انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

فعل ماضی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی فعل ماضینام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

فرهاد سليمان‌نژاد > unfalsifable
زهرايعقوبيان > Stay away
رویا لطفی > Exposure therapy
ب. الف. بزرگمهر > ابلاغ
Reza > طهارت گرفتن
مهدی > take down
مظاهر هستم از لرستان > قزات
مهسا > مهسا

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات مرتبط با فعل ماضی

نوعی پیشونده فعل ماضی در حل جدول کلمات متقاطع.
آنست که زمان وقوع فعل از زمان حال بسیار بسیار دور باشد و آن مرکب است از : اسم مفعول فعل منظور ماضی نقلی فعل بودن : رفته بوده ام رفته بوده یی رفته بوده است . . .
نوعی پیشوند فعل ماضی در حل جدول کلمات متقاطع.
معنی کلمه از افعال ماضی. . . . هم چنین، هیئت فعل ماضی «سرت» دلالت می کند بر این که فاعل این سیر، متکلم بوده است و حرکت را به او نسبت می دهد. وجود این ادوات . . .
هم چنین، هیئت فعل ماضی «سرت» دلالت می کند بر این که فاعل این سیر، متکلم بوده است و حرکت را به او نسبت می دهد. وجود این ادوات در جمله موجب می شود این کلام برای .
وضع فعل ماضی به وضع دلالت کننده بر نسبت موجود میان حَدَث و ذات در زمان گذشته اطلاق می شود و در علم اصول فقه کاربرد دارد. فعل ماضی برای دلالت بر نسبت و رابطه . . .
فعل مضارع را از فعل ماضی گیرند به زیادتی یکی از حروف اتین که در اولش درآوردند و آخرش را مضموم گردانند. (فرهنگ علوم نقلی تألیف سجادی ص 504). مضارع اسم فاعل . . .
متکلم معالغیر ؛ صیغه ای از فعل ماضی و مضارع و امر غایب که فاعل آن متکلم با انبازی یک یا چند دیگر است. آن که متکلم با دیگری یا دیگران بود: رفتیم. رویم.
و دو حرف آخر برای نفی فعل ماضی بکار میرود لیکن بر فعل مضارع درآیند و معنای آن را بماضی برگردانده نفی کنند. مانند: اءَلم نشرح لک صدرک (قرآن 1/94). و لما یَذوقُوا.

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی فعل ماضی   • مفهوم فعل ماضی   • تعریف فعل ماضی   • معرفی فعل ماضی   • فعل ماضی چیست   • فعل ماضی یعنی چی   • فعل ماضی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فعل ماضی
کلمه : فعل ماضی
اشتباه تایپی : tug lhqd
عکس فعل ماضی : در گوگل


آیا معنی فعل ماضی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )