برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1279 100 1

لا لیگا

لا لیگا در دانشنامه ویکی پدیا

لا لیگا
پریمِرا دیویژن یا لا لیگا که با نام تجاری لا لیگا سانتاندر نیز شناخته می شود، دسته برتر لیگ حرفه ای فوتبال اسپانیا است. این لیگ با شرکت ۲۰ تیم برگزار می شود. در پایان هر فصل سه تیم قرار گرفته در ته جدول به دسته دوم سقوط کرده و با سه تیم برتر دسته دوم جایگزین می شوند. لالیگا یکی از مهمترین لیگ های فوتبال دنیاست و هم اکنون پس از لیگ برتر انگلستان دومین لیگ معتبر فوتبال اروپاست. این لیگ بیش از هر لیگ دیگری از سوی یوفا در رده اول معتبرترین لیگ های اروپایی قرار گرفته است.
تیم اول: ۱۰٫۵ میلیون یورو
تیم دوم: ۱۰ میلیون یورو
تیم سوم: ۹٫۵ میلیون یورو
تیم چهارم: ۹ میلیون یورو
تیم پنجم: ۸٫۵ میلیون یورو
تیم ششم: ۸ میلیون یورو
تیم هفتم: ۷٫۵ میلیون یورو
تیم هشتم: ۷ میلیون یورو
تیم نهم: ۶٫۵ میلیون یورو
تیم دهم: ۶ میلیون یورو
تیم یازدهم: ۵٫۵ میلیون یورو
تیم دوازدهم: ۵ میلیون یورو
تیم سیزدهم: ۴٫۵ میلیون یورو
تیم چهاردهم: ۴ میلیون یورو
تیم پانزدهم: ۳٫۵ میلیون یورو
تیم شانزدهم: ۳ میلیون یورو
تیم هفدهم: ۲٫۵ میلیون یورو
تیم هجدهم: ۲ میلیون یورو
تیم نوزدهم: ۱٫۵ میلیون یورو
تیم بیستم: ۰٫۵ میلیون یورو
تاکنون ۵۸ تیم در لا لیگا سابقهٔ حضور داشته اند و ۹ تیم دستیابی به جام قهرمانی را تجربه کرده اند. از دههٔ ۱۹۵۰ لالیگا تحت سیطره رئال مادرید و بارسلونا بوده است. رئال ۳۳ بار و بارسلونا ۲۶ بار قهرمان این مسابقات شده اند.
در دهه ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ و دو دهه اخیر لا لیگا قهرمانان دیگری را نیز به خود دیده است که شامل اتلتیکو مادرید، اتلتیک بیلبائو، والنسیا، سویا، دپورتیو لاکرونیا، رئال سوسیداد و رئال بتیس می شود.
لالیگا یکی از محبوب ترین لیگ های ورزش های حرفه ای در دنیاست. هر مسابقه آن در فصل ۲۰۰۷–۲۰۰۸ به طور میانگین ۲۹٬۰۲۹ تماشاگر داشته که آن را در رده هشتم در میان تمام لیگ های ورزشی دنیا و در رده سوم در میان لیگ های فوتبال (بعد از بوندسلیگا و لیگ برتر انگلستان) قرار می دهد.
عکس لا لیگا
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

لا لیگا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی لا لیگا   • مفهوم لا لیگا   • تعریف لا لیگا   • معرفی لا لیگا   • لا لیگا چیست   • لا لیگا یعنی چی   • لا لیگا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لا لیگا
کلمه : لا لیگا
اشتباه تایپی : gh gd'h
عکس لا لیگا : در گوگل

آیا معنی لا لیگا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )