انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
برای انتخاب دیکشنری، مترجم یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 390 100 1

لورا

/lorA/

معنی اسم لورا

اسم: لورا
نوع: دخترانه
ریشه اسم: یونانی
معنی: نام سازی است، چنگ، نام یکی از صورتهای فلکی شمالی

معنی لورا در لغت نامه دهخدا

لورا. (اِ) پنیر تر را گویند. و آن را دَلَمه پنیر خوانند. (برهان ). رجوع به لور شود.

لورا. (اِخ ) نام محلی نزدیک شهرستانک به کوه البرز در شمال غربی تهران.

لورا. (یونانی ، اِ) نام آلتی در موسیقی. چنگ رومی. (التفهیم ) . صنج. چنگ. و آن کلمه ٔ یونانی است. || (اِخ ) نام صورت نهم از نوزده صورت شمالی فلکی قدماست و عرب آن را نسر واقع و نیز سلحفات گویند. (مفاتیح ). یکی از صور شمالی و آن چنگ رومی باشد و گاهگاه او را کشف نام کنند. (التفهیم ).

لورا. (اِخ ) (آب...) نام آبی معدنی به دماوند. آبهای آن قلیائی است و دارای آهن و آمونیاک نیز هست.

لورا. (اِخ ) نام رودی که قسمتی از آن در طرف جنوب دشت بیشین که دشتی وسیع در زابلستان است میگذرد و این قسمت از رود مذکور نام همان دشت دارد و در بلوچستان به دریاچه ٔ (باطلاق ) آب ایستاد میریزد. (یشتها ج 1 ص 200).

معنی لورا به فارسی

لورا
نام محلی است نزدیک شهرستانک و دامنه کوه البرز در شمال باختر تهران بین رودبار وارنگه و محال طالقان قریه آن شهرستانک است که در کنار رود کرج قرار گرفته است .
( اسم ) ۷ - لور .
نام رودی که قسمتی از آن در طرف جنوب دشت پیشین که دشتی پیشین که دشتی وسیع در زابلستان است می گذرد و این قسمت از رود مذکور نام همان دشت را دارد . و در بلوچستان به دریاچه آب ایستاد می ریزد .
دهی از دهستان شپیران بخش شاهپور شهرستان خوی .
نام محلی است نزدیک شهرستانک و دامنه کوه البرز در شمال باختر تهران بین رودبار وارنگه و محال طالقان قریه آن شهرستانک است که در کنار رود کرج قرار گرفته است .
نام قصری است که در حدود کجور بوسیله اسماعیلیه بر بالای کوهی ساخته شده است .

لورا در دانشنامه ویکی پدیا

لورا
لورا ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
لورا (جورجونه)
لورا (فیلم ۱۹۴۴)
لورا (انگلیسی: Laura) که قبل از این، گاهی اوقات به عنوان تصویری از یک تازه عروس شناخته شده بود، یک نقاشی رنسانس از استاد ایتالیایی جورجونه است، تاریخ ترسیم این نقاشی حوالی سال ۱۵۰۶ می باشد، این اثر هنری امروزه در موزه تاریخ هنر ‏(en)‏ در اتریش می باشد.
پرتره تصویر یک زن جوان را به عنوان یک تازه عروس به تصویر می کشد، احتملاً نام او لورا بوده است، مانند دیگر آثار جورجونه، این نقاشی هم امضاء نشده با این احوال جزو معدود آثاری است که در مورد انتساب آن به نقاش اختلاف نظر وجود دارد.
لورا (فیلم ۱۹۴۴) (به انگلیسی: Laura) فیلمی ۸۸ دقیقه ای به کارگردانی اتو پرمینجر با بازی جین تیرنی است.
سیارک ۴۶۷ (به انگلیسی: 467 Laura، نامگذاری:1901FY) چهارصد و شصت و هفتمین سیارک کشف شده است که در ۹ ژانویه ۱۹۰۱ و در هایدلبرگ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۰٫۵۰ است.
لورا آرایا (انگلیسی: Laura Arraya؛ زاده ۲۴ ژانویهٔ ۱۹۶۴(1964-01-24)) یک تنیس باز اهل پرو است.
لورا آلن (انگلیسی: Laura Allen؛ زادهٔ ۲۱ مارس ۱۹۷۴(1974-03-21)) یک هنرپیشه، و بازیگر سینما اهل ایالات متحده آمریکا است.
وی از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده است.
از فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می توان به ۴۴۰۰ اشاره کرد.
لورا آنتونلی (ایتالیایی: Laura Antonelli؛ ۲۸ نوامبر ۱۹۴۱(1941-11-28) – ۲۲ ژوئن ۲۰۱۵(2015-06-22)) یک هنرپیشه اهل ایتالیا بود. وی بین سال های ۱۹۶۵ تا ۱۹۹۱ میلادی فعالیت می کرد.
از فیلم هایی که وی در آن نقش داشته است می توان به شور عشق و دام اشاره کرد.
لورا اسپنسر (به انگلیسی: Laura Spencer) یک بازیگر آمریکایی است.
لورا اسلید ویگینز (انگلیسی: Laura Slade Wiggins؛ زادهٔ ۸ اوت ۱۹۸۸(1988-08-08)) یک هنرپیشه، و نوازنده اهل ایالات متحده آمریکا است. وی از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده است.
لورا اسمت (انگلیسی: Laura Smet؛ زادهٔ ۱۵ نوامبر ۱۹۸۳(1983-11-15)) هنرپیشه اهل کشور فرانسه است. وی دختر جانی آلیده و ناتالی بی است. وی از سال ۲۰۰۳ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده است. از فیلم هایی که وی در آن نقش داشته است می توان به ساقدوش، بهشت اشاره کرد.
لورا اشویلپالیته (به انگلیسی: Laura Švilpaitė) ژیمناست زادهٔ ۷ ژانویهٔ ۱۹۹۴(1994-01-07) میلادی اهل کشور لیتوانی است.
لورا اینس (انگلیسی: Laura Innes؛ زادهٔ ۱۶ اوت ۱۹۵۷(1957-08-16)) یک هنرپیشه اهل ایالات متحده آمریکا است. وی از سال ۱۹۷۸ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده است.
لورا اینگرم (انگلیسی: Laura Ingraham؛ زادهٔ ۱۹ ژوئن ۱۹۶۳(۱۹۶۳-06-۱۹)) یک مجری رادیو، نویسندهٔ کتب پرفروش و مفسر سیاسی اهل آمریکایی است. تاک شوی سرتاسر کشوری او، ده لورا اینگرم شو در سرتاسر آمریکا پخش می شود و او میهمان رسمی دی اورایلی فکتر فاکس نیوز' است. در ۱۳ آوریل، ۲۰۱۴، جرج استفاناپولوس اعلام کرد که او به عنوان مشارکت کننده به برنامهٔ، ده ویک ای بی سی نیوز پیوسته است.
لورا اینگلز وایلدر (انگلیسی: Laura Ingalls Wilder؛ ۷ فوریهٔ ۱۸۶۷(1867-02-07) – ۱۰ فوریه ۱۹۵۷(1957-02-10)) یک نویسنده، آموزگار، و خبرنگار اهل ایالات متحده آمریکا بود. وی به علت نگارش سری کتاب های کودکان «خانه کوچک» معروف است.
لورا آن برانیگن یا لورا آن برانیگان (به انگلیسی: Laura Ann Branigan)‏ (۳ اوت ۱۹۵۷–۲۶ اوت ۲۰۰۴) برندهٔ جایزهٔ گرمی آمریکا در سال ۱۹۸۳ خوانندهٔ موسیقی پاپ آمریکایی بود.
آهنگ «کنترل نفس» (به انگلیسی: Self Control) وی در سطح جهان دارای شهرت بسیاری گردید.
وی در ۲۶ اوت ۲۰۰۴ به دلیل عارضهٔ آنوریسم مغزی درگذشت.
«لورا برانیگن» (به انگلیسی: Laura Branigan) آلبومی از هنرمند اهل ایالات متحده آمریکا لورا برانیگن است.
«Moonlight on Water»
پخش: ۱ آوریل ۱۹۹۰
«Never in a Million Years»
پخش: ۱ آوریل ۱۹۹۱
لورا براون (به انگلیسی: Laura Brown) دوچرخه سوار کانادایی است که به رقابت در مسیرها و جاده ها می پردازد. او عضو تیمدوچرخه سواری تعقیبی تیمی کانادا است.
براون به عنوان یک ذخیره عضو تیم کانادا بود که برنده مدال برنز در بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن در بخش تیمی زنان شد. او همچنین عضو تیمی بود که برنده مدال طلای تعقیبی تیمی در بازی های پان امریکن در سال ۲۰۱۱ شد. او همچنین موفق به کسب امتیاز در مسابقات در دوچرخه سواری مسیر UCI جام جهانی ۱۴–۲۰۱۳ در منچستر شد. براون در سال ۲۰۰۲ پس از از دست دادن رقابت در ژیمناستیک به دلیل مصدومیت به دوچرخه سواری روی آورد. در اکتبر ۲۰۱۴ تیم زنان یونایتدهلتکر اعلام کرد که براون عضو آن تیم برای فصل ۲۰۱۵ خواهد بود.
در سال ۲۰۱۶ او رسماً عضو تیم المپیک ۲۰۱۶ کانادا شد.
لورا برترام (انگلیسی: Laura Bertram؛ زادهٔ ۵ سپتامبر ۱۹۷۸(1978-09-05)) یک هنرپیشه اهل کانادا است.
لورا برگ (به انگلیسی: Laura Berg) ورزشکار زن رشتهٔ سافتبال اهل کشور ایالات متحده آمریکا است. وی در بین سال های ‎۱۹۹۶ تا ۲۰۰۴ میلادی در مسابقات بازی های المپیک تابستانی در مجموع ۳ مدال طلا را کسب کرد.
لورا برنت (انگلیسی: Laura Brent؛ زادهٔ ۱۹۸۸) یک هنرپیشه اهل استرالیا است. وی از سال ۲۰۰۸ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده است.
از فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می توان به سرگذشت نارنیا: سفر کشتی سپیده پیما اشاره کرد.
عاشق لورا کیهلز (به اندونزیایی: Cinta Laura Kiehl) (زاده ۱۷ اوت ۱۹۹۳، در کواکنبورک، آلمان) یک جوان بازیگر و خواننده اندونزی است. عشق آغاز شد در جامعه زمانی که با بازی در سریالهای تلویزیونی شناخته می شوند سیندرلا (عشق فقط رویا؟). عشق گرفتن جایزه "SCTV Awards" در این رده از "بازیگر محبوب" در ۲۰۰۷. پس از موفقیت در گرفتن جایزه، او نیز یک بازیکن بزرگ در هر دو اپرا صابون بود "Upik Abu Dan Laura" تولید شده توسط "Sinemart" است که در "RCTI" پخش می شود. در این مورد، عشق چیزی جدید می دهد، که او یک آهنگ ضبط با عنوان "You Say Aku" که آن هم موسیقی متن این هر دو. لورا عشق نیز در فیلم های ستاره دار، "Oh Baby" توسط "Pictures MD" در ۲۰۰۸ تولید می شود. در این فیلم، عشق لازم است به عمل و رقص. عشق نیز به طور فزاینده جهان از آواز خواندن بررسی با خواندن دو آهنگ در موسیقی فیلم، "Oh Baby" و "We Can't Do It".
کارول لورا (انگلیسی: Carole Laure؛ زادهٔ ۵ اوت ۱۹۵۱(1951-08-05)) هنرپیشه، کارگردان، فیلم نامه نویس، تهیه کننده و خواننده اهل کانادا است.
از فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی که در آن نقش داشته می توان به فرار به سوی پیروزی، دستمال های خود را آماده کنید و فیلم دلپذیر اشاره کرد.چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

پیشنهاد شما درباره معنی لورانام نویسی   |   ورود
فروشگاه کمپونرم افزاری مریم

تازه ترین پیشنهادها

توضیحات دیگر

معنی لورا
کلمه : لورا
اشتباه تایپی : g,vh
آوا : lorA
نقش : اسم خاص اشخاص
عکس لورا : در گوگل
جستجوی معنی عبارات مرتبط با لورا در گوگلآیا معنی لورا مناسب بود ؟     بله - خیر     ( امتیاز : 94% )