برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1316 100 1

قلعه خلیلی

معنی قلعه خلیلی در لغت نامه دهخدا

قلعه خلیلی. [ ق َ ع َ خ َ ] (اِخ ) دهی است از دهستان همایجان بخش اردکان شهرستان شیراز، واقع در 12هزارگزی جنوب خاور اردکان ، کنار شوسه ٔ شیراز به اردکان. موقع جغرافیایی آن جلگه و هوای آن معتدل و مالاریایی است. وسکنه ٔ آن 510 تن است. آب آن از رودخانه ٔ شش بیر و محصول آن غلات ، برنج ، حبوب ، و میوه جات و شغل اهالی زراعت و باغداری است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 7).

معنی قلعه خلیلی به فارسی

قلعه خلیلی
دهی از دهستان همایجان بخش اردکان شهرستان شیراز . واقع در ۱۲ هزار گزی جنوب خاور اردکان کنار شوسه شیراز به اردکان . موقع جغرافیایی آن جلگه و هوای آن معتدل مالاریایی است .

قلعه خلیلی در دانشنامه ویکی پدیا

قلعه خلیلی
قلعه خلیلی، روستایی از توابع بخش همایجان شهرستان سپیدان در استان فارس ایران است.
فهرست روستاهای ایران
این روستا در دهستان همایجان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۵۶۱ نفر (۱۲۲خانوار) بوده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

قلعه خلیلی را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

فارس پارس
قلعه خلیلی در زمان حدود ۷۰سال قبل مالک یا خانی به نام خلیلی داشته است و روستای خلیلی خود به چند روستا تقسیم میشود به اسمهای احمداباد قلعه ی خلیلی یک دانگهی باقر اباد تُل گر تل گرد چنار نمازگاه و فکرکنم چند روستای دیگر هم باشد .و توجه که پسوند نام خانوادگی افرادی که انجا ساکنند یا بدنیا می ایند قلعه خلیلی و خلیلی میباشد. و خود شخص خلیلی. برای هر روستا یا چند روستا یک نفر کدخدا تائین میکرده و مالک ان قسمت بوده است.قبر خلیلی در همان روستای خلیلی میباشد.روستای خلیلی در شمال غرب فارس ۶۰کیلومتری شیراز و جزو شهرستان سپیدان (اردکان)میباشد و سر سبز و سرد سیر میباشد و لهجه ی لری دارنند اما لری ساده صحبت میکنند و دارای جاذبه ی گردگشری میباشد .و در انجا باغهای سیب گردو ،و هلو بیشترین است و در کشاورزی هم لوبیا عدس نخد گندم کشت میشود و از لحاظ سرسبزی مخصوصا در تابستان مانند استانهای شمالی کشور میباشد و مردمی خونگرم و مهمانواز دارد .

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی قلعه خلیلی   • مفهوم قلعه خلیلی   • تعریف قلعه خلیلی   • معرفی قلعه خلیلی   • قلعه خلیلی چیست   • قلعه خلیلی یعنی چی   • قلعه خلیلی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی قلعه خلیلی
کلمه : قلعه خلیلی
اشتباه تایپی : rgui ogdgd
عکس قلعه خلیلی : در گوگل

آیا معنی قلعه خلیلی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )