - ماه اول سال شمسی و آن مدت توقف آفتابست در برج حمل و مدت آن را اکنون ۳۱ روز گیرند ۲ - نام روز نوزدهم از هر ماه شمسی ( فروردین روز ) .
نام یک یشت از کتاب یشتها که خود بخشی از بخشهای پنجگانه اوستای موجود است .
بمعنی باد برین است

معنی فروردین در فرهنگ معین

فروردین
(فَ وَ) [ په . ] (اِ.) ۱ - اولین ماه از هر سال شمسی که خورشید در حرکت ظاهری خود در برج حَمَل (برّه ) قرار می گیرد. ۲ - نام روز نوزدهم از هر ماه شمسی .

معنی فروردین در فرهنگ فارسی عمید

فروردین
۱. ماه اول سال خورشیدی پس از اسفند و پیش از اردیبهشت، ماه اول بهار.
۲. [قدیمی] روز نوزدهم از هر ماه خورشیدی.

فروردین در دانشنامه اسلامی

فروردین اولین ماه سال خورشیدی (شمسی) است که در تقویم کنونی ایران ۳۱ روز دارد.

فروردین در دانشنامه ویکی پدیا

فروردین
فروردین (در فارسی افغانستان:حمل)، نخستین ماه سال خورشیدی و نخستین ماه فصل بهار است که از نوروز آغاز می شود و ۳۱ روز دارد. برج فلکی مطابق آن برج حَمَل است. در گاه شماری رسمی ایران نام این ماه از نام ماه نخست گاه شماری اوستایی نو برگرفته شده است. در گاه شماری زرتشتی نوزدهمین روز هر برج نیز فروردین روز نام دارد و در فروردین روز از فروردین ماه، جشن فَروَردینگان یا فرودُگ برگزار می شود.
۶۴۸ (پیش از میلاد)؛ کهن ترین خورشیدگرفتگی ثبت شده در تاریخ یونان.
۱۸۶۹: برای نخستین بار در جهان، محصول پلاستیک به بازار عرضه شد.
۱۸۹۶: «نخستین بازیهای المپیک جدید» در آتن یونان آغاز شد. در این میان برای نخستین بار جیمز کونولی، نخستین طلای المپیک را در تاریخ المپیک جدید از آن خود کرد.
۱۹۴۸: سازمان جهانی بهداشت WHO تأسیس شد.
۱۳۵۸: اعدام امیرعباس هویدا نخست وزیر ایران پیش از انقلاب به دست حاکم شرع صادق خلخالی
فروردین برگرفته از fravaši است که در اوستا برای ارواح درگذشتگان نیکوکار و پارسا بکار می رود که روح پارسایان را پس از مرگ راهنمایی می کنند. هرمان لومل (Lommel) ریشه این واژه را از *fra-vrti می داند که به معنی «تصمیم درست» است اما بیلی (Baily) آن را از *par-var می داند به معنی «نیروی دفاعی». یشت سیزدهم اوستا در ستایش فروشی هاست. آنان یاران اهورا مزدا در آفرینش جهانند و هنگام جنگ به یاران اهورامزدا و باورمندان پیروزی می بخشند.
فروردین ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
فروردین (روزنامه)
فروردین (سیگار)
فروردین نام یکی از مطبوعات استان فارس در دوران پهلوی اول است.
سیروس رومی، فهرست مطبوعات فارس از آغاز تا امروز، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس،۱۳۸۵
این روزنامه از سال ۱۳۰۷ خورشیدی به وسیله سید جمال الدین جزایری، در شیراز به چاپ رسیده است.
سیگار فروردین، یکی از سیگارهای تولید ایران است که توسط شرکت دخانیات ایران تولید و توزیع می گردد.
نام محصول: فروردین طول: ۸۴ میلی متر نیکوتین: ۱ میلی گرم قطران: ۱۵ میلی گرم رسته: سیگار بسته بندی: هارد نوع: فیلتر دار
فروردین ۱۳۸۴، اولین ماه سال ۱۳۸۴ هجری خورشیدی است.
آغاز آن دوشنبه: ۱ فروردین ۱۳۸۴ (۲۱ مارس ۲۰۰۵ میلادی)
وزیر کابینه کرزی: خط دیورند را به رسمیت نمی شناسم
خط دیورند
بنابر گزارش های منتشر شده ایران برای غنی سازی اورانیوم از سانتریفیوژهای پ۲ استفاده می کند و این مسئله باعث نگرانی غرب در این مورد شده است.
پس از طوفانی که گرد و غبار فراوانی را به هوای پکن آورد و آن را ناسالم نمود، مقامات این شهر برای پاکسازی هوا از باران مصنوعی استفاده خواهند کرد.
شرکت گوگل در راستای ارائهٔ خدمات جدید برخط، خدمات تقویم گوگل را راه اندازی کرد.
سد سیوند آبگیری شد. خبرگزاری مهر
حداقل ۳۲ نفر توسط یک فرد مسلح در دانشگاه فنی ویرجینیای آمریکا کشته و ۲۱ نفر دیگر نیز زخمی شدند. این تاکنون مرگبارترین کشتار در یک مؤسسه آموزشی در تاریخ آمریکا بوده است. سی ان ان ، بی بی سی، جام جم آنلاین
محمود احمدی نژاد اعلام کرد ایران وارد گروه کشورهای تولیدکننده صنعتی سوخت هسته ای شده است. خبرگزاری فارس، بی بی سی
هشت ملوان و هفت تفنگدار دریایی بریتانیایی پس از آنکه دوازده روز را در ایران در بازداشت سپری کردند آزاد شدند. بی بی سی
فروردین ۱۳۸۷، نخستین ماه سال ۱۳۸۷ هجری خورشیدی است.
مارس ۲۰۰۸
آوریل ۲۰۰۸
آغاز آن پنج شنبه، ۱ فروردین ۱۳۸۷ برابر با ۲۰ مارس ۲۰۰۸ میلادی است.
فروردین ماه ۱۳۸۹ اولین ماه از این سال است.
عذرخواهی پاپ از آزار جنسی کودکان توسط کشیش های ایرلندی
آغاز آن یک شنبه: ‎۱ فروردین ۱۳۸۹ (۲۱ مارس ۲۰۱۰) میلادیمطابق با ۵ ربیع الثانی ۱۴۳۱ قمری قراردادی می باشد.
پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیک های جهان از کسانی که برای سال ها هدف آزار جنسی و بدرفتاری کشیش های ایرلندی قرار گرفته اند عذرخواهی کرده است.پاپ در نامه به کاتولیک های ایرلند که اولین پاسخ علنی وی به این رسوایی تلقی می شود، نوشته است: «شما رنج زیادی برده اند و من واقعا متاسفم.»پاپ بندیکت می گوید که به اعتماد خیانت شده و شرافت مردم لطمه خورده است.بی بی سی فارسی
بنا برگزارش سایتهای هوادار جنبش سبز ، شامگاه شنبه همزمان با لحظه تحویل سال، بانگ الله اکبر در شهرهای تهران ، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد طنین افکن شد. برخی از سایتهای خبری، فیلم سردادن شعارهای الله اکبر در لحظه تحویل سال نو را منتشر کرده اند.رادیو فردا
فروردین ۱۳۹۰ اولین ماه سال ۱۳۹۰ خورشیدی است.
پیام نوروزی اوباما: «اقدامات دولت ایران نشانه ترس است»
آغاز آن دوشنبه: ‎۱ فروردین ۱۳۹۰ (۲۱ مارس ۲۰۱۱) میلادی مطابق با ۱۵ ربیع الثانی ۱۴۳۲ قمری قرارادی می باشد.
باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در پیام نوروزی خود خطاب به «مردم ایران»، بار دیگر از حقوق و ارزش های پایه ای آنان پشتیبانی کرد. رئیس جمهور آمریکا، آزادی تجمعات صلح آمیز، تشکیل انجمن ها و سندیکاهای کارگری، ابراز عقیده و افکار را ارزش های جهان شمول خواند. رئیس جمهور آمریکا حکومت جمهوری اسلامی ایران را متهم کرد که «علاوه بر بازداشت ها و شکنجه ها تا آن جا از مردم خود وحشت دارد که به آن ها حتی اجازۀ دسترسی به اطلاعات یا برقراری ارتباط با یکدیگر را نیز نمی دهد». دویچه وله فارسی، بی بی سی فارسی، رادیو فردا، رادیو زمانه
نیروهای ائتلاف می گویند حمله موشکی به مقر معمر قذافی، رهبر لیبی در طرابلس، باعث تخریب ساختمان مرکز فرماندهی کنترل حکومت سرهنگ قذافی شده است. این عملیات در حالی انجام می شود که ائتلافی از کشورهای آمریکا، بریتانیا و فرانسه به حملات هوایی خود برای اجرای قطعنامه ۱۹۷۳ شورای امنیت بر فراز لیبی ادامه می دهند. بی بی سی فارسی، یورونیوز فارسی
۱ فروردین در تقویم رسمی ایران از آغاز سال ۱ روز گذشته و به پایان آن ۳۶۴ روز (در سال عادی) یا ۳۶۵ روز (در سال کبیسه) مانده است.
۱ - جمعه برابر با ۱۹ مارس ۶۲۲ میلادی و ۲۹ شعبان سال ۱ پیش از هجرت، سرآغاز گاه شماری هجری خورشیدی است. مبدأ گاهشماری های هجری مسلمانان، هجرت پیامبر اسلام محمد از مکه به مدینه است که در شهریور (س‍پتامبر/ربیع الاول) همان سال اتفاق افتاده است.
۸۸۱ - تاجگذاری شاه اسماعیل صفوی در چهارده سالگی در تبریز
۱۱۶۱ - تاجگذاری آغا محمدخان قاجار در چهل سالگی
۱۱۸۳ - انتشار قوانین مدنی فرانسه مشهور به قوانین ناپلئون
۱۲۹۰ - به دلیل باقی ماندن قوای بیگانه در خاک ایران، مردم از برگزاری مراسم جشن نوروز خودداری کردند. به دعوت علما روز اول فروردین عزای ملی اعلام شده بود.
۱۲۹۶ - وثوق الدوله رئیس الوزراء باتشکیل سپاه ۱۱هزار نفره جنوب تحت فرماندهی بریتانیا موافقت کرد. نمایندگی های سیاسی روس و بریتانیا در ۱۰ مرداد سال گذشته درخواست تشکیل سپاه جنوب به فرماندهی بریتانیا و افزایش نیروهای قزاق به فرماندهی روس ها را به سپهسالار اعظم رئیس الوزراء داده بودند.
۱۳۰۰ - اعلام تشکیل ادارهٔ بلدیه در تهران و دیگر شهرها به دستور سید ضیاءالدین طباطبایی نخست وزیر وقت ایران
۱۳۱۰ - آغاز انتشار روزنامه الیک قدیمی ترین روزنامهٔ ارمنی
۱۳۱۱ - تبدیل واحد پول ایران از قران به ریال
۱۳۱۴ - تغییر نام پارس و پرشیا به ایران و اعلان آن به سراسر جهان به دستور رضا شاه پهلوی
۱۳۱۸ - آغاز بهره برداری از راه آهن سراسری ایران با حرکت نخستین قطار مسافربری از تهران به اهواز
۱۳۶۹ - استقلال نامیبیا از آفریقای جنوبی به عنوان آخرین مستعمرهٔ آفریقایی
۱۰ فروردین - در تقویم رسمی ایران از آغاز سال ۱۰ روز گذشته و به پایان آن ۳۵۵ روز (در سال عادی) یا ۳۵۶ روز (در سال کبیسه) مانده است.
۱۳۵۸ - همه پرسی تغییر نظام شاهنشاهی به جمهوری اسلامی در ایران
۱۱ فروردین - در تقویم رسمی ایران از آغاز سال ۱۱ روز گذشته و به پایان آن ۳۵۴ روز (در سال عادی) یا ۳۵۵ روز (در سال کبیسه) مانده است.
۱۳۰۴ - تصویب «قانون تبدیل بروج به ماه های فارسی» در مجلس شورای ملی. بر اساس این قانون در تقویم ایرانی نام های ماه های سال به نام های کنونی تبدیل گردید و نامهایی چون حمل و ثور و جوزا و … حوت جای خود را به فروردین و اردیبهشت و خرداد و … اسفند دادند.
۱۲ فروردین - در تقویم رسمی ایران از آغاز سال ۱۲ روز گذشته و به پایان آن ۳۵۳ روز (در سال عادی) یا ۳۵۴ روز (در سال کبیسه) مانده است. این روز برابر با ۱ آوریل در سال میلادی است.
۱۳۴۲ - گشایش آرامگاه های حکیم عمر خیام، شیخ عطار و کمال الملک در نیشابور
۱۳۴۲ - گشایش آرامگاه نادرشاه افشار در مشهد، از آثار ساخته شده از سوی انجمن آثار ملی با طراحی مهندس هوشنگ سیحون
۱۳۵۸ - روز جمهوری اسلامی، رأی اکثریت ۹۸٫۲٪ مردم ایران به نظام جمهوری اسلامی
۱۳ فروردین - از آغاز سال در تقویم رسمی ایران ۱۳ روز گذشته و به پایان آن ۳۵۲ روز (در سال عادی) یا ۳۵۳ روز (در سال کبیسه) مانده است.
۱۳۰۰ - قیام کلنل محمد تقی خان پسیان در خراسان
روز طبیعت (سیزده به در)
۱۴ فروردین ماه - از آغاز سال در تقویم رسمی ایران ۱۴ روز گذشته و به پایان آن ۳۵۱ روز (در سال عادی) یا ۳۵۲ روز (در سال کبیسه) مانده است.
۱۲۸۲ - ابوالحسن صبا، آهنگ ساز و نوازنده ویولن و سه تار.
۱۲۹۹ - احسان یارشاطر، نویسنده و پژوهشگر ایرانی.
۱۳۱۵ - نادر ابراهیمی، داستان نویس ایرانی
۱۳۳۲ - عبدالرضا اکبری، بازیگر ایرانی سینما و تلویزیون
۱۳۳۳ - رخشان بنی اعتماد، کارگردان و فیلمنامه نویس ایرانی
۱۳۶۹ - کریم انصاری فرد، بازیکن فوتبال اهل ایران
۱۳۴۱ - آزیتا قهرمان، نویسنده و مترجم ایرانی مقیم سوئد
۱۵ فروردین - از آغاز سال در تقویم رسمی ایران ۱۵ روز گذشته و به پایان آن ۳۵۰ روز (در سال عادی) یا ۳۵۱ روز (در سال کبیسه) مانده است.
۱۳۲۸ - بنیانگذاری پیمان ناتو
۱۳۶۰ - انجام عملیات اچ-۳ که در آن پایگاه هوایی الولید در غربی ترین نقطه عراق در مرز مشترک عراق و اردن توسط فانتوم های ایرانی بمب باران گردید و منهدم شد.
پانزدهم فروردین ، روز ذخایر ژنتیکی و زیستی است.
۱۶ فروردین - از آغاز سال در تقویم رسمی ایران ۱۶ روز گذشته و به پایان آن ۳۴۹ روز (در سال عادی) یا ۳۵۰ روز (در سال کبیسه) مانده است.
۱۳۵۱ - ثبت منطقه حفاظت شده بهرام گور (استان فارس) با ۴۰۸۰۰ هکتار مساحت در فهرست آثار طبیعی ملی ایران
۱۳۷۷ - ثبت خانه خانه آیت الله مدرس، از دوره قاجار (اردستان - اصفهان) در فهرست آثار ملی ایران
۱۷ فروردین - از آغاز سال در گاه شماری ایران ۱۷ روز گذشته و به پایان آن ۳۴۸ روز (در سال عادی) یا ۳۴۹ روز (در سال کبیسه) مانده است. این روز برابر با ۶ آوریل است
۱۲۹۹ - قیام شیخ محمد خیابانی در آذربایجان
جشن سروشگان، سروش روز
۱۸ فروردین- از آغاز سال در تقویم رسمی ایران ۱۸ روز گذشته و به پایان آن ۳۴۷ روز (در سال عادی) یا ۳۴۸ روز (در سال کبیسه) مانده است.
۱۲۹۸ - با حملهٔ قزاق های تحت فرمان استاروسلسکی به پایگاه های میرزا کوچک خان جنگلی، گروهی از جنگلی ها تسلیم شدند و گروهی نیز به جنگل های فومن پناه بردند.
۱۲۹۹ - تصرف شهربانی تبریز به دست پیروان شیخ محمد خیابانی و فرار کلنل بیورلینگ سوئدی.
۱۳۰۳ - رضا پهلوی (سردار سپه) رئیس الوزرا و وزیر جنگ، برای اعتراض به فرمان احمدشاه مبنی بر عزل او از مقام خویش کناره گیری کرد و به رودهن رفت.
۱۳۲۷ - تأسیس سازمان جهانی بهداشت WHO روز سلامتی، روز جهانی بهداشت.
۱۳۳۰ - زد و خورد مأموران حکومت نظامی آبادان با کارگران اعتصابی شرکت نفت ایران.
۱۳۳۴ - در پی کناره گیری فضل الله زاهدی، از مقام نخست وزیری، حسین علا بر جای او نشست.
۱۳۶۶ - آغاز عملیات کربلای ۸ در شرق بصره.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

فروردین در دانشنامه آزاد پارسی

فَروردین
(از ریشۀ پهلوی «فرورتن»، ظاهراً برگرفته از «فروتینامِ» پارسی باستان که شاید جمع مؤنث «فرورتی» در حالت اضافی و به معنی فروردهای پاکان یا فروهرهای پارسایان باشد) نام ماه نخست سال در گاه شماری خورشیدی و رسمی ایران که ۳۱ روز دارد و با تحویل سال اعتدالی و نوروز آغاز می شود. در تقویم اوستایی فروردین نام ماه نخست سال و نام روز نوزدهم از هر ماه بود. در آیین زردشتی، ایزد موکل ماه نخست و موکل روز نوزدهم از هر ماه را نیز فروردین می خواندند.

نقل قول های فروردین

فروردین/ حمل، اولین ماه سال خورشیدی است که در تقویم رسمی ایران و افغانستان همواره ۳۱ روز دارد و از نوروز آغاز می شود.
• «من فکر می کنم هر آدمی در فروردین ماه بچه می شود و ربطی هم به این موضوع ندارد که متولد فروردین باشد یا نباشد. در فروردین انسان مانند کودکان می شود؛ گویی دوباره انسان وارد زندگی جدیدی شده است و حسی دارد که هر انسانی بسته به شرایط آن را درک می کند... در فروردین بیشتر از هر موقعی این به دنیا آمدن دوباره گیاهان به چشم می آید که حس بسیار خوبی به من می دهد.» -> فریده سپاه منصور

فروردین را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

امیرمحمد ٠١:١٩ - ١٣٩٦/٠٣/٠٥
یکی از امشاسپندان 12 گانه اوستا
|

واژگا ١٢:٣٦ - ١٣٩٧/٠٥/٠٥
فروردین=فر و ر دین
فر= فرح= فر کاویان= علم کهکشان
و=و
ر=روح روان
دین= آیین
فروردین= علم و روح مذهب/آیین = خداوند روح دانا
|

حسین فاطمیان ٢٢:٠٠ - ١٣٩٨/٠٥/١١
باعرض سلام ,معنی کلمه یااسم فروردین ازـزبان کردی گرفته شده ومعنای مختلفی که در لغت نامه ها اومده اصلا اشتباه ودور از واقعیت میباشد, فروردین سی روز اول سال میباشد وخود فروردین بیانگر خصوصیات سی روز اول سال میباشد یادتان باشد اسامی به تناسب ویژگیها وخصوصیات جوی گذاشته شده اند,ویادتان باشد زبان فارسی از زبان کردی در اومده ودر اصل این کردها بودند اسم زبان فارسی رو گذاشتند ,فارسی ,پارسی,پاسی,پاسه وان,پاسه وانی,,,
|

علی سیریزی ٢١:١٣ - ١٣٩٨/٠٥/١٣
نام نخستین ماه در تقویم رسمی کشور و برابر با ماه حمل در تقویم افغانستان و نوزدهمین روز در هر ماه در گاهشمار یا گاهنامه پارسی است ((روز نوزدهم فروردین با تقارن روز فروردین و ماه فروردین، جشن فروردینگان یا فرودک می باشد.))
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• متولدین فروردین زن   • فروردین به انگلیسی   • فروردین مرد   • نرم افزار فروردین   • عکس فروردین   • فروردین قائمشهر   • نماد فروردین   • فروردین ماه   • معنی فروردین   • مفهوم فروردین   • تعریف فروردین   • معرفی فروردین   • فروردین چیست   • فروردین یعنی چی   • فروردین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فروردین
کلمه : فروردین
اشتباه تایپی : tv,vndk
آوا : farvardin
نقش : اسم
عکس فروردین : در گوگل


آیا معنی فروردین مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )