انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1062 100 1

قدرت (کتاب)

قدرت (کتاب) در دانشنامه ویکی پدیا

قدرت (کتاب)
قدرت نام کتابی از برتراند راسل است. راسل این کتاب را درباره آنچه در سال ۱۹۳۸ یعنی زمانی که پنج سال از عمر حکومت نازیسم در آلمان می گذشت نوشت. شیوه بحث راسل در این کتاب بیشتر تاریخی است تا تحلیلی و نمونه های تاریخی فراوانی را از چگونگی تراکم و تبلور قدرت و کاربرد آن نقل کرده است.
راسل قدرت اقتصادی را یک قدرت اصیل نمی داند بلکه می گوید که قدرتی مشتق است. او می گوید که قدرت اقتصادی مد نظرش با آنچه کارل مارکس مطرح کرده بود فرق دارد. منظور او از قدرت اقتصادی مؤثر بودن پول و کالا در زندگی انسانی است و سپس می افزاید که مارکس و دیگر اقتصاددانان قدیم این نوع قدرت را نوعی قدرت اساسی قلمداد می کردند.
طبق تعریف مثبتی که راسل از قدرت دارد قدرت به معنای پدید آوردن آثار مطلوب است. راسل در این کتاب می افزاید: اگر یکی از دو فردی که دارای خواست های مشابه اند بر همه خواست آن دیگری غلبه کند پس قدرت بیشتری از او دارد.
راسل برای طبقه بندی صورت های قدرت راه های گوناگونی پیشنهاد کرده که به زعم او هر کدام از این راه ها فایده خاص خود را دارند. او قدرت را به دو نوع قدرت بر افراد انسانی و بر ماده بیجان تقسیم بندی می کند. بحث راسل از قدرت بیشتر مربوط به نوع اول است اما درباره نوع دوم قدرت می نویسد: یکی از علل اصلی دگرگونی های عصر جدید افزایش قدرت بر ماده بیجان است که از علم برخاسته است.
بانوی قدرت: زندگانی هیلاری رادام کلینتون زندگینامهٔ سناتور و بانوی اول پیشین ایالات متحده آمریکا، هیلاری رادام کلینتون است که کارل برنشتاین نوشته و در ۵ ژوئن ۲۰۰۷ توسط انتشارات آلفرد ای. کناف منتشر شد.
Author's website page for book
Excerpt from the book
مؤلف کتاب، کارل برنشتاین، روزنامه نگار شهیر آمریکایی است. نام برنشتاین در عرصهٔ ژورنالیسم ایالات متحده با نام «واترگیت» پیوند خورده و در طی چهار دهه اخیر، به عنوان روزنامه نگاری جریان ساز و بلکه تاریخ ساز در قله روزنامه نگاری آمریکا جای گرفته است.
تحقیقات وی به همراه پیگیری های اف.بی. آی منجر به استعفای ریچارد نیسکون از ریاست جمهوری ایالات متحده گردید و بدین سان، نام برنشتاین نیز برای همیشه در تاریخ آن کشور ماندگار شد.
نوشتار و پژوهش های این کتاب هشت سال (یعنی از حوالی سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۷) به طول انجامیده و در این مدت آقای برنشتاین با بیش از ۲۰۰ نفر از دوستان، همکاران و مخالفان و دشمنان خانواده کلینتون مصاحبه انجام داده است. از این رو، این کتاب به هیچ عنوان یک اثر سفارشی تلقی نمی شود.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با قدرت (کتاب)

قدرت (کتاب) را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی قدرت (کتاب)   • مفهوم قدرت (کتاب)   • تعریف قدرت (کتاب)   • معرفی قدرت (کتاب)   • قدرت (کتاب) چیست   • قدرت (کتاب) یعنی چی   • قدرت (کتاب) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی قدرت کتاب
کلمه : قدرت (کتاب)
اشتباه تایپی : rnvj (;jhf)
عکس قدرت (کتاب) : در گوگل


آیا معنی قدرت (کتاب) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )