انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1008 100 1

قهوه ای

/qahve'i/

معنی قهوه ای در لغت نامه دهخدا

قهوه ای. [ ق َهَْ وَ / وِ ] (ص نسبی ) منسوب به قهوه.
- رنگ قهوه ای ؛ رنگی شبیه به قهوه ٔبرشته. و آن ترکیبی است از قرمز و سیاه. رنگ قهوه ای مورد مصرف در قالی بافی را از پوست گردو، پوست انار و مازو تهیه میکنند. (فرهنگ فارسی معین ).

معنی قهوه ای به فارسی

[brown adipose tissue] [تغذیه] یکی از دو نوع بافت چربی که اصلی ترین وظیفۀ آن ایجاد حرارت است
[brown rot] [کشاورزی-زراعت و اصلاح نباتات] نوعی بیماری قارچی در درختانی با میوۀ هسته دار و دانه دار که نشانۀ بارز آن قهوه ای و چروکیده و سفت شدن میوه و خشکیدگی گل ها و زخم در شاخه است
[brown clay] [اقیانوس شناسی] ← رُس مغاکی
[Hippocamelus bisulcus] [زیست شناسی- علوم جانوری] گونه ای از تیرۀ گوزنیان و راستۀ زوج سُم سانان که بدن آن قهوه ای مایل به زرد و سطح شکم آن مایل به سفید است و یک لکۀ قهوه ای بر روی کفل دارد
[brown dwarf] [نجوم ] ستاره ای که به خاطر جِرم کم نمی تواند واکنش های هسته سوزی را در هستۀ خود انجام دهد و مانند ستاره بدرخشد

معنی قهوه ای در فرهنگ معین

قهوه ای
( ~ .) [ ع . ] (ص .)رنگی که از ترکیب سیاه ، سرخ و زرد به دست می آید، هم رنگ قهوه .

قهوه ای در دانشنامه ویکی پدیا

قهوه ای
رنگ قهوه ای قرمز یا نارنجی با شدت نور بسیار کم است. این نام به محدودهٔ وسیعی از رنگ ها از شیری گرفته تا قهوه ای سوخته گفته می شود. از مخلوط رنگ قرمز و سیاه به دست می آید. در پارسی میانه به رنگ قهوه ای، کادرو (kãdru) گفته می شده است.
عکس قهوه ای
قهوه ای اچ تی (به انگلیسی: Brown HT) با فرمول شیمیایی C۲۷H۱۸N۴Na۲O۹S۲ یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب کم ۶۵۳۶۷۷۶ است. که جرم مولی آن ۶۵۲٫۵۶ g/mol می باشد...Oc3c(cc(CO)c(O)c3N=Nc2ccc(c1ccccc12)S()(=O)=O)N=Nc5ccc(c4ccccc45)S()(=O)=O
Disodium 4--1-cyclohex-3-enylidene]hydrazinyl]naphthalene-1-sulfonate
Chocolate Brown HT Food Brown 3 C.I. 20285 E155
..Oc3c(cc(CO)c(O)c3N=Nc2ccc(c1ccccc12)S()(=O)=O)N=Nc5ccc(c4ccccc45)S()(=O)=O
Amathusiiniپروانه های بوفیDiriniEritiniقهوه ای بالان راستینقهوه ای بالان هترینیقهوه ای بالان شبپروانه های مورفینیRagadiiniSatyriniZetherini and see text.
ویکی پدیای انگلیسی نوشتار Satyrinae
Satyridae
قهوه ای بالان یا پروانه های بال قهوه ای زیرخانواده ای هستند که در تیره فرچه پایان قرار دارند. تقریباً" نیمی از تیره فرچه پایان در این زیرخانواده قرار دارند. بر پایه تخمین بالغ بر ۲۴۰۰ گونه در این زیرخانواده قرار دارند.
قهوه ای بالان حقیقی(نام علمی: Elymniini) نام یک تبار از زیرخانواده قهوه ای بالان است.
قهوه ای بالان لازیوماتا(نام علمی: Lasiommata) نام یک سرده از تیره فرچه پایان است.
قهوای طلایی (به انگلیسی: Golden Brown) ترانه ای از گروه راک انگلیسی د استرنگلرز است که برای اولین بار به عنوان تک آهنگی از آلبوم لا فولیه در دسامبر ۱۹۸۱ منتشر شد.
د استرنگلرز
۳۰ ثانیه (از ۳:۲۷)
در نماهنگی که برای این ترانه در نظر گرفته شده است، دکوراسیون عربی و ساختمان ها شرقی قرار داشتند. در ویدئو در عین حال تصاویری از دبی، اصفهان مسجد شاه و اهرام مصر به نمایش در می آیند.
قهوه ای مرغزار (نام علمی: Maniola jurtina) پروانهای است که در تیره فرچه پایان قرار دارد. این گونه در حوزه دیرین شمالگانی (وابسته به ناحیهٔ زیست جغرافی که شامل اروپا و بخشی از آفریقای شمالی و آسیا می شود) پراکنده است. قهوه ای مرغزار در اروپا، جنوب مدار ۶۲ درجه شمالی، روسیه، شرق رشته کوه اورال، جزایر قناری، آفریقای شمالی، ایران، عراق آناتولی زندگی می کند. لارو این پروانه از علف ها تغذیه می کند.
Wikipedia contributors, "Meadow Brown," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Meadow_Brown&oldid=587290476 (accessed December 26, 2013).
قهوه ای میگوواران(نام علمی: Crangonoidea) نام یک بالاخانواده از زیرراسته شنارویان داران است.
پروانه قهوه ای نرم چشم (نام علمی: Orsotriaena medus) از گونه هایی است که در سال ۱۷۷۵ توصیف علمی شد. زیستگاه این پروانه در جنوب آسیا (مثل هند و سری لانکا) و استرالیا می باشد. در قدیم در هند به آن «پروانه کاکاسیاه» می گفتند اما به خاطر بار معنایی توهین آمیز نژادی این نام، در کتب زیست شناسی استرالیایی نام آن به پروانه قوه ای نرم چشم تغییر یافت.
سری لانکا، بیهار، بنگال غربی، سیکیم، آسام، ناگالند، پنجاب (هند)، اوتار پرادش، میانمار، تایلند، یون نان، جزایر آندامان، مالزی، اندونزی، فیلیپین، گینه نو، جزایر نیکوبار و استرالیا زیست گاه این گونه می باشد.
بال های این پروانه در حالت باز ۴۵ تا ۵۵ میلی متر می باشد.
تخم های این گونه زرد و کروی می باشد.
سیارک ۱۶۴۳ (به انگلیسی: 1643 Brown، نامگذاری:1951RQ) هزار و ششصد و چهل و سومین سیارک کشف شده است که در ۴ سپتامبر ۱۹۵۱ و در هایدلبرگ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۲٫۸۰ است.
آنول قهوه ای (نام علمی: Norops sagrei) نام یک گونه از زیرراسته ایگوآناسانان است.
ابروزردک قهوه ای (نام علمی: Elaenia pelzelni) نام یک گونه از سرده ابروزردک است.
ارکیده ریشوی قهوه ای (نام علمی: Calochilus sandrae) نام یک گونه از سرده ارکیده های ریشو است.
اکالیپتوس قهوه ای (نام علمی: Eucalyptus brunnea) نام یک گونه از سرده اوکالیپتوس است.
بال توریان قهوه ای (نام علمی: Hemerobiidae) نام یک تیره از راسته بال توری سانان است.
بال خط خطی قهوه ای (نام علمی: Actinodura waldeni) نام یک گونه از سرده بال خط خطی است. این گونه در یون نان، جنوب تبت، شمال شرقی هند و میانمار زندگی می کند. زیستگاهش جنگل های کوهستانی است.
بانکسیای قهوه ای (نام علمی: Banksia brunnea) نام یک گونه از سرده بانکسیا است.
بلدرچین قهوه ای (نام علمی: Coturnix ypsilophora) نام یک گونه از تیره قرقاولیان است.
بلنی پرچمی چانه قهوه ای (نام علمی: Acanthemblemaria crockeri) نام یک گونه از تیره بلنی های پرچمی است. این گونه در صخره های مرجانی در خلیج کالیفرنیا، در شرق و مرکز اقیانوس آرام یافت می شود. بیشترین اندازه ثبت شده برای این گونه ۶ سانتی متر می باشد. تغذیه این گونه اغلب از انواع زئوپلانکتون ها صورت می گیرد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با قهوه ای

قهوه ای در جدول کلمات

قهوه ای مایل به سرخ
اجری
اسب قهوه ای رنگ
کهر
پرنده ای است کوچک و قهوه ای رنگ
دارخزک
رنگ قهوه ای مایل به سرخ
اجری

معنی کلمه قهوه ای به عربی

قهوه ای را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی قهوه اینام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• رنگ قهوه ای مو   • قهوه ای به انگلیسی   • رنگ مو قهوه ای سوخته   • تاریخچه رنگ قهوه ای   • تركيب رنگ قهوه اي   • درب قهوه ای   • کد رنگ قهوه ای سوخته   • رنگ قهوه ای به زبان انگلیسی   • معنی قهوه ای   • مفهوم قهوه ای   • تعریف قهوه ای   • معرفی قهوه ای   • قهوه ای چیست   • قهوه ای یعنی چی   • قهوه ای یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی قهوه ای
کلمه : قهوه ای
اشتباه تایپی : ri,i hd
آوا : qahve'i
نقش : صفت
عکس قهوه ای : در گوگل


آیا معنی قهوه ای مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )