برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1224 100 1

لشه

معنی لشه در لغت نامه دهخدا

لشت. [ ل َ ] (اِ) پنجه ٔ عروس و آن نوعی از خرماست. (در جیرفت ).

لشت. [ ل ُ ] (ص ) قوی و استوار. (از مجعولات شعوری ) و ظاهراً مصحف لست باشد.

لشه. [ ] (اِخ ) محلی در مغرب چورکازار از نواحی شمالی ترکستان روس.

لشه. [ َل ش ِ ] (اِخ ) دهی جزء دهستان مرکزی بخش لنگرود شهرستان لاهیجان ، واقع در شش هزارگزی جنوب لنگرود و 4500گزی شوسه ٔ لنگرود به لاهیجان. کوهستانی ، معتدل و دارای 210 تن سکنه. شیعه ، گیلکی و فارسی زبانند. آب آن از چشمه سار. محصول آنجا چای ، لبنیات و مختصر برنج. شغل اهالی زراعت و گله داری و صنایع دستی آنان شال بافی و راه آن مالرو است و در تابستان نصف اهالی به ییلاق سمام میروند. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 2).

معنی لشه به فارسی

لشه
دهی جزئ دهستان مرکزی بخش لنگرود شهرستان لاهیجان .
نام موضعی به کجور مازندران
[ گویش مازنی ] /lashe vaash/ علف هرزی در مناطق ییلاقی لاریجان آمل

لشه در دانشنامه ویکی پدیا

لشه
لشه، روستایی از توابع بخش کومله شهرستان لنگرود در استان گیلان ایران است.
این روستا در دهستان مریدان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۱۶ نفر (۶۴خانوار) بوده است.
بنه لشه، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان پلدختر در استان لرستان ایران است.
این روستا در دهستان میانکوه غربی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۲ نفر (۴خانوار) بوده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

لشه را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

مهدی
روستای زیبای لشه در جنوب غربی شهرستان لنگرود در استان گیلان می باشد فاصله روستای لشه با بخش کومله حدود نه کیلومتر هست روستای زیبای لشه با مرکز دهستان مریدان حدود چهار کیلومتر فاصله دارد روستای لشه با طبیعت بکر و رویایی که چشم هر گردشگری را خیره می کند وجود رودخانه ای زیبا که از کوههای عطاکوه سرچشمه می گیرد و همچنین وجود جنگل های زیبا و باغات چای و مرکبات و شالیزار و از همه مهم تر وجود آبشار زنگش تله و جاده رویایی روستای لشه به روستای لیارجدمه و ...همه و همه این روستای زیبا را به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری بخش کومله معرفی کرده هست و این روستای کوهستانی در ایام تعطیلات و به خصوص در سیزده بدر میزبان خیل زیادی از هموطنان عزیز میباشد جمعیت روستای لشه در حالذحاضر حدود ۵۵خانوار میباشد اگر به شمال تشریف آوردید و خواستید همزمان چنددمورد از نعمتهای خداوند از جمله جنگل رودخانه کوه و دامنه و باغاتذچای و مرکبات و شالیزار را همزماندببینید یه سری به روستای زیبای لشه بزنید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی لشه   • مفهوم لشه   • تعریف لشه   • معرفی لشه   • لشه چیست   • لشه یعنی چی   • لشه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لشه
کلمه : لشه
اشتباه تایپی : gai
عکس لشه : در گوگل

آیا معنی لشه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )