انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1077 100 1

فهرست شیخ طوسی

فهرست شیخ طوسی در دانشنامه اسلامی

فهرست شیخ طوسی
فهرست نویسی را می توان یکی از بخش های علم رجال به حساب آورد; چرا که معمولا بیشترین حجم کتاب های ذکر شده در فهرست ها را کتب روایی تشکیل می دهد و سند مؤلف کتاب به آنها در کنار نام هر یک ذکر می شود. از میان پنج کتاب اصلی رجال سه کتاب، موضوعشان رجال و دو کتاب دیگر در موضوع فهرست می باشند. کتب رجال عبارتند از:
و دو کتاب فهرست عبارتند از:
1- فهرست نجاشی با نام« فهرست اسماء مصنفی الشیعه» که به رجال نجاشی نیز معروف است.
2- فهرست شیخ طوسی( کتاب حاضر)
البته این پنج کتاب اولین کتابهای نوشته شده در این فن نیستند; بلکه اولین متن های موجود در زمان ما می باشند و الا چندین عنوان کتاب دیگر در قرنهای اول و دوم و سوم هجری تألیف شده که متن هیچیک به دست ما نرسیده است.
شیخ الطائفة، ابو جعفر محمد بن حسن بن علی طوسی( 385- 460 هجری)، از بزرگان شیعه در قرن پنجم هجری.
بیان اسامی مصنفین شیعه و کتاب هایی که در عالم تشیع نوشته شده و سند شیخ طوسی به آنها.

فهرست شیخ طوسی در دانشنامه آزاد پارسی

(یا: الفهرست؛ فهرست کتب الشیعه) تألیف شیخ طوسی، کتابی به عربی، در اسماء رجال و مصنفان شیعه. از کتب معتبر و مختصر رجال شیعه و از اصول چهارگانۀ رجالی است. مؤلف در آن به ذکر ۸۸۸ تن از محدثان شیعه و صاحبان اصول و مصنفّات آنان و طرق روایت کتاب هایشان پرداخته است. شرح ها و تکمله هایی بر این کتاب نوشته اند. الفهرست بارها در عراق، ایران و هند چاپ شده است.

ارتباط محتوایی با فهرست شیخ طوسی

فهرست شیخ طوسی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی فهرست شیخ طوسی   • مفهوم فهرست شیخ طوسی   • تعریف فهرست شیخ طوسی   • معرفی فهرست شیخ طوسی   • فهرست شیخ طوسی چیست   • فهرست شیخ طوسی یعنی چی   • فهرست شیخ طوسی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فهرست شیخ طوسی
کلمه : فهرست شیخ طوسی
اشتباه تایپی : tivsj ado x,sd
عکس فهرست شیخ طوسی : در گوگل


آیا معنی فهرست شیخ طوسی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )