انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1014 100 1

لندن

/landan/

معنی لندن در لغت نامه دهخدا

لندن. [ ل َ دَ ] (اِخ ) پایتخت انگلستان کنار رود تایمز، بزرگترین شهر و مرکز تجاری اروپا و دارای 4میلیون و 400هزار تن سکنه.

معنی لندن به فارسی

لندن
افیم سمیونوف پاتو فیزیولوژیست و بیوشیمیست شوروی ( و. ۱۸۶۹ - ف. ۱۹۳۹م .) وی روش مخصوصی برای مطالعه و تحقیق درباره دفع و جذب غذا در اعضای گوارشی حیوانها پیدا کرده .
پایتخت انگلستان کنار رود تایمز بزرگترین شهر و مرکز تجاری اروپا .
انجمنی است که در لندن برای تتبعات مربوط به آسیا و مشرق تاسیس شده و انتشاراتی دارد
انجمنی است که در لندن برای تتبعات مربوط به آسیا و مشرق تاسیس شده و چند کتاب در مباحث مذکور طبع و منتشر کرده است ٠
در شهر لندن تاسیس ۱۸۲۵ م .از ضمایم آن [[مدرسه تتبعات شرقی و افریقایی ]]. است که در سال ۱۹۱۶ م . تاسیس شده و در آن زبانهای ایرانی قئیم وفارسی و عربی و زبانهای سامی نیز تدریس میشود .

لندن در دانشنامه ویکی پدیا

لندن
لندن (به انگلیسی: London) پایتخت انگلستان و پادشاهی متحد بریتانیا است. این شهر همچنین بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر در بریتانیا و بزرگترین ناحیه شهری از نظر مساحت در اروپا نیز هست.E, EC, N, NW, SE, SW, W, WC, BR, CR, DA, EN, HA, IG, KT, RM, SM, TW, UB, WD (CM, TN; pars)
این شهر که در کنار رود تیمز قرار دارد قدمتی دو هزار ساله دارد و تاریخ ساخت آن به دوران روم باستان برمی گردد. سیتی لندن به عنوان هسته تاریخی لندن تاحدود زیادی حفظ شده است و از قرن ۱۹ میلادی توسعه این شهر شروع شده و امروزه این شهر مهم ترین شهر انگلستان به شمار می آید و ساختار اداری بسیار گسترده ای دارد. همچنین شهردار لندن به عنوان شهردار نمونه انتخاب شده است.
یکی از مراکز مهم مسکونی شهر لندن، شهر باستانی این شهر است که امروزه دو میلیون نفر را در خود جا داده است. این شهر در سال ها پیش با کمک رومی ها ساخته شده است. بعد از ساخت شهر لندن، این شهر مرکز نهضت های بزرگ تاریخ بوده است. این گونه از رنسانس انگلیسی با پیشرفت های صنعتی و انقلابی و احیای زبان گوتیک همراه بوده است.
این شهر یکی از مراکز تجاری، مالی و فرهنگی عمده در جهان است و تأثیر فراوانی در سیاست، آموزش و پرورش، سرگرمی، رسانه ها، معماری و هنر دارد.
عکس لندن
لندن (آرکانزاس) (به انگلیسی: London, Arkansas) یک شهر در ایالات متحده آمریکا با جمعیت ۹۲۵ نفر است که در آرکانزاس واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
موقعیت جغرافیایی شهرها و مناطق اطراف به شرح زیر است:
لندن ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
لندن، انتاریو، شهری در استان انتاریو در کانادا
سیتی لندن
لندن بزرگ
پل لندن
«لندن» (انگلیسی: London (1926 film)) فیلمی در ژانر درام به کارگردانی هربرت ویلکاکس است که در سال ۱۹۲۶ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به دوروتی گیش اشاره کرد.
۱۹۲۶ (۱۹۲۶)
لندن (به انگلیسی: London) نام فیلمی به سبک درام و به کارگردانی پل دیویس-میلر محصول ۲۰۰۵ است. از بازیگران معروف این فیلم می توان به کریس ایوانز، جیسون استاتهام و جسیکا بیل اشاره کرد.
پسری به نام سید در تلاش برای منصرف کردن دوست دختر قبلی خود از ترک وی و شهر فعلی آنهاست و در این راه با مرد مسن تری به نام بیتمن آشنا می شود.
لندن (به انگلیسی: London) نام فیلمی به سبک درام و به کارگردانی پل دیویس-میلر است.این فیلم محصول ۲۰۰۵ میباشد.از بازیگران معروف این فیلم میتوان به کریس ایوانز،جیسون استاتهام و جسیکا بیل اشاره کرد.
لندن '۶۶–'۶۷ (به انگلیسی: London '66–'67) یک آلبوم چندآهنگه و فیلم از گروه موسیقی سایکدلیک راک پینک فلوید است و شامل دو آهنگ گروه، یکی نسخهٔ توسعه داده شده ای از "Interstellar Overdrive" و آهنگ دیگر "Nick's Boogie" است. این آهنگ ها در اصل برای فیلمی از فیلمساز لیورپولی Peter Lorrimer Whitehead ساخته شده بودند که در سال ۱۹۶۷ و کمی قبل تر از آن به صورت ویرایش شده دریک موسیقی متن نمایش داده شده بودند،اما نسخهٔ کامل آن تنها در سال ۱۹۹۰ برای انتشار مجدد همان آلبوم توسط See for Miles بازانتشار یافت. این ها اولین آثار ضبط شدهٔ پینک فلوید بودند.
ریک رایت
سید برت
راجر واترز
نیک میسون
نسخهٔ چندآهنگه (EP)، از این قطعه ها در سال ۱۹۹۵ منتشر شدند که در سال ۲۰۰۵ توسط Snapper Music به صورت SMACD924X نیز انتشار یافت
سیارک ۸۸۳۷ (به انگلیسی: 8837 London، نامگذاری:1989TF4) هشت هزار و هشتصد و سی و هفتمین سیارک کشف شده است که در ۷ اکتبر ۱۹۸۹ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۳.۵ است.
لندن شهری در جنوب غربی استان انتاریو، در کشور کانادا در قاره آمریکا است. این شهر بر روی دالان کبک سیتی-ویندزور، پرجمعیت ترین منطقه کانادا که با ۱۶ میلیون جمعیت نیمی از جمعیت کانادا را شامل می شود، واقع شده است. لندن و حومه بر اساس تخمین سال ۲۰۰۹ جمعیتی برابر با ۴۸۹٬۲۷۴ نفر را دربرمی گیرد. لندن مرکز بخش میدلسکس (Middlesex County) می باشد که بر روی حاشیه رود تِیمز (Thames) در میانه راه تورنتو در کانادا و دیترویت در آمریکا واقع شده است. نام این شهر به دنبال نام شهر لندن در انگلستان انتخاب شده است.
شعار: Labore et Perseverantia (لاتین)
اقامت اروپایی تباران در محل فعلی شهر لندن، نخستین بار در میان سال های ۱۸۰۱ تا ۱۸۰۴ میلادی توسط شخصی به نام پیتر هاگرمن (Peter Hagerman) صورت گرفت. و تا سال ۱۸۲۶ روستایی در این محل شکل گرفت. از آن زمان به بعد لندن پیوسته بزرگ شده و بسیاری از روستاها و اجتماعات اطراف خود را دربرگرفته است. امروزه لندن و حومه با داشتن جمعیتی بالغ بر پانصد هزار نفر، بزرگ ترین مرکز شهری جنوب غربی انتاریو را شکل می دهد.
نقاط قوت و توجه شهر شامل آموزش، بهداشت و درمان، گردشگری، صنعت می باشد. وجود دو دانشگاه وسترن انتاریو (به انگلیسی: University of Western Ontario) و کالج فَن شا (به انگلیسی: Fanshawe College) در این شهر سبب شهرت جهانی لندن در آموزش عالی، پژوهش های علمی و فعالیت های فرهنگی شده است. همچنین شهر لندن میزبان شماری از جشنواره های فرهنگی و هنری است؛ و این جشنواره ها در رونق صنعت گردشگری لندن نقش مؤثری ایفا می کنند. با این حال بیشتر فعالیت های اقتصادی این شهر بر تولید خودروهای نظامی، تحقیقات پزشکی، صنعت بیمه و فناوری اطلاعات متمرکز است. دانشگاه های لندن و بیمارستان های آن در بین ده استخدام کننده بزرگ شهر هستند.
لندن(به انگلیسی: London) شهری در ایالت اوهایو کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۹٬۹۰۴ نفر بوده است.
فهرست شهرهای اوهایو
لندن اکزکیتیو اوییشن (به انگلیسی: London Executive Aviation) یک شرکت هواپیمایی است که در ۱۹۹۵ میلادی تأسیس شده است. دفتر مرکزی لندن اکزکیتیو اوییشن در فرودگاه استاپلفورد، لندن، بریتانیا واقع شده است و قطب این شرکت هواپیمایی در فرودگاه لوتن لندن قرار دارد.
آتش سوزی بزرگ لندن، آتش سوزی بزرگی بود که مناطق مرکزی لندن را از یکشنبه ۲ سپتامبر تا چهارشنبه ۵ سپتامبر ۱۶۶۶ دربر گرفت. تا اواسط قرن هفدهم میلادی هسته مرکزی شهر لندن کماکان بافت قرون وسطایی خود را حفظ کرده بود و دور تا دور آن دیواری قرار داشت که سال ها قبل و در زمان استیلای رومیان ساخته شده بود. در طول آتش سوزی این قسمت قرون وسطایی لندن که در داخل دیوار رومی شهر قرار داشت به طور کلی ویران شد و از بین رفت. ناحیه وست مینستر که بخش اشراف نشین آن زمان لندن (وست اند کنونی) بود، کاخ وایت هال متعلق به چارلز دوم و نواحی فقیرنشین حومه لندن نیز مورد تهدید آن آتش سوزی مهیب قرار گرفتند ولی آسیبی به آن ها وارد نگردید. تعداد ۱۳٬۲۰۰ خانه مسکونی، ۸۷ کلیسای محلی، کلیسای بزرگ سنت پل و بیشتر ساختمان های دولتی شهر در آن آتش سوزی غیرقابل کنترل سوخته و منهدم گردیدند. تخمین زده شده است که خانه و سرپناه ۷۰٬۰۰۰ نفر از کل ۸۰٬۰۰۰ ساکنین آن موقع لندن تماماً در آتش از بین رفت و نابود گردید. با اینکه آمار تعداد کشته شده گان در این آتش سوزی هرگز مشخص نشده است، همیشه اعتقاد بر این بوده است که تعداد کسانی که جانشان را در این آتش سوزی بزرگ از دست دادند آنچنان زیاد نبوده است چرا که بطور رسمی فقط نام تعداد قلیلی به عنوان قربانیان این فاجعه به ثبت رسیده است. اما مدتی است عده ای از پژوهشگران این باور را به چالش کشیده اند و اندک بودن تعداد کشته شده گان ثبت شده را به دو دلیل می دانند: اول آنکه در قرن هفدهم و در زمان آن آتش سوزی کسی به فکر ثبت نام مردگان طبقات فقیر و حتی متوسط نبوده است و دوم آنکه شدت آتش به حدی بوده است که به احتمال زیاد شناسایی جسد بیشتر قربانیان که بطور کامل سوخته و به خاکستر تبدیل شده بوده اند امکان پذیر نبوده است.
سازمان آتش نشانی لندن
"آرامستان های لندن" یک آهنگ از گره راک Coldplay میباشد. این آهنگ توسط تمام اعضای گروه نوشته شده.
فارلوفون
Capitol
موقعیت
آرتور لندن (به انگلیسی: Artur London؛ زادهٔ ۱ فوریهٔ ۱۹۱۵ – درگذشتهٔ ۸ نوامبر ۱۹۸۶) نویسنده، و سیاست مدار اهل جمهوری چک و متهم در دادگاه اسلنسکی Slánský بود. او در استراوا واقع در منطقه مرزی موراویا در مرز اتریش-مجارستان در یک خانواده یهودی به دنیا آمد.
در سال ۱۹۶۳، لندن «اسپانیا»، کتابی در مورد تجربه شخصی اش در جنگ داخلی اسپانیا، را منتشر کرد.
این زن و شوهر همچنین کتاب اعتراف را در سال ۱۹۶۸ نوشتند که یک کتاب خاطرات در مورد سختی های دوران دادگاه پراگ می باشد.
ترجمه انگلیسی این کتاب توسط آلیستر همیلتون در سال ۱۹۶۸ منتشر شد. در حالی که متهمین اصلی از لندن ارشدتر بودند، لندن با نوشتن این کتاب، در سراسر جهان برجسته شد.
از این کتاب در سال ۱۹۷۰ فیلمی به نام اعتراف، به کارگردانی کوستا گاوراس با بازی ایو مونتان و سیمون سینیوره ساخته شده است.
لندن سال ۱۹۳۴ تا ۱۹۳۷ را در مسکو گذراند. در سال ۱۹۳۷، در طول جنگ داخلی اسپانیا، او به بارسلونا رفت و در آنجا او وارد خدمت نظامی شد، وی در کمیساریای خلق در امور داخلی که تحت کنترل وزارت کشور شوروی بود، کار می کرد. او پس از شکست جمهوریخواهان به فرانسه نقل مکان کرد. در جنگ جهانی دوم او در مقاومت فرانسه فعال بود، در همین ارتباط وی توسط نازیها دستگیرشده و به اردوگاه کار اجباری ماوتهاوزن فرستاده شد.
پس از جنگ، او در سوئیس زندگی کرد، اما به زودی با خانواده اش به پراگ نقل مکان کرد، جایی که او رهبر حزب کمونیست چکسلواکی شده و در سال ۱۹۴۸ معاون وزیر امور خارجه شد.
در سال ۱۹۵۱، او در چکسلواکی بازداشت شد و همزمان با متهم رودولف اسلنسکی در دادگاه اسلنسکی، یکی از چندین دادگاه های نمایشی که در آن زمان علیه کمونیستهای اروپای شرقی راه اندازی شد، شرکت کرد. او که به صهیونیسم، تروتسکیسم و تیتویست متهم شده، مجبور شد اعتراف کند و به زندان ابد محکوم شد. پس از محاکمه اسلنسکی، لندن با مقامات همکاری کرد و به عنوان یکی از شاهدان اصلی در سایر فرایندهای سیاسی علیه دیگر کمونیستهای چکسلواکی، مانند ادوارد گولداستوکر، جوزف پاول، اوسوالد زاوادسکی، گوستاو هوشاک، اوتاکار هرمادکو و دیگران، خدمت کرد. پس از مرگ ژوزف استالین در سال ۱۹۵۳، لندن در سال ۱۹۵۵ آزاد شد.
آس و پاس ها در پاریس و لندن (به انگلیسی: Down and Out in Paris and London) روایت نویسنده انگلیسی جورج اورول از زندگی فقرا و بی خانمان ها در پاریس و لندن است. این کتاب در ژانویه ۱۹۳۳ منتشر شد و در انتشار این کتاب برای اولین بار «اریک آرتور بلر» از نام مستعار «جورج اورول» استفاده کرد.
Down and Out in Paris and London در پروژه گوتنبرگ استرالیا
آس و پاسها، با فرمت اچ تی ام ال، در وبسایت george-orwell.org
اورول پس از مطالعه تهیدستان جک لندن تصمیم به زندگی در میان طبقات محروم و مهاجر در شهرهای پاریس و لندن گرفت. رویدادهای زندگی آمیخته با فقر او در بهار ۱۹۲۸ در مسافرخانه های پاریس و اشتغالش به ظرفشویی در رستوران ها و هتل های پاریس فصل های نخست این روایت را تشکیل می دهد.
راوی در بخش هایی از زندگیش در پاریس با یک افسر سابق روسی به نام بوریس همراه می شود که به سختی زندگی می گذراند و از صاحبخانه یهودیش ناراضیست. برخی به این دلیل این کتاب را یهود ستیزانه می دانند.
گزارش او از لندن بیشتر شرح روزگار بی بی خانمان های انگلیسیست که در پی یافتن بستری برای خوابیدن از نوانخانه ای به نوانخانه دیگر رانده می شوند یا شب ها را به پیاده روی در خیابان می گذرانند. اورول این نوع زندگی را برای نوشتن گزارشی در اواخر سال ۱۹۲۷ تجربه کرده بود.
مختصات: ۵۱°۳۰′۴۹″شمالی ۰°۰۷′۳۳″غربی / ۵۱٫۵۱۳۵°شمالی ۰٫۱۲۵۷°غربی / 51.5135; -0.1257 آموزشگاه فیلم لندن، (به انگلیسی: London Film School (LFS))، آموزشگاهی خصوصی است که در یک ساختمان آبجو سازی تغییر کاربری داده شده، در کاونت گاردن در لندن جای دارد. ساختمان آن به کانون تکاپوی صنعت فیلم انگلستان، واقع در سوهو نزدیک است. «باب دانبار» این آموزشگاه را در سال ۱۹۵۶ میلادی پایه گذاری کرد.
آکادمی موسیقی و هنرهای نمایش لندن (انگلیسی: London Academy of Music and Dramatic Art) به اختصار(LAMDA)، یک مدرسه نمایش واقع در غرب لندن، انگلستان است. «LAMDA» قدیمی ترین مدرسه درام در انگلستان است.
مدرسه نمایشی (فیلم)
رئیس آکادمی، تیموتی وست، هنرپیشه و خواننده اپرا اهل بریتانیا است.
آزمون های گرفته شده LAMDA در زمینه گفتار، درام، ارتباطات و عملکرد در ۳ سطح معتبر یا فوق سیستم UCAS شناخته شده است.
آکتون (به انگلیسی: Acton) شهرکی در شهرستان لندن بزرگ در کشور انگلستان است. این شهرک در سال ۲۰۰۱ میلادی ۵۳٬۶۸۹ نفر جمعیت داشته است.
لندن بزرگ
TQ205805
اتومبیل دزدی بزرگ: ۱۹۶۹، لندن (به انگلیسی: Grand Theft Auto: London, 1969) بستهٔ ماموریتی از بازی اتومبیل دزدی بزرگ و دومین بازی از سری اتومبیل دزدی بزرگ است که در تاریخ ۳۱ مارس ۱۹۹۹ برای ویندوز و ۳۰ آوریل ۱۹۹۹ برای پلی استیشن به بازار عرضه شد. این بازی از همانند بازی اتومبیل دزدی بزرگ از یک موتور استفاده شده است و به همین دلیل گرافیک و گیم پلی آن شباهت زیادی به نسخه اول دارد. این نسخه، اولین بستهٔ ماموریتی ای بود که برای پلی استیشن عرضه شد.
اجلاس ۲۰۰۹ گروه ۲۰ لندن اجلاس سران گروه بیست در مورد اقتصاد جهانی و بازارهای مالی بود که در آوریل ۲۰۰۹ در اکس سل لندن شهر لندن برگزار شد. این اجلاس در پی اجلاس سران گروه بیست در واشنگتن انجام شد.
همزمانی این اجلاس بحران اقصادی جهان باعث اهمیت زیاد این اجلاس شده بود.بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ و سال پس از آن، پس از بحران دهه ۱۹۳۰ بدترین بحران اقتصادی و مالی جهان به حساب می آید.این اجلاس تحت تدابیری امنیتی شدید برگزار شد.انجام این تدابیر امنیتی دهها میلیون پوند هزینه داشته است.این اجلاس با حضور سران سازمانهای بین المللی مالی مانند صندوق بین المللی پول، بانک جهانی و سازمان جهانی تجارت و اسپانیا و هلند به عنوان عضو ناظر برگزار شد..در زمان برگزاری این اجلاس تجمعات و تظاهرات های اعتراض امیز بسیاری برگزار شد که بعضاً با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد.
اجور (به انگلیسی: Edgware) یکی از ناحیه های لندن است که در منطقه بارنت لندن قرار دارد.
منطقه بارنت لندن
TQ195925
St Margaret of Antioch Church
Broadwalk Shopping Centre, located in the town centre. It was opened in the late 1980s.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های لندن

لندن پایتخت بریتانیا و بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر آن.
• «اولین بار که به عنوان یک خبرنگار جوان به لندن آمده بودم، فکر نمی کردم روزی یک زن محجبه در این شهر ببینم، اما امروز آن ها را می توان در سراسر این شهر دید. این نشان می دهد آگاهی مردم بالا رفته است. بسیاری از این مسلمانان مجبور بوده اند از کشورشان فرار کنند و در کشورهای غربی زندگی شان را بسازند و این البته باعث ایجاد تنش های بسیاری هم شده است. از سوی دیگر، آن ها به جایی آمده اند که می توانند کار پیدا کنند در حالی که این امکان در کشور خودشان وجود نداشته یا اینکه در جوامع غربی آزاد هستند تا آنگونه باشند که می خواهند. ». -> لارنس رایت

ارتباط محتوایی با لندن

لندن در جدول کلمات

این شهر را در کنار لندن | توکیو و نیویورک از ابرشهرهای جهان می نامند
پاریس
این شهر را در کنار لندن | توکیو و نیویورک | ابر شهرهای جهان می نامند
پاریس
طبق تحقیقات به عمل آمده از طریق «لارنس سایز» محقق آفریقایی در لندن یکی از دلایل پیشرفت این کشور را رواج همکاری با کشورهای غربی می داند
چین
طبق تحقیقات به عمل آمده از طریق «لارنس سایز» محقق آفریقایی در لندن | یکی از دلایل پیشرفت این کشور به کارگیری سیاست خارجی مستقل است
هند
طبق تحقیقات به عمل از طریق « لارنس سایز » محقق آمریکایی در لندن یکی از دلایل پیشرفت این کشور به کارگیری سیاست خارجی مستقل است
هند
وزنه بردار ایرانی دسته فوق سنگین مدال طلای 2012 لندن را کسب کرد
بهداد سلیمی
اثری از جک لندن نویسنده آمریکایی
دره ماه

معنی لندن به انگلیسی

london (اسم)
لندن

لندن را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی لندننام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• لندن مناطق دیدنی   • برج لندن   • چشم لندن   • نقشه لندن   • لندن کالجها و دانشگاهها   • لندن رویدادهای نزدیک   • جمعیت لندن   • موزه تاریخ طبیعی لندن   • معنی لندن   • مفهوم لندن   • تعریف لندن   • معرفی لندن   • لندن چیست   • لندن یعنی چی   • لندن یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لندن
کلمه : لندن
اشتباه تایپی : gknk
آوا : landan
نقش : اسم خاص مکان
عکس لندن : در گوگل


آیا معنی لندن مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )