انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1063 100 1

قیاس منطقی دست به دست

قیاس منطقی دست به دست در دانشنامه ویکی پدیا

قیاس منطقی دست به دست
قیاس منطقی دست به دست در قضیه با نظریه گراف، یکی از شاخه های ریاضیات، قیاس دست به دست موقعیتی است که در آن هر گراف متناهی غیرجهت دار، تعداد رأس های با درجه فرد آن زوج است. به اصطلاح، در یک مهمانی که افراد با هم دست می دهند، تعداد زوجی از افراد هستند که با تعداد فردی از افراد دیگر دست داده باشند. قیاس منطقی دست به دست نتیجه فرمول مجموع درجه است (که در بعضی مواقع قیاس منطقی دست به دست نامیده می شود)
Euler, L. (1736), "Solutio problematis ad geometriam situs pertinentis" (PDF), Commentarii Academiae Scientiarum Imperialis Petropolitanae, 8: 128–140. Reprinted and translated in Biggs, N. L.; Lloyd, E. K.; Wilson, R. J. (1976), Graph Theory 1736–1936, Oxford University Press.
Papadimitriou, Christos H. (1994), "On the complexity of the parity argument and other inefficient proofs of existence", Journal of Computer and System Sciences, 48 (3): 498–532, doi:10.1016/S0022-0000(05)80063-7, MR 1279412.
Thomason, A. G. (1978), "Hamiltonian cycles and uniquely edge colourable graphs", Advances in Graph Theory (Cambridge Combinatorial Conf., Trinity College, Cambridge, 1977), Annals of Discrete Mathematics, 3, pp. 259–268, doi:10.1016/S0167-5060(08)70511-9, MR 0499124.
در یک گرافی که در آن v راس و E یال می باشد . هر دو نتایج توسط لئونهارد اویلر(۱۷۳۶)در روزنامه معروف وی در سون بریج کونیگز برگ اثبات گردیدند که سبب آغاز مطالعه نظریه گراف شد. رئوس با درجه فرد در یک گراف در بعضی مواقع گره های فرد یا رئوس فرد نامیده می شوند; در این مجموعه اصطلاحات، قیاس منطقی دست به دست می تواند این توضیح را ارائه دهد که هر گراف زوج تا گره فرد دارد .
اثبات فرمول مجموع درجه اویلر از تکنیک دو بار شمارش استفاده می کند : او تعداد جفتهای وابسته یا متلاقی( v،e) را که در آن e یال و v نقطه پایانی هستند به دو صورت شمارش می کند . راس v به جفت (deg(v تعلق دارد که در آن (deg(v ( درجه v ) تعداد یال های وابسته با آن است. بنابراین تعداد جفتهای وابسته ( متلاقی) مجموع درجات می باشد. در حالی که، هر یال در نمودار دقیقاً به دو جفت متلاقی متعلق است، برای هر کدام از نقاط پایانی یک جفت وجود دارد، در نتیجه تعداد جفتهای متلاقی۲|E| است . از آنجایی که این دو فرمول عناصر مشابهی را شمارش می کنند باید ارزش های برابر داشته باشند. در یک مجموعه اعداد صحیح، توازن ( زوجیت ) مجموعه با ارقام زوج در جمع تأثیری نمی گذارد ; جمع کل در صورتی زوج می شود که یک تعداد زوج از ارقام فرد وجود داشته باشد و زمانی که یک تعداد فرد از اعداد فرد موجود باشد آنگاه فرد می گردد. از آنجایی که یک طرف فرمول مجموع درجات عدد زوج ۲|E| است، مجموع طرف دیگر باید تعداد زوجی از ارقام فرد را داشته باشد. این بدین معنی است که باید تعداد زوجی از رئوس درجه فرد وجود داشته باشد.
فرمول مجموع درجات این را متذکر می شود که هر گراف های منظم (r) با n راس rn/۲ یال دارد. خصوصاً، اگر r فرد است، تعداد یال ها باید به صورت زوج به r بخشپذیر باشند.
عکس قیاس منطقی دست به دست


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با قیاس منطقی دست به دست

به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی قیاس منطقی دست به دست   • مفهوم قیاس منطقی دست به دست   • تعریف قیاس منطقی دست به دست   • معرفی قیاس منطقی دست به دست   • قیاس منطقی دست به دست چیست   • قیاس منطقی دست به دست یعنی چی   • قیاس منطقی دست به دست یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی قیاس منطقی دست به دست
کلمه : قیاس منطقی دست به دست
اشتباه تایپی : rdhs lkxrd nsj fi nsj
عکس قیاس منطقی دست به دست : در گوگل


آیا معنی قیاس منطقی دست به دست مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )