برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1181 100 1

فیجی

معنی فیجی به فارسی

فیجی
یا ویتی مجموعه جزایر و کشوری است مستقل ( از ۱۹۷٠ م .) در اقیانوس کبیر در ۱۸ درجه عرض جنوبی واقع در شمال شرقی استرالیا و قریب ۱۷۹ درجه طول غربی نصف النهار پاریس جزیره های اصلی آن عبارتند از : ویتی لوو و وانوالوو که ۵۸۸/٠٠٠ تن جمعیت آنهاست . مرکز اصلی این جزایر سووا است محصولات عمده چوبهای جنگلی قند میوه های مخصوص مناطق حاره و برنج میباشد .

فیجی در دانشنامه ویکی پدیا

فیجی
مختصات: ۱۸° جنوبی ۱۷۹° شرقی / ۱۸°جنوبی ۱۷۹°شرقی / -18; 179
http://en.wikipedia.org/wiki/Fiji
فیجی با نام رسمی جمهوری جزایر فیجی یک کشور جزیره ای در منطقهٔ ملانزی در اقیانوس آرام جنوبی است که در ۲ هزار کیلومتری جزیرهٔ شمالی زلاندنو قرار گرفته است. پایتخت و بزرگ ترین شهر فیجی شهر سووا است. در فیجی سه زبان انگلیسی، فیجیایی و هندی فیجی رسمیت دارند. جمعیت فیجی ۸۶۰ هزار نفر و واحد پول آن دلار فیجی است که در حال حاضر (می ۲۰۱۸) هر دلار فیجی معادل حدود ۴۸ سنت آمریکایی می شود. ۶۵ درصد مردم این کشور مسیحی، حدود ۲۸ درصد هندو و ۶ درصد نیز مسلمان اند.
نزدیکترین همسایگان آن از غرب وانوآتو، از جنوب غرب کالدونیای جدید ِ فرانسه، از جنوب شرق جزیرهٔ کرمادچ نیوزیلند، از شرق ساموآ، از شمال شرق جزایر والیس و فوتونایِ فرانسه و از شمال تووالو است. این کشور از ۳۲۲ جزیره و ۵۳۳ صخره تشکیل شده است. تنها ۱۰۶ جزیره آن مسکونی هستند و ۸۷ درصد جمعیت کشور در دو جزیره اصلی زندگی می کنند.
در سده های هفدهم و هجدهم میلادی هلندی ها و بریتانیایی ها فیجی را کشف کردند که تا سال ۱۹۷۰ مستعمرهٔ بریتانیا به شمار می رفت. فیجی با توجه به جنگل های بسیار، منابع زیرزمینی و ذخایر ماهیان، یکی از پیشرفته ترین اقتصادهای منطقهٔ اقیانوسیه را داراست. امروزه مهمترین منبع تجارت خارجی این کشور گردشگری و صادرات شکر است.
عکس فیجی
فیجی ایرویز (به انگلیسی: Fiji Airways) یک شرکت هواپیمایی با کد یاتا FJ است که در تاریخ ۱۹۴۷ میلادی تأسیس شده و در تاریخ ۱۹۵۱ فعالیتش را آغاز کرده است. دفتر مرکزی فیجی ایرویز در نادی، فیجی واقع شده است و قطب این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین المللی نادی قرار دارد و به ۱۷ مقصد، پرواز مستقیم انجام می دهد.
فیجی در المپیک تابستانی ۲۰۱۶ در ریو دو ژانیرو برزیل از ۵ تا ۲۱ اوت ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

فیجی در دانشنامه آزاد پارسی

فیجی (Fiji Islands)
مرووا، مرووا، موقعیت. کشورجزیرۀ فیجی مجمع الجزایری است در آب های جنوب غربی اقیانوس آرام، حدود ۲,۱۰۰کیلومتری شمال اوکلند (نیوزیلند). مساحت این کشور ۱۸,۲۷۰ کیلومتر مربع و پایتخت آن شهر سووا است.سیمای طبیعی. جمهوری جزایر فیجی در شرق کشورـ جزیرۀ وانوآتو و جنوب غربی جزیرۀ ساموآ واقع شده است و پهنه ای را بین ۱۷۸ درجه طول غربی تا ۱۷۷ درجه طول شرقی و ۱۶ درجه تا ۱۹ درجه و ۲۰ ثانیه عرض جنوبی را دربر گرفته است. بزرگ ترین این جزایر دو جزیرۀ ویتی لوو و وانوا لوو هستند که حدود۰.۹ از مساحت فیجی را شامل می شوند. جزیرۀ ویتی لوو که با مساحت ۱۰,۳۹۰ کیلومتر مربع، بزرگ ترین جزیرۀ این مجموعه است، عمدتاً کوهستانی است و بلندترین نقطۀ آن با نام کوه تومانیوی، ۱,۳۲۳ متر ارتفاع دارد. دارای چند رودخانۀ مهم است که رودخانۀ رِوا بزرگ ترین آن هاست. این رودخانه ۱۴۵ کیلومتر درازا دارد و ۶۵ کیلومتر از آن قابل کشتی رانی است و شهر سووا، پایتخت کشور، در این جزیره قرار دارد. جزیرۀ وانوا لوو در ۶۱کیلومتری شمال شرقی جزیرۀ ویتی لوو واقع است و ۵,۵۳۸ کیلومتر مربع مساحت دارد. سراسر این جزیره از کوه و تپه ماهور پوشیده شده و کوه ناسورو لوو با ارتفاع ۱,۰۳۲ متر بلندترین نقطۀ آن است. کرانه های این جزیره نامنظم است و بریدگی های بسیاری مانند خلیج ناتِوا با درازای ۶۴ کیلومتر در ساحل شرقی آن واقع است. رود اِندرِکِتی مهم ترین رودخانۀ آن است و آبادی های بسیاری در سواحل آن تأسیس شده و آبسنگها و جزیرکهای فراوانی در دوراب های ساحل شمالی آن وجود دارد. کشور فیجی جمعاً متشکل از ۳۲۲ جزیره و جزیرک است که عموماً منشأ آتشفشانی دارند و حدود یک سوم از آن ها مسکونی است. جزیرۀ روتوما، با ۴۷ کیلومتر مربع مساحت، در ۱۸۸۱ به جزایر مزبور ضمیمه شده است. بیش از دوسوم اراضی جزایر فیجی از جنگل پوشیده شده و بخش کوچکی از آن را علفزار و مرتع تشکیل داده است. دیگر جزایر مهم این سرزمین عبارت اند از تاوئونی، کاداوو، کورو، گائو، و اووالائو و لائوتوکا، نادی، لاباسا، و نائوسوری عمده ترین شهرهای آن به شمار می آیند. اقلیم فیجی گرم و مرطوب است و وزش نسیم های اقیانوسی، به ویژه در شب های اردیبهشت تا آبان، بر لطافت و خنکی هوا می افزاید. میانگین بارندگی سالانۀ این کشور ۲,۹۷۴ میلی متر است.
اقتصاد. صنعت گردشگری، صنایع س ...

نقل قول های فیجی

فیجی با نام رسمی جمهوری فیجی، کشوری جزیره ای در منطقهٔ ملانزی در اقیانوس آرام جنوبی است که حدوداً در ۲۰۰۰ کیلومتری شمال شرقِ جزیرهٔ شمالی نیوزیلند جای گرفته است.
• «پرچم: پرچم کنونی فیجی در سال ۱۹۷۰ طراحی شده است و قبل از آن از پرچم انگلیس استفاده می شد. در پرچم امروزی فیجی نشانه هایی از استعمار انگلیس به چشم می خورد. در گوشهٔ بالا و سمت چپ آن، پرچم انگلیس نقش شده است و در آرم روی پرچم شیری وجود دارد که آن هم از انگلیس گرفته شده است. یک شاخهٔ نیشکر، یک درخت نارگیل، یک درخت موز نیز در آرم این کشور در داخل پرچم نقش شده است.» در اثرش چاپ ۱۳۷۰/ ۱۹۹۱م -> رسول خیراندیش

ارتباط محتوایی با فیجی

فیجی در جدول کلمات

فیجی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• تور فیجی   • فیجی در کدام قاره است   • قیمت تور جزایر فیجی   • ویزای فیجی   • هزینه سفر به فیجی   • قیمت بلیط فیجی   • قيمت تور فيجي   • سووا فیجی   • معنی فیجی   • مفهوم فیجی   • تعریف فیجی   • معرفی فیجی   • فیجی چیست   • فیجی یعنی چی   • فیجی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی فیجی
کلمه : فیجی
اشتباه تایپی : td[d
عکس فیجی : در گوگل

آیا معنی فیجی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )