انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 994 100 1

قرآن منشور زندگی

قرآن منشور زندگی در دانشنامه اسلامی

قرآن منشور زندگی
قرآن منشور زندگی به اهتمام آقای عبدالعزیز سلیمی، که برگردان اثر دکتر یوسف قرضاوی به نام کیف نتعامل مع القرآن می باشد، انجام گرفته است.
موضوع کتاب،چگونگی تعامل با قرآن در زمینه فهم، تفسیر و بیان اصول و مبانی روش تفسیر علمی می باشد.
مؤلف در مقدّمه کتاب به ذکر بخش های چهارگانه کتاب با یاد کرد عناوین هریک پرداخته است.وی در این مقدّمه از چگونگی تدوین این اثر سخن می گوید و یادآور می شود که درخواست برادران فعال در انجمن جهانی اندیشه اسلامی که تقاضای کتابی در راستای تصحیح معرفت و سالم سازی رفتار با قرآن کرده بودند اجابت کرده و این اثر را به رشته تحریر درآورده است.
اینک به گزارشی درباره بخش های چهارگانه کتاب می پردازیم:
بخش اول:ویژگیها و مقاصد قرآن: در فصل اوّل این بخش چهار ویژگی قرآن که برترین آنها این است که کتاب خداوند متعال و دربردارنده کلام و پیام او خطاب به آخرین پیامبرش حضرت محمد(ص) است و دوّمین ویژگی، کتاب محفوظ و دست نخورده مانده است و سوّمین ویژگی، معجزه بودن آن است و چهارّمین کتابی روشن و آسان برای فهم و درک است.
قرآن منشور زندگی به اهتمام آقای عبد العزیز سلیمی ، که برگردان اثر دکتر یوسف قرضاوی به نام کیف نتعامل مع القرآن می باشد، انجام گرفته است.
موضوع کتاب، چگونگی تعامل با قرآن در زمینه فهم، تفسیر و بیان اصول و مبانی روش تفسیر علمی می باشد. مؤلف در مقدمه کتاب به ذکر بخش های چهارگانه کتاب با یاد کرد عناوین هریک پرداخته است. وی در این مقدمه از چگونگی تدوین این اثر سخن می گوید و یادآور می شود که درخواست برادران فعال در انجمن جهانی اندیشه اسلامی که تقاضای کتابی در راستای تصحیح معرفت و سالم سازی رفتار با قرآن کرده بودند اجابت کرده و این اثر را به رشته تحریر درآورده است.
ساختار کتاب
اینک به گزارشی درباره بخش های چهارگانه کتاب می پردازیم:بخش اول: ویژگیها و مقاصد قرآن در فصل اول این بخش چهار ویژگی قرآن که برترین آنها این است که کتاب خداوند متعال و دربردارنده کلام و پیام او خطاب به آخرین پیامبرش حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلّم است و دومین ویژگی، کتاب محفوظ و دست نخورده مانده است و سومین ویژگی، معجزه بودن آن است و چهارمین کتابی روشن و آسان برای فهم و درک است. فصل دوم این بخش دربردارنده مقاصد قرآن که شامل اصلاح عقاید و اندیشه ها، تبیین کرامت انسان و تاکید بر حقوق بشر ، بندگی خدا و تقوای الهی ، تزکیه نفس و بهداشت روان، اصلاح ساختار خانواده و ارائه جامعه نمونه به جهان بشریت است می باشد.بخش دوم: روشهای حفظ و تلاوت و استماع قرآن این بخش از دو فصل تشکیل شده است که مؤلف در فصل اول به بررسی مسائل حفظ قرآن، آداب و وظایف حفاظان آن می پردازد و در فصل دوم، آداب تلاوت، اقسام تلاوت و سپس بحث تدبر در قرآن و در پایان استماع قرآن بطور کامل و مشروح مطرح می شود.بخش سوم: روش شناسی مطالعه و تحقیق در قرآن این بخش که مهمترین و مفصل ترین مبحث این اثرات دارای دو فصل می باشد. در فصل اول مباحث ضرورت و اهمیت تفسیر قرآن و انواع آن بیان می شود. فصل دوم به بررسی بهترین روش فهم و تفسیر قرآن می پردازد و معتقد هستند که بهترین و علمی ترین روش آن است که بر پایه اصول و مبانی محکم و قواعد علمی استوار باشد و مسیری مشخص با راهکارهای سنجیده و معین و ضوابط روشن داشته باشد که بعد به معرفی این روش و راه کارها که از جمله جمع بیان روایت و درایت، تفسیر قرآن به قرآن، اهتمام به اسباب نزول و موارد دیگر این امور بطور کامل می پردازند و مشروحا آنها را با بررسی دیدگاههای موافقین و مخالفین مطرح می کنند.بخش چهارم: راهبردها و راهکارهای زیستن با قرآن در این بخش به مظاهر و توجه و اهتمام به قرآن که باید مسلمانان به آن بپردازند بیان شده است. قرآن روش و برنامه زندگی برای فرد و جامعه اسلامی مسلمان، قانون حکومت و منبع قانون گذاری در جامعه و حکومت اسلامی، شیوه نامه و دستور العمل دعوت اسلام و تبلیغ دینی و پیروی از آن در تمام زمینه ها که مؤلف بطور مبسوط آنها را آورده است. در این اثر پاورقی های زیادی نیامده است فقط ارجاعات آیه ها و احادیث که در متن آمده بیان شده است و نقل قولهایی که از کتب به میان آمده آدرس آنها در پاورقی ذکر شده است. این اثر فقط دارای فهرست مطالب کتاب می باشد.
معرفی نسخه
این ترجمه توسط نشر احسان در تهران به سال ۱۳۸۲ منتشر شده است. ترجمه حاضر با قلمی روان و قابل فهم و علمی نوشته شده است و نشان دهنده اهتمام مترجم در این تالیف ارزنده است. تنها نکته ای که درباره این ترجمه می توان مطرح کرد این است هر مترجمی سبک ویژه ای در ترجمه دارد و معمولا مترجمان در ابتداء کتاب مقدمه ای می آورند و از شیوه و روش خود و موارد دیگر گزارش میدهند که این اثر از این مقدمه خالی می باشد.

ارتباط محتوایی با قرآن منشور زندگی

قرآن منشور زندگی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی قرآن منشور زندگینام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عرفان > thats terrible
داوین ص > داوین
بی بهار > Untested
نوشین > Good order
امیرحمیدی > راه خارج شهر
امیرحمیدی > همبستگی
الف > facilities
سپهر رضوانیان > sharing

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی قرآن منشور زندگی   • مفهوم قرآن منشور زندگی   • تعریف قرآن منشور زندگی   • معرفی قرآن منشور زندگی   • قرآن منشور زندگی چیست   • قرآن منشور زندگی یعنی چی   • قرآن منشور زندگی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی قرآن منشور زندگی
کلمه : قرآن منشور زندگی
اشتباه تایپی : rvHk lka,v ckn'd
عکس قرآن منشور زندگی : در گوگل


آیا معنی قرآن منشور زندگی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )