برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1345 100 1

فولکس واگن

فولکس واگن در دانشنامه ویکی پدیا

فولکس واگن
فولکس واگن (به آلمانی: Volkswagen) (به صورت مخفف VW) شرکت خودروسازی آلمانی است، که مهم ترین برند متعلق به گروه فولکس واگن است. این گروه هم اکنون بزرگترین شرکت خودروسازی جهان محسوب می شود.
هاچ بک
این کارخانه در سال ۱۹۳۰ به درخواست رهبر وقت آلمان نازی، آدولف هیتلر بنا نهاده شد. او از فردیناند پورشه تقاضا کرد، خودرویی بسازد که عموم مردم آلمان، توانایی خرید آن را داشته باشند؛ بنابراین شرکت تأسیس شده، فولکس واگن نامیده شد که در زبان آلمانی به معنای خودروی مردم است.
فولکس واگن بقای خود را بعد از جنگ جهانی دوم به یک افسر نیروی زمینی بریتانیا با نام ایوان هیرست، مدیون است. بعد از جنگ که کارخانه فولکس واگن آسیب های جدی دیده بود، توسط سربازان آمریکایی اشغال شد و سپس به هیرست تحویل داده شد. در ابتدا، تصمیم بر آن بود که با توجه به آسیب های جدی که به کارخانه وارد شده بود آن را انبار وسایل جنگی کنند. اما هیرست مخالف این کار بود و پس از رایزنی های بسیار با مقامات، توانست آن ها را متقاعد کند که بازسازی کارخانه می تواند مفید باشد و در اولین مرحله توانست ۲۰٬۰۰۰ سفارش از نیروی زمینی بریتانیا برای ساختن خودرو بگیرد.
شرکت فولکس واگن در سال ۱۹۳۷ توسط جبهه کارگری آلمانی حزب نازی تأسیس شد. در اوایل دهه ۱۹۳۰ میلادی خودروهای موجود در کشور آلمان اکثراً خودروهای لوکس و گران قیمت بودند و یک فرد متوسط در جامعه آلمان به زحمت می توانست برای خود خودرو خریداری کند.
عکس فولکس واگن
فولکس واگن ۱۸۱ (Volkswagen ۱۸۱) خودرویی است که در سال های ۱۹۶۹ – ۱۹۸۳ (۱۹۸۰ for civilian use)> ۹۰،۸۸۳ built
(۷۰،۵۱۹ in Germany، ۲۰،۳۶۴ in Mexico) تولید شده است. طراحی آن خودروهای موتور عقب-محور عقب بوده طول آن در حالت طبیعی ۳٬۷۸۰ میلیمتر (۱۴۸٫۸ اینچ) است. سیستم جعبه دندهٔ آن ۴ دنده به صورت دستی است.
فو ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با فولکس واگن

فولکس واگن را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی فولکس واگن   • مفهوم فولکس واگن   • تعریف فولکس واگن   • معرفی فولکس واگن   • فولکس واگن چیست   • فولکس واگن یعنی چی   • فولکس واگن یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فولکس واگن
کلمه : فولکس واگن
اشتباه تایپی : t,g;s ,h'k
عکس فولکس واگن : در گوگل

آیا معنی فولکس واگن مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )