برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1304 100 1

لرزش هارلم

لرزش هارلم در دانشنامه ویکی پدیا

لرزش هارلم
لرزش هارلم(به انگلیسی: Harlem Shake) یا تقلید رقص هارلم، یک میم اینترنتی است که از طریق یوتیوب در فوریه ۲۰۱۳ درفضای مجازی گسترش یافته، و گفتگوهای روانشناختی و اجتماعی بسیاری پیرامون آن صورت گرفته است.
آغاز ماجرا با بارگذاری فیلم ویدیوئی توسط پنج نوجوان اهل کوئینزلند در یوتیوب در ابتدای ماه فوریه ۲۰۱۳ همراه بود. این جوانان حرکات رقص گونه ای با آهنگ قدیمی Harlem Shake انجام می دادند ونام آن را Sunny Coast Skate گذاشته بودند. به تدریج گروه های زیادی شروع به انجام حرکات و ضبط و بارگذاری آن در یوتیوب نمودند به طوری که در عرض چند روز هزاران فیلم یوتیوب در فضای مجازی پخش گردید.
حرکات انجام شده هیچگونه شباهتی به رقص کلاسیک و قدیمی Harlem Shake نداشته و این فیلم که توسط پنج نوجوان استرالیایی ساخته شده بمدت ۳۰ ثانیه بوده که ابتدا یکنفر به تنهایی مشغول حرکات رقص-گونه شده و دیگران به او می پیوندند.در فیلم های مشابه نیز اکثراً همین روال حفظ شده و نکته قابل توجه اینست که هر کدام از رقصندگان به روش خود و بدون توجه به دیگران حرکات خود را انجام می دهند. ساخت و بارگذاری این نوع فیلم ها بسرعت در اینترنت رو به فزونی نهاد به طوری که تا۱۱ فوریه روزانه بیش از ۱۲۰۰۰ نوع مختلف از آن ها در یوتیوب بارگذاری میشد و در ۱۵ فوریه به روزانه ۴۰۰۰۰ مورد، و تعداد بازبینی آن در یوتیوب به ۱۷۵ میلیون بیننده رسید.
در حالی که بسیاری از منتقدین آن را با گانگنام استایل مقایسه می کنند، ولی مجله فوربز می نویسد این فیلم ها بیش از یک میم معمولی بوده و گسترش عمومی داشته و انواع مختلفی را شامل می شود. همچنین لس آنجلس تایمز پیشرفت آن را به ارائه نوع جدیدی از میم و نیز پذیرش آن از طرف گروه های سنی مختلف مربوط کرد. اظهار نظرها مختلفی نیز در واشینگتن پست، مجله بیلبورد و برنامه امروز کانال ان بی سی در مورد آن صورت گرفته است. دنیاگیر شدن آن حتی به مدارس تونس رسیده و مقامات دولتی قادر به کنترل آن نیستند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با لرزش هارلم

لرزش هارلم را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی لرزش هارلم   • مفهوم لرزش هارلم   • تعریف لرزش هارلم   • معرفی لرزش هارلم   • لرزش هارلم چیست   • لرزش هارلم یعنی چی   • لرزش هارلم یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لرزش هارلم
کلمه : لرزش هارلم
اشتباه تایپی : gvca ihvgl
عکس لرزش هارلم : در گوگل

آیا معنی لرزش هارلم مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )