انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 982 100 1

قاره

/qArre/

مترادف قاره: اقلیم، بر، خشکی، قطعه

برابر پارسی: خشکی ها، خُشکاد، خشکسار، خشکی ها

معنی قاره در لغت نامه دهخدا

قارت. [ رِ ] (ع ص ) آنکه هرچه بیابد بگیرد. (منتهی الارب ). || مشک نیکوتر تیزبوی سبک سنگ. (منتهی الارب ) (آنندراج ). || خون که در پوست بمیرد. (مهذب الاسماء).

قارة. [ رَ ] (ع اِ) کوه کوچک مستدیر. و اصمعی گوید از جبل کوچکتر است. (معجم البلدان ). کوهک خردجدا از کوهها. || سنگ بزرگ. || سنگ سیاه. || پشته و زمین که در آن سنگریزه های سیاه باشد. ج ، قار، قارات ، قور قیران. || بانگ که بس بلند بود. (ناظم الاطباء). || خرس ماده. (مهذب الاسماء) (ناظم الاطباء). || زفت تر. || عضله. (بحر الجواهر).

قارة. [قارْ رَ ] (ع ص ) مؤنث قار. خنک : لیله ٔ قاره ؛ شب خنک. عین قاره ؛ چشم دلربا و خوش آیند. (ناظم الاطباء).

قارة. [ رَ ] (اِخ ) نام قبیله ای است که همه تیراندازند. مثل : انصف القارة من راماها.
|| بنی قاره نام طائفه ٔ معروفی است از عرب. (سمعانی ).

قارة. [ رَ ] (اِخ ) ذوالقارة. نام دهی است از دیه های دهستانی که دومه و سکاکه نیز از جمله ٔ دیه های آن هستند. (معجم البلدان ). و رجوع به ذوالقارة شود.

قارة. [ قارْ رَ ] (ع اِ) برّ. قطعه. هریک از قطعات پنجگانه ٔ زمین. آسیا، آفریقا، اروپا، امریکا و استرالیا.

قاره.[ رِ ] (اِ) رستنیی باشد مانند گندنای کوهی ، بول و حیض براند و بچه از شکم بیندازد. (برهان ). سطاخینس است. (تعلیقات برهان از معین از تحفه ٔ حکیم مؤمن ).

قاره. [ رَ ] (اِخ ) دهی است بزرگ در راه حمص به دمشق که آخرین حدود حمص است و پس از آن توابع دمشق محسوب میشود. مردم آن همه نصرانی هستند. آب این ده از چشمه هائی که در آن جاری است تأمین میگردد. (معجم البلدان ).

قاره. [ رَ ] (اِخ ) قلعه ای است نزدیکی اومه از بلاد سودان. (ریحانة الادب ج 3 ص 256).

قاره. [ رَ ] (اِخ )کوهی است به بحرین. (معجم البلدان ج 7 ص 11). || دیهی است به بحرین. (ریحانة الادب ج 3 ص 256).

قاره. [ رَ ] (اِخ ) (یوم قاره ) روزی است از روزهای تاریخی عرب. (معجم البلدان ). رجوع به «ذوقارة» و «قارة اهوی » شود.

معنی قاره به فارسی

قاره
بر، هریک ازقطعات پنجگانه عالم مانندقاره آسیا، قاره سیاه: افریقا
۱ - ( اسم ) مونث قار ۲ - ( اسم ) هر یک از قطعات پنجگانه زمین ( آسیا افریقا اروپا آمریکا استرالیا ) بر قطعه .
روزی است از روزهای تاریخی عرب
روزی است مر عامر بن صعصعه را
یا [ قاره ظلمانی ] مراد [ افریقا ] است و وجه تسمیه آن است که ساکنان بومی این قاره سیاه پوستاند
یا [ قاره ظلمانی ] مراد [ افریقا ] است و وجه تسمیه آن است که ساکنان بومی این قاره سیاه پوستاند
پنج برکره زمین که عبارتند از: آسیا اروپاافریقا آمریکا و اقیانوسیه.
[continental rise, continental apron] [زمین شناسی] بخشی از حاشیۀ قاره، بین شیب قاره و دشت مغاکی، با شیبی بسیار کم
[continental slope] [زمین شناسی] بخشی از حاشیۀ قاره، بین خیز قاره و فلات قاره، با شیبی بسیار کم
[continental shelf] [زمین شناسی] بخشی از حاشیۀ قاره، بین خط ساحلی و شیب قاره، با شیبی بسیار کم

معنی قاره در فرهنگ معین

قاره
(رَّ یا رُِ) [ ع . قارة ] (اِ.) هر یک از قطعات پنجگانة زمین .

معنی قاره در فرهنگ فارسی عمید

قاره
۱. هریک از قطعات پنج گانۀ وسیع و پیوستۀ خشکی های زمین: قارۀ آسیا، قارۀ اروپا.
۲. برّه.
* قارۀ سیاه: [مجاز] افریقا.

قاره در دانشنامه ویکی پدیا

قاره
قارّه یا خُشکاد به انبوهه پیوسته ای از زمین بر روی کره زمین گفته می شود که معمولاً به صورت خشکی های جزیره مانند بزرگ سر از اب درآورده اند در این میان دو قاره آسیا و اروپا به هم چسبیده و تنها با رشته کوه اورال از هم جدا می شوند؛ که به اعتباری قاره اورآسیا هم نامیده می شوند. در دوره های باستانی جایگاه و آرایش قاره های زمین کاملاً دگرگون و متفاوت با امروز بوده است. در آن دوره ها بسیاری از قاره های امروزی چسبیده به هم بوده و تشکیل چند ابرقاره را می دادند.
مدل هفت قاره ای معمولاً در چین، هند و اغلب کشورهای انگلیسی زبان تدریس می شود.
مدل شش قاره ای در قالب اوراسیا گاهی در جمهوری های شوروی سابق و ژاپن به کار می رود.
مدل شش قاره ای در قالب قارهٔ آمریکا در آمریکای لاتین و برخی مناطق اروپا مانند یونان (البته در این کشور مدل پنج قاره ای سنتی که شامل جنوبگان نمی شود هم مرسوم است)، اسپانیا و پرتغال تدریس می شود.
قاره ها معمولاً بر اساس عرف شناخته و متمایز می شوند و معیار مشخصی ندارند. به طور قراردادی هفت قاره شناسایی شده اند (از بزرگ به کوچک بر حسب مساحت): آسیا، آفریقا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، جنوبگان، اروپا، اقیانوسیه.
به طور معمول، قاره ها تکه زمین های بزرگ و یکپارچه ای هستند که در حالت مطلوب توسط دریاها از یکدیگر جدا شده اند. البته تقریباً همهٔ قاره های جهان بر اساس قرارداد و عرف و نه بر اساس تعریف بالا شناخته شده اند. همچنین معیار بزرگ بودن قراردادی است مثلاً گرینلند بزرگترین جزیره شناخته می شود در حالی که استرالیا را قاره می دانند.
نزدیک ترین معنای قاره تکه های یکپارچه زمین است و بر این اساس آب های کم عمق و جزایر را در بر نمی گیرد. بر این اساس اروپای قاره ای برای اشاره به سرزمین اصلی اروپا که شامل جزایری مانند بریتانیا، ایرلند و ایسلند نمی شود، به کار می رود. به شکل مشابه ایالات متحده آمریکا">ایالات متحده قاره ای برای اشاره به ۴۸ ایالت یکپارچه ایالات متحده است که شامل آلاسکا و هاوایی نمی شود.
عکس قاره
قاره ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
قاره (سوریه)
قاره (فیلم)
قارة (به عربی: قارة) یک شهر در سوریه است که در شهرستان النبک واقع شده است.
فهرست شهرهای سوریه
قارة ۱۲٬۵۰۸ نفر جمعیت دارد و ۱٬۲۸۰ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
«قاره» (انگلیسی: The Continent (film)) فیلمی در ژانر کمدی است که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد.
۲۴ ژوئیه ۲۰۱۴ (۲۰۱۴-07-۲۴)
قارهٔ آمریکا (به انگلیسی: Americas) یکی از قاره های کرهٔ زمین است. این قاره ۸٫۳٪ از مساحت زمین و ۲۸٫۴٪ از مساحت خشکی ها را دربرمی گیرد. همچنین ۱۴٪ از جمعیت جهان (برابر با ۹۰۰ میلیون نفر) در این قاره زندگی می کنند. این قاره به سه بخشِ آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی بخش می شود.
در روزگار قدیم آمریکای شمالی به وسیله یک باریکه خشکی به قاره آسیا متصل بود. این باریکه خشک، آلاسکا را از باختر به قاره آسیا وصل می کرد؛ بنابراین در آن روزگار رفت و آمد بین قاره آسیا و قاره آمریکای شمالی میسر بود. نیاکان سرخپوستان قاره آمریکا نیز در آن زمان از همین باریکه از آسیا به قاره آمریکا کوچیده بودند.
قاره آمریکا در نیم کره غربی قرار دارد. طول قاره های آمریکای شمالی و جنوبی از شمال به جنوب تقریباً ۱۴۵۰۰ کیلومتر است. کانال پاناما آن ها را به یکدیگر وصل کرده است. تمام قاره آمریکای شمالی در شمال خط استوا قرار دارد. اما قسمت بزرگی از قاره آمریکای جنوبی در جنوب خط استوا واقع شده است. به همین جهت، هنگامی که قاره آمریکای شمالی فصل تابستان را می گذراند در قسمت بزرگی از آمریکای جنوبی فصل زمستان است و به عکس.
بسیاری از مردم تصور می کنند که آمریکای جنوبی، به دنبال آمریکای شمالی است، درست در جنوب قاره قرار دارد؛ ولی چنین نیست، زیرا آمریکای جنوبی نسبت به آمریکای شمالی خیلی بیشتر رو به مشرق پیش رفته است. کانال پاناما تقریباً در جهت غربی و شرقی قرار گرفته است.
قاره (به عربی: القارة)، روستایی از توابع شهرستان ابو تشت در استان قنا و کشور مصر است.
فهرست شهرهای مصر
براساس سرشماری سال ۲۰۰۶ مصر، جمعیت آن ۱۲۸۹۴ نفر(۶۲۶۷ مرد و ۶۶۲۷ زن) بوده است.
قاره هفتم (به آلمانی: Der siebente Kontinent) نخستین فیلم بلند سینمایی میشائیل هانکه، کارگردان اتریشی، است که در سال ۱۹۸۹ ساخته شد. این فیلم اولین قسمت از سه گانه هانکه درباره خشونت مدرن است. برخی صحنه های اوج این فیلم را به دلیل فقدان هیجان و مهارشدگی احساسات، ترسناک ترین صحنه های سینمای مدرن می دانند.
۱۹ مه ۱۹۸۹ (۱۹۸۹-05-۱۹) (جشنواره فیلم مونیخ)
قاره هفتم که هانکه در جایی گفته است یک خبر واقعی الهام بخش آن بوده است، داستان سه سال از زندگی یک خانواده کاملاً معمولی و طبقه متوسط اتریشی را روایت می کند. پدر مهندس است. مادر چشم پزشک است و با برادرش کار می کند. آنها دختر کوچکی دارند. در نیم ساعت اول فیلم، تقریباً صورت هیچ کدام از بازیگران نشان داده نمی شود. تنها تصاویر بسته ای از دست ها، پاها و ... را می بینیم که به کارهای روزمره مشغولند. کم کم صورت ها را می بینیم و از نشانه ها درمی یابیم که اوضاع این خانواده چندان هم روبه راه نیست. مادر در ماشین ناگهان زیر گریه می زند. دختربچه در مدرسه وانمود می کند کور شده است و ... تا این که پایان غیرمنتظره فیلم رقم می خورد. آنها تصمیم می گیرند با هم خودکشی کنند.
عنوان فیلم، قاره هفتم، به استرالیا اشاره می کند. جایی که گاه وبیگاه به عنوان مفری برای خانواده از آن یاد می شود.
میشائل هانکه بنا بر گفته خودش، داستان فیلم را از رویدادی واقعی الهام گرفته است. او در مقاله ای خبری ماجرای خانواده ای را خوانده بود که همگی خودکشی کرده بودند. پلیس در لوله های توالت خانه مقداری پول پیدا کرد و معلوم شد که آنها پیش از مرگ پول هایشان را در توالت ریخته اند. هانکه مدّعی شد که به درستی از پیش به تهیه کننده اش گفته بود که « بینندگان با دیدن این صحنه ناراحت خواهند شد. در جامعۀ امروز، ایدۀ از بین بردن پول، بیش تر از پدر و مادرانی که خود و فرزندان خود را می کُشند تابو است.»
جشنواره سه قاره (به فرانسوی: Festival des 3 Continents) یک جشنواره فیلم است که از سال ۱۹۷۹ هرساله در ماه نوامبر در نانت فرانسه برگزار می شود. این جشنواره به سینمای قاره های آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین اختصاص دارد. جشنواره سه قاره نانت توسط دو برادر به نام های فیلیپ و آلن ژالادو به منظور پشتیبانی از استعدادهای جدید فیلم سازی بنیاد گذاشته شد. سی و یکمین دوره جشنواره در سال ۲۰۰۹ برگزار شد. در جشنواره نانت فقط فیلم های بلند داستانی و مستند به نمایش گذاشته می شوند. این جشنواره پس از جشنواره فیلم کن، مهم ترین رویداد سینمایی فرانسه به شمار می رود. جایزه اصلی جشنواره سه قاره، بالن طلایی نام دارد.
وب گاه رسمی جشنواره سه قاره
جشنواره سه قاره در بانک اطلاعات اینترنتی فیلم ها (IMDb)
فیلم کلاغ ساخته بهرام بیضایی به عنوان نخستین فیلم ایرانی در بخش مسابقه نخستین سال برگزاری این جشنواره به نمایش درآمد. پس از انقلاب ۱۳۵۷ فیلم دونده با درخشش در این جشنواره باعث توجه جهان به محصولات سینمای ایران شد. سینمای ایران همواره حضور موفقی در جشنواره نانت داشته است و فیلم سازان ایرانی جایزه های زیادی کسب کرده اند. امیر نادری و ابوالفضل جلیلی و سامان سالور موفق ترین کارگردانان ایرانی در این جشنواره بوده اند. نادری دو بار جایزه بالن طلایی را در سال های ۱۹۸۵ و ۱۹۸۹ برای فیلم های دونده و آب، باد، خاک و جلیلی نیز دو بار این جایزه را در سال های ۱۹۹۳ و ۱۹۹۶ برای فیلم های دلبران و یک داستان واقعی و سالور یک بار در سال ۲۰۰۶ جایزه ویژه داوران و بالن طلایی را برای فیلم چند کیلو خرما برای مراسم تدفین به دست آورده اند. فیلم کافه ترانزیت ساخته کامبوزیا پرتوی در سال ۲۰۰۵ کاندیدای بالن طلایی جشنواره سه قاره نانت شد. فیلم کودک و سرباز جایزه بالن نقره ای این جشنواره را به دست آورد. از میان بازیگران نیز نیکی کریمی و گلشیفته فراهانی برای بازی در فیلم های سارا و بوتیک برنده جایزه بهترین بازیگر زن از دوره های پانزدهم و بیست و ششم این جشنواره شدند. در سال ۱۹۹۰ برنامه ویژه جشنواره نانت به سینمای ایران اختصاص داشت.
حاسی قاره (به عربی: حاسی القارة) یک شهرداری در الجزایر است که در El Ménia District واقع شده است. حاسی قاره ۱۷٬۸۰۱ نفر جمعیت دارد و ۳۸۰ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای الجزایر
دانشنامه زبان و ادب فارسی در شبه قاره در سال ۱۳۷۲ و به منظور تدوین دانشنامهٔ زبان و ادب فارسی در شبه قارّه، ارائهٔ گسترهٔ زبان و فرهنگ ایرانی ـ اسلامی و تأثیر آن در ناحیهٔ شبه قاره (هند، پاکستان، و بنگلادش امروزی) بنیان گذاری شده است.
شورای عالی
شورای علمی
شورای اجرایی
سازمان داخلی
نشان دادن سهم فرهنگ ایرانی و اسلامی و نقش زبان و ادب فارسی در تاریخ و فرهنگ این منطقه، و همچنین بررسی اشتراک ها و پیوندهای دیرین این دو سرزمین باستانی، به ویژه در دورهٔ بعد از اسلام، ساختار اصلی این دانشنامه است.
در زیر به فهرستی از زنانی اشاره می شود که برنده عنوان دختر شایسته دنیا شدند:
فلاتِ قاره یا ایوان خشکی به سطح شیب دار ملایم بستر آب های کم عمق دریاها گفته می شود که از انباشت توده های شن ساحل ایجاد شده و با شیبی ملایم به سوی اعماق اقیانوس ادامه می یابد. و به طور معمول تا عمق دویست متری ادامه می یابد.
الف) منطقه بستر و زیر بستر دریا در مجاور ساحل، اما در خارج از منطقه دریای سرزمینی تا عمق ۲۰۰ متر یا بیشتر تا جایی که عمق آب های فوقانی امکان بهره برداری از منابع طبیعی مذکور را میسر می سازد.
ب) بستر و زیر بستر مناطق مشابه در مجاور سواحل جزایر.
عرض فلات قاره در نقاط مختلف به طور قابل ملاحظه ای متفاوت است. مثلاً عرض فلات قاره در برخی نقاط سواحل غربی ایالات متحده کمتر از ۵ مایل دریایی است، درحالی که تمام سطح زیر آب دریای شمال فلات قاره محسوب می شود.
فلات قاره از نظر ذخایر نفتی غنی است و از دهه ۱۹۴۰ کشورها به فناوری استخراج این منابع دست یافتند. از زمان اعلامیه هری ترومن رئیس جمهور آمریکا در ۲۸ سپتامبر ۱۹۴۵ که منابع طبیعی فلات قاره واقع در آب های مجاور ایالات متحده را متعلق به این کشور اعلام کرد. ادعاهای دولت های مختلف از جمله آرژانتین و السالوادور که حتی مدعی آب های فوقانی و فضای مافوق آن آب ها نیز شدند و شیلی و پرو که اصولاً به لحاظ جغرافیایی فاقد فلات قاره بودند، نسبت به آب های اطراف ساحل آغاز شد.
فلات قاره در «کنوانسیون مربوط به فلات قاره» ۱۹۵۸ ژنو اینچنین تعریف شده است:
فهرست زیر فهرست کشورهایی است که گستره آن ها در بیش از یک قاره است. البته ممکن است تعریف های متفاوتی از قاره (از دیدگاه های مختلفی نظیر سیاسی، جغرافیایی و …) وجود داشته باشد. کشورهای جزیره ای که با تعریف فراقاره ای مطابقت داشته باشند زیاد هستند اما در خشکی کمتر کشوری را می توان فراقاره ای نامید، اکثراً چنین کشورهایی را در مرز اروپا و آسیا می توان یافت.
قاره
قلمروی وابسته
مناقشات در مرز اروپا و آسیا همیشه زیاد بوده است و کمتر توافقنامه ای را می توان یافت که تا سده بیستم میلادی ثابت مانده باشد. اکنون بیشترین توافقنامه های مقبول رشته کوه قفقاز، رشته کوه اورال و رود اورال را به عنوان مرز معرفی می کنند.
شبه جزیره سینا که به وسیله کانال سوئز از قسمت آفریقایی مصر جدا گشته به عنوان بخش آسیایی مصر شناخته می شود.
بیشترین جابجایی مرز بین قاره ای بین آسیا و اروپا بوده است. از اواخر قرن نوزدهم، مرز قفقاز-اورال تقریبا به طور جهانی پذیرفته شده است. باتوجه به قرارداد کنونی، استاندارد این مرز از دریای اژه، تنگه ترکیه، دریای سیاه، در امتداد حوضه قفقاز بزرگ، قسمت شمال غربی دریای خزر و در امتداد رود اورال و کوه های اورال به اقیانوس منجمد شمالی است.
این مقاله مربوط به فهرست پررفت وآمدترین فرودگاه ها بر پایهٔ قاره است (به جز اقیانوسیه و جنوبگان). آمار مربوط به سال ۲۰۱۴ است.
فهرست پررفت وآمدترین فرودگاه ها در آفریقا
فهرست پررفت وآمدترین فرودگاه ها در آسیا
فهرست پررفت وآمدترین فرودگاه ها در اروپا
فهرست پررفت وآمدترین فرودگاه ها در آمریکای جنوبی
فهرست جزیره ها بر اساس قاره فهرستی از جزایر دنیاست که ۲۵۰۰ کیلومتر را پوشش می دهد.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

قاره در دانشنامه آزاد پارسی

قارّه (continent)
قارّه
قارّه
قارّه
قارّه
هر کدام از پنج یا هفت تودۀ بزرگِ خشکی در کرۀ زمین که به وضوح از اقیانوس ها جدایند. یعنی: آسیا، اروپا، افریقا، امریکایِ شمالی، امریکایِ جنوبی، استرالیا، و قطب جنوب؛ یا آسیا، اروپا، امریکا، افریقا و اقیانوسیه. قاره ها پیوسته در حالِ حرکت و تکامل اند. قاره به خطِ ساحلی محدود نمی شود، بلکه مرز آن لبۀ کم عمقِ فلاتِ قاره است که ممکن است صدها کیلومتر داخل دریا امتداد داشته باشد. در غرب، قارۀ امریکای شمالی بر اثر برخورد به صفحۀ اقیانوسِ آرام در حال رشد است. در شرقِ ناحیۀ وسیعِ سپرِ فلات اوزارک، کوه های آپالاش قرار دارد که نشان می دهد در این ناحیه، در گذشته، دو قاره با یکدیگر برخورد کرده اند. وقتی قاره ها از هم جدا شدند، کافت زایی ساحلیِ شرقی به وجود آمد. در لبۀ غربی، کوه های تصادمیِ جدیدی پدید آمده اند.

ارتباط محتوایی با قاره

قاره در جدول کلمات

قاره
بر, خشکی
قاره ای در نیمکره شمالی
اروپا
قاره پهناور
اسیا
قاره پیرامون قطب جنوب زمین را گویند
جنوبگان
قاره دو تکه
امریکا
قاره زرد
اسیا
قاره سبز
اروپا
قاره سرسبز و ثروتمند
اروپا
قاره سه تکه
امریکا
قاره سیاه
افریقا

معنی قاره به انگلیسی

mainland (اسم)
بر ، خشکی ، قطعه ، قاره ، قطعه اصلی
continent (اسم)
اقلیم ، قاره

معنی کلمه قاره به عربی

قاره
جزيرة , قارة
آسيا
قاري
عبر القارات
رف

قاره را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی قاره

ریحانه ٢١:٢١ - ١٣٩٥/٠٨/١١
صدای بلند. در گویش کازرونی قاره زدن و قاره دادن(ع.ش)
|

آوا ٠٣:٥٨ - ١٣٩٦/٠١/٢٠
این واژه عربی است و پارسی آن این است:
لُویژ loviž (پشتو: لووِچی)
|

شهریار آریابد ١١:١٧ - ١٣٩٧/٠٨/١٤
واژه " خشکاد " از واژه " خشک " و پسوند " جا و مکان " اد " از سوی فرهنگستان زبان پارسی ساخته و بجای " قاره " بکار می رود و به معنای جای خشک است .
" خشکادپیما " بجای قاره پیما ،
|

A.A ١٢:٢٤ - ١٣٩٨/٠١/٢٩
به خشكي هاي وسيعي در ميان آب ها قرار گرفته اند ، قارّه مي گويند .
|

پیشنهاد شما درباره معنی قارهنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

حسنا > حسنا
عبدالرضا > طالع
بیژن > pleiotropic
### > مونا
ثمانه > ثمانه
محراب > نزل
نینا > نینا
امیرحسین ال احمدی لردگان چشم برم > مال احمدی

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• نام قاره های جهان   • نقشه قاره های جهان   • قاره آسیا   • جمعیت قاره اروپا   • عکس قاره های جهان   • کشورهای قاره اروپا   • نام پنج قاره جهان   • قاره جنوبگان   • معنی قاره   • مفهوم قاره   • تعریف قاره   • معرفی قاره   • قاره چیست   • قاره یعنی چی   • قاره یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی قاره
کلمه : قاره
اشتباه تایپی : rhvi
آوا : qArre
نقش : اسم
عکس قاره : در گوگل


آیا معنی قاره مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )