انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 884 100 1

فهرست کشورها بر پایه جمعیت در دانشنامه ویکی پدیا

فهرست کشورها بر پایه جمعیت
این فهرست، فهرستی کشورهای جهان بر پایه جمعیت است که شامل تمام کشورها و مناطق وابسته به آن ها می باشد و بر اساس استاندارد ISO ISO 3166-1 نوشته شده است.
همچنین جمعیت جهان در دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی، از سوی سازمان ملل متحد، ۷٫۵ میلیارد نفر برآورد شده است.
یک نظرسنجی جهانی در سال ۲۰۰۵ نشان داد که حدود ۱۰۰ میلیون نفر بی خانمان در سراسر جهان هستند. سازمان غیرانتفاعی اسکان برای بشریت (به انگلیسی: Habitat for Humanity International) در سال ۲۰۱۵ تخمین زد که ۱٫۶ میلیارد نفر در سراسر جهان در «پناهگاه نامساعد» زندگی می کنند.
در زیر فهرستی از کشورها (نه همه ۱۹۵ کشور) بر پایه تعداد بی خانمان ها در شب آمده است.
آیین زردشت (مزدیسنا) یکی از کهن ترین دین های یکتاپرستانهٔ جهان است که در ایران باستان آغاز شده است و احتمالاً به ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ سال پیش از هجرت بازمی گردد.
جمعیت دقیق زرتشتیان مشخص نیست، ولی حدود ۱۲۵٬۰۰۰ تا ۳۰۰٬۰۰۰ تخمین می زنند. بیشتر زرتشتیان در همان ناحیهٔ اصلی ظهور زرتشت در ایران و آذربایجان و پاکستان و افغانستان می زیند. بخشی نیز در گذشته های دور به هندوستان کوچیده اند؛ گروه معروف به ایرانی زمان قاجار و گروهی دیگر نیز به پارسی معروف اند که از دیرباز با فراگیر شدن اسلام در ایران بدانجا رفته اند.
هم اکنون جمعیتی بزرگ از زرتشتیان در آمریکای شمالی و کشورهای حوزهٔ خلیج فارس و بریتانیا و سنگاپور و استرالیا ساکن اند.
این یک فهرست از جمعیت شهری کشورها است.
این فهرستی از جمعیت کشورها بر پایه جمعیت فارسی زبان است.
اسلام دومین دین جهان پس از مسیحیت است.
نمایش
طبق یکی از پژوهش ها در سال ۲۰۱۰ (میلادی) ۱٫۷ میلیارد نفر مسلمان در جهان هستند که ۲۳٪ جمعیت جهان را تشکیل می دهد.
بحث
اسلام دین اکثریت در جنوب غرب آسیا، و شمال و ساحل و شاخ آفریقا و برخی بخش های آسیا است. قارهٔ آفریقا بیشترین درصد جمعیت مسلمان دنیا (۵۲٫۳۹٪) را دارا است. چند اقلیت بزرگ اسلامی نیز درچین و بالکان و روسیه قرار دارد. در پاره ای از منطقه های جهان نیز اجتماع های مسلمان مهاجر زندگی می کنند؛ مثلاً در اروپای غربی اسلام دومین دین پس از مسیحیت با ۶٪ جمعیت کل منطقه می باشد.
ویرایش
بر اساس گزارش ۲۰۱۲ پیو، ۴۹ کشور دارای اکثریت مسلمان است. حدود ۶۲٪ مسلمانان جهان برابر یک میلیارد نفر در جنوب و جنوب شرق آسیا زندگی می کنند. بزرگترین کشورهای اسلامی به ترتیب اندونزی با ۱۲٫۷٪ مسلمانان جهان، پاکستان با ۱۱٫۰٪، هندوستان با ۱۰٫۹٪، بنگلادش با ۹٫۲٪ اند. نزدیک ۲۰٪ مسلمانان ساکن کشورهای عرب اند. در آسیای جنوب غربی ایران و ترکیه، و در آفریقا مصر و نیجریه بیشترین جمعیت مسلمان را دارند.
پژوهش ۲۰۱۰ مرکز پژوهشی پیو در زمستان ۱۳۸۹ منتشر شد. این پژوهش نشان داد که مسلمانان بریتانیا از لبنان و مسلمانان چین از سوریه بیشتر اند.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

فهرست کشورها بر پایه جمعیت را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی فهرست کشورها بر پایه جمعیتنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

فرهاد سليمان‌نژاد > unfalsifable
زهرايعقوبيان > Stay away
رویا لطفی > Exposure therapy
ب. الف. بزرگمهر > ابلاغ
Reza > طهارت گرفتن
مهدی > take down
مظاهر هستم از لرستان > قزات
مهسا > مهسا

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی فهرست کشورها بر پایه جمعیت   • مفهوم فهرست کشورها بر پایه جمعیت   • تعریف فهرست کشورها بر پایه جمعیت   • معرفی فهرست کشورها بر پایه جمعیت   • فهرست کشورها بر پایه جمعیت چیست   • فهرست کشورها بر پایه جمعیت یعنی چی   • فهرست کشورها بر پایه جمعیت یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فهرست کشورها بر پایه جمعیت
کلمه : فهرست کشورها بر پایه جمعیت
اشتباه تایپی : tivsj ;a,vih fv ~hdi [ludj
عکس فهرست کشورها بر پایه جمعیت : در گوگل


آیا معنی فهرست کشورها بر پایه جمعیت مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )