انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1065 100 1

لجستیک

/lojestik/

معنی لجستیک به فارسی

لجستیک
( اسم ) بخشی از فن لشکر کشی که از حمل و نقل و جادادن ارتش بحث میکند .

معنی لجستیک در فرهنگ معین

لجستیک
(لُ جِ) [ انگ . ] (اِ.) بخشی از علوم نظامی که به حمل و نقل افراد و تجهیزات ارتش اختصاص دارد.

معنی لجستیک در فرهنگ فارسی عمید

لجستیک
از فنون لشکرکشی، مربوط به حمل ونقل، لشکرکشی و تدارکات لشکر.

لجستیک در دانشنامه ویکی پدیا

لجستیک
آماد، آمادگاری یا لجستیک (به انگلیسی: Logistics) یعنی مدیریت جریان کالا، اطلاعات یا هر نوع منابع دیگر؛ مانند انرژی یا انسان ها بین محل تولید یا محل موجودی تا نقطه مصرف یا مورد نیاز برای برآورده کردن نیازهای مصرفی (معمولاً در سازمان های نظامی). لجستیک هنر و علم به دست آوردن تولید، توزیع مواد و محصول در مکان مناسب و در مقدار مناسب است.
لجستیک داخل مرزهای یک کشور
لجستیک داخلی
لجستیک خارج از مرزهای کشور
لجستیک شامل یکپارچه سازی اطلاعات، حمل و نقل، موجودی کالا، انبارداری، جابه جایی کالا و بسته بندی و در مواردی نیز شامل امنیت نیز می شود. لجستیک قسمتی از زنجیره تأمین است که ارزش زمان و مکان را به آن می افزاید. شرکت هایی در ایران کار لجستیک را انجام می دهند مثل شرکت پایگان، ایران مارکت و …
این لغت ریشه ای یونانی دارد و در موارد نظامی برای جابجایی جنگ افزار، مهمات و جیره غذایی در مواقع حرکت از مکان اصلی به سمت خط مقدم استفاده می شود. در زبان یونانی، رومی و امپراطوری رم شرقی، نظامیانی وجود داشتند با نام LOGISTIKAS که وظیفه مسائل مالی و تقسیم مایحتاج بر عهده آنان بوده است.
در واژه نامه آکسفورد لجستیک به این صورت تعریف شده: قسمتی از علوم نظامی که وظیفه تهیه و تحویل آماد و جابجایی مواد و افراد و تجهیزات را دارد. همین طور لجستیک به صورت عمومی شاخه ای از علوم مهندسی است که سیستم های انسانی بجای سیستم های ماشینی ایجاد می کند.
لجستیک ایر (به انگلیسی: Logistic Air) یک شرکت هواپیمایی است. دفتر مرکزی لجستیک ایر در فرنلی، نوادا واقع شده است.
لجستیک مشارکتی یا لجستیک چند طرفه(به انگلیسی: Party Logistics) یعنی حمل و نقل مشارکتی یا مدیریت جابه جایی کالاها از طریق همکاری؛ با گسترش تکنولوژی و خرید و فروش های اینترنتی به شدت نیاز به یک روش حمل و نقل مناسب با نیاز مشتریان احساس می شد. به همین منظور لجستیک مشارکتی یا چند طرفه ایجاد شد.
لجستیک طرف اول (به انگلیسی: 1PL)یک شرکت یا یک شخص است که کالا، محموله یا محصولی را از نقطهٔ (الف) به نقطهٔ (ب) حمل و جابه جا می کند. ارائه دهنده لجستیک طرف اول، هم فرستنده محموله و هم دریافت کنندهٔ آن است. ارائه دهنده لجستیک طرف اول می تواند، تاجر واردکننده، صادرکننده، عمده فروش، خرده فروش یا توزیع کننده یا حتی خانواده یا شرکتی که از یک مکان به مکان دیگر نقل مکان می کنند باشد؛ می توان نتیجه گرفت هر فردی که محصولی را از محل اولیهٔ آن به محلی جدید جابه جا کند به عنوان لجستیک طرف اول در نظر گرفته می شود.
لجستیک طرف دوم (به انگلیسی: 2PL) یک شرکت یا یک شخص است که مالک وسایل نقلیه است و مشخصه اصلی آن ها دارایی محور است. آن ها با اجاره، مالک بودن یا چارتر کردن خطوط هواپیمایی، کشتی ها و خطوط زمینی (وانت ها و کامیون ها) به ارائهٔ خدمات می پردازند.
لجستیک طرف سوم(به انگلیسی: 3PL) ارائه دهنده خدمات به طور حرفه ای است که برای مشتریانی که ظرفیت و امکانات کافی برای ارائهٔ خدمات به مشتریان خود را ندارند، است. شرکت های طرف سوم مدیریت دارایی های فیزیکی، نیروی کار و تکنولوژی مورد استفاده در شرکت هایی که با آن ها قرارداد دارند را در دست می گیرند تا در ارائهٔ خدمات حرفه ای شرکت ها را در برابر مسئولیتشان یاری رسانند. به عبارتی شرکت های خدمات لجستیک طرف سوم به شرکت هایی گفته می شود که سازمان های خدماتی یا تولیدی، بخشی یا کل امور لجستیکی خود را به آن ها برون سپاری می کنند.
توزیع نیم لجستیک در نظریه احتمال و آمار یک توزیع پیوسته است.
تابع چگالی احتمال آن به صورت زیر است:
تابع توزیع تجمعی آن به صورت زیر است:
رگرسیون لجستیک (به انگلیسی: Logistic regression) یک مدل آماری رگرسیون برای متغیرهای وابسته دوسویی مانند بیماری یا سلامت، مرگ یا زندگی است. این مدل را می توان به عنوان مدل خطی تعمیم یافته ای که از تابع لوجیت به عنوان تابع پیوند استفاده می کند و خطایش از توزیع چندجمله ای پیروی می کند، به حساب آورد. منظور از دو سویی بودن، رخ داد یک واقعه تصادفی در دو موقعیت ممکنه است. به عنوان مثال خرید یا عدم خرید، ثبت نام یا عدم ثبت نام، ورشکسته شدن یا ورشکسته نشدن و … متغیرهایی هستند که فقط دارای دو موقعیت هستند و مجموع احتمال هر یک آن ها در نهایت یک خواهد شد. کاربرد این روش عمدتاً در ابتدای ظهور در مورد کاربردهای پزشکی برای احتمال وقوع یک بیماری مورد استفاده قرار می گرفت. لیکن امروزه در تمام زمینه های علمی کاربرد وسیعی یافته است. به عنوان مثال مدیر سازمانی می خواهد بداند در مشارکت یا عدم مشارکت کارمندان کدام متغیرها نقش پیش بینی دارند؟ مدیر تبلیغاتی می خواهد بداند در خرید یا عدم خرید یک محصول یا برند چه متغیرهایی مهم هستند؟ یک مرکز تحقیقات پزشکی می خواهد بداند در مبتلا شدن به بیماری عروق کرنری قلب چه متغیرهایی نقش پیش بینی کننده دارند؟ تا با اطلاع رسانی از احتمال وقوع کاسته شود.
تحلیل تفکیک خطی
پرسپترون
شبکه عصبی مصنوعی
کاوش های ماشینی در داده ها
رگرسیون خطی
رگرسیون پواسون
رگرسیون لجستیک می تواند یک مورد خاص از مدل خطی عمومی و رگرسیون خطی دیده شود. مدل رگرسیون لجستیک، بر اساس فرض های کاملاً متفاوتی (دربارهٔ رابطه متغیرهای وابسته و مستقل) از رگرسیون خطی است. تفاوت مهم این دو مدل در دو ویژگی رگرسیون لجستیک می تواند دیده شود. اول توزیع شرطی y | x → {\displaystyle y|{\vec {x}}} یک توزیع برنولی به جای یک توزیع گوسی است چونکه متغیر وابسته دودویی است. دوم مقادیر پیش بینی احتمالاتی است و محدود بین بازه صفر و یک و به کمک تابع توزیع لجستیک بدست می آید رگرسیون لجستیک احتمال خروجی پیش بینی می کند.
این مدل به صورت
است که
معاون وزیر دفاع در آموزش، فناوری و لجستیک (انگلیسی: Under Secretary of Defense for Acquisition, Technology and Logistics) یک تصدی گری غیرنظامی در وزارت دفاع آمریکاست که نقش مشاور در آموزش فناوری و لجستیک برای وزیر دفاع را دارد.
مهندسی لجستیک (انگلیسی: Logistics engineering) شاخه ای از مهندسی است، که به سازمان دهی علمی فرایندهای خرید، انتقال، ذخیره سازی، توزیع و انبارداری مواد اولیه، کالا و محصولات نهایی می پردازد.
مهندسی صنایع
تحقیق در عملیات
مدیریت زنجیره تأمین
میتسوبیشی لجستیک، (به ژاپنی: 三菱倉庫) شرکت خدمات لجستیک ژاپنی است، که در زمینه حمل ونقل زمینی و دریایی، انبار و توزیع کالا، ارائه خدمات تدارکات و پشتیبانی، همچنین مدیریت و توسعه املاک و مستغلات فعالیت می نماید.
شرکت میتسوبیشی لجستیک در سال ۱۸۸۷ میلادی راه اندازی شد و از ۱۹۱۸ تاکنون این شرکت شرکت تابعه ای از گروه میتسوبیشی به شمار می آید.
دفتر مرکزی این شرکت در چوئو، توکیو، ژاپن قرار دارد و سهام آن در بازارهای بورس توکیو و بورس اوساکا معامله می شود.
یورو مارین لجستیک (به انگلیسی: Euro Marine Logistics) نام یک شرکت تدارکات و حمل ونقل دریایی در مسافت کوتاه اروپایی است که مرکز آن در بروکسل ،بلژیک قرار دارد.بیشتر فعالیت این شرکت حمل ونقل وسایل نقلیه و محموله های رول آن/رول آف می باشد.
در سال ۱۹۹۰، یورو مارین کریر بی.وی. (به انگلیسی: Euro Marine Carrier B.V.) (به اختصار EMC) متخصص در ترابری دریایی کوتاه در اروپا در آمستردام هلند تأسیس شد. یورو مارین کریر یک شرکت ترابری خصوصی با سه مالک است: شرکت حمل خودرو نیسان موتور (۵۱%)، میتسویی او. اس. کی. لاینز (۲۴٬۵%) و لیف هو (۲۴٬۵%) در سال ۲۰۱۱ یورو مارین کریر بی.وی. ناوگان خود را پس از تغییر مالکیت سهام به یورو مارین لجستیک منتقل کرد. شرکت جدید که در مسافت های کوتاه فعالیت می کند، در حال حاضر به نام یورو مارین لجستیک ان وی شناخته می شود و در بروکسل، بلژیک مستقر است. یورو مارین لجستیک یک طرح مشترک بین میتسویی او. اس. کی. لاینز و لیف هو است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با لجستیک

لجستیک را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

ناصر رحیم لو ٠١:٢٥ - ١٣٩٧/٠٢/١٣
مدیریت و تکنولوژی حمل و نقل نظامی
|

هیوا ١٧:٠٠ - ١٣٩٧/٠٣/١٦
اطلاعات مبنی بر واقعیات استراتژیک که در جنگ استفاده میشود
|

مهدی ٢١:٣٩ - ١٣٩٧/٠٩/١٠
اطلاعات مربوط به فنون نظامی
|

سپهبد سورنا ٠٩:٣٠ - ١٣٩٨/٠٣/٠٢
یکپارچه سازی و مدیریت اطلاعات فنون نظامی و یا چک کننده موجودی انبار شرکتی
|

ناصر رحیم لو ١٢:٥١ - ١٣٩٨/٠٤/٠٩
مدیریت و تکتولوژی حمل و نقل نظامی / استراتژی جابجایی نیرو و ادوات نظامی .
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

کوشاترین کاربران در یک هفته گذشته

پرگفتگوترین واژگان در یک هفته گذشته

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• لجستیک و زنجیره تامین   • لجستیک+pdf   • انواع لجستیک   • مقاله لجستیک   • تفاوت لجستیک با زنجیره تامین   • لجستیک معکوس چیست   • لجستیک نظامی   • مدیریت لجستیک pdf   • معنی لجستیک   • مفهوم لجستیک   • تعریف لجستیک   • معرفی لجستیک   • لجستیک چیست   • لجستیک یعنی چی   • لجستیک یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لجستیک
کلمه : لجستیک
اشتباه تایپی : g[sjd;
آوا : lojestik
نقش : اسم
عکس لجستیک : در گوگل


آیا معنی لجستیک مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )