برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1263 100 1

فوتبال ساحلی

فوتبال ساحلی در دانشنامه ویکی پدیا

فوتبال ساحلی
فوتبال ساحلی یکی از انواع ورزش فوتبال است که در ساحل یا بر زمینی پوشیده از ماسه برگزار می شود. البته انجام بازی فوتبال در ساحل سابقه طولانی دارد اما برگزاری مسابقات رسمی و تدوین قوانینی برای این رشته ورزشی به سال ۱۹۹۲ و بنیان گذاری نهادی به نام فوتبال ساحلی جهانی در این سال بازمی گردد.
نخستین مسابقات آزمایشی با مقررات فوتبال ساحلی جهانی در میامی، فلوریدا، آمریکا برگزار شد و اولین رقابت های حرفه ای فوتبال ساحلی نیز در سال ۱۹۹۳ با حضور تیم هایی از ایالات متحده آمریکا، برزیل، آرژانتین و ایتالیا در لس آنجلس برگزار شد.
این ورزش به سرعت در برزیل و به ویژه ریو دوژانیرو محبوبیت یافت و حضور ستارگان فوتبال جهان همچون اریک کانتونا فرانسوی، خولیو سالیناس اسپانیائی و روماریو، زیکو و جونیور برزیلی سهم به سزایی در افزایش پوشش رسانه ای این ورزش داشته، به طوری که مسابقات فوتبال ساحلی در ۱۷۰ کشور دنیا پخش تلویزیونی شده و این رشته نوپا یکی از سریع ترین رقم های رشد را در میان ورزش های حرفه ای داراست.
مسابقات فوتبال ساحلی با ۵ بازیکن (یک دروازه بان) و توپ فوتبال در ۳ وقت ۱۲ دقیقه ای برگزار می شود. تعداد تعویض ها نامحدود است و مساوی وجود ندارد. به این ترتیب در صورت مساوی در پایان مسابقه، ۱ وقت اضافه ۳ دقیقه ای برگزار می شود و پس از آن ضربات پنالتی تکلیف برنده را مشخص خواهد کرد.
عکس فوتبال ساحلی
فوتبال ساحلی باشگاه های جهان ۲۰۱۷ یک جام باشگاهی بود که با هشت تیم در برزیل برگزار شد. در این دوره از ایران تیم پارس جنوبی حضور داشت. این مسابقات از ۱۴ تا ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ برگزار شد.
هر تیم برای پیروزی در وقت قانونی سه امتیاز، برای پیروزی در وقت اضافی دو امتیاز و برای پیروزی در ضربات پنالتی یک امتیاز می گیرد. تیم بازنده هیچ امتیازی کسب نمی کند.
تیم بارسلونا مدافع عنوان قهرمانی این مسابقات بود که در این دوره حضور نداشت.
تمام ساعات به وقت برزیل است (یوتی سی ۲:۰۰-).
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با فوتبال ساحلی

فوتبال ساحلی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی فوتبال ساحلی   • مفهوم فوتبال ساحلی   • تعریف فوتبال ساحلی   • معرفی فوتبال ساحلی   • فوتبال ساحلی چیست   • فوتبال ساحلی یعنی چی   • فوتبال ساحلی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فوتبال ساحلی
کلمه : فوتبال ساحلی
اشتباه تایپی : t,jfhg shpgd
عکس فوتبال ساحلی : در گوگل

آیا معنی فوتبال ساحلی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )