برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1227 100 1

لوموند

لوموند در دانشنامه ویکی پدیا

لوموند
لو موند (به فرانسوی: Le Monde) به معنی دنیا، یکی از مهمترین روزنامه های اروپا و معتبرترین روزنامه فرانسه است.
لوموند روزنامه عصر بوده و تیراژ آن در سال ۲۰۱۱، بالغ بر ۳۲۵۵۹۲ نسخه بوده است. از نظر سیاسی این روزنامه، چپ میانه می باشد. روزنامه لوموند نباید با ماهنامه لوموند دیپلماتیک اشتباه گرفته شود. اگر چه گروه لوموند ۵۱٪ مالکیت لوموند دیپلماتیک را داراست، ولی هریک دارای گروه ویراستاری مستقل هستند.
واژهٔ لوموند دارای کاربردهای زیر است:
لو موند، چاپ پاریس، فرانسه
دریاچه لوموند (لوک لوموند یا لوخ لوموند) در غرب اسکاتلند
لوموند، آلبرتا (به انگلیسی: Lomond, Alberta) یک منطقهٔ مسکونی در کانادا است که در آلبرتا واقع شده است. لوموند ۱۶۶ نفر جمعیت دارد و ۸۷۴ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای کانادا
لو موند دو رولیژیون (به فرانسوی: Le Monde des religions) به معنی جهان ادیان، یکی از مجله های فرانسوی زبان است که در سال ۲۰۰۳ با همکاری دو گروه بزرگ روزنامه فرانسوی لاوی( La Vie )ولوموند آغاز به کار کرد.
Site du journal
۱۰۰ کتاب قرن، فهرستی از کتابهای برگزیده قرن بیستم است که در سال ۱۹۹۹ توسط نشریه لوموند منتشر شد. از دیدگاه اعضای هیئت انتخاب این نشریه، صد کتاب حاضر برترین کتابهای نوشته شده در قرن بیستم هستند.
جایزه گنکور (فرانسه)
جایزه رنودو (فرانسه)
جایزه مدیسی (فرانسه)
جایزه استرگا (ایتالیا)
جایزه سروانتس (اسپانیا)
جایزه ادبی گوته (جغرافیای آلمان) - فروید، مان
صد کتاب برتر تاریخ ادب ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

لوموند در دانشنامه آزاد پارسی

لوموند (Le Monde)
پرتیراژترین، معروف ترین و معتبرترین روزنامۀ فرانسه در میان روشنفکران و دانشگاهیان و خصوصاً سیاستمداران. مطالب آن غالباً تفسیری و تحلیلی است. شرکت انتشاراتی روزنامۀ لوموند در ۱۱ دسامبر ۱۹۴۴ تأسیس شد. مؤسسان آن عبارت اند از هوبر بوو مری، گوستاو کورتون، فونگ برانتو، ویکتور کاترین، ماری فورف، ژان دانیل و اوگوست فردوسون. در حال حاضر، شرکت سهامی لوموند چاپ این روزنامه را برعهده دارد و سهام داران آن عبارت اند از شرکت خصوصی نویسندگان لوموند، شرکت بوومری، شرکت سهامی عام خوانندگان لوموند، مؤسسات لوموند، سرمایه گذاران لوموند، انتشارات اینا، شرکت خصوصی لوموند. پاره ای از مقالات این روزنامه به زبان های بسیاری، ازجمله انگلیسی، ترجمه و در نشریات به چاپ می رسد. روزنامۀ لوموند میانه رو و متمایل به چپ است و ظاهراً، به ارگان و گروه خاصی وابسته نیست. از آن جایی که لوموند روزنامۀ روشنفکران است، در مقایسه با سایر روزنامه های فرانسه، کمتر صفحات خود را با آگهی های تجاری پر می کند و همچنین به ارزش های اخلاقی پایبند است و به ندرت عکس های مستهجن یا مقالاتی چاپ می کند که به تهییج احساسات منجر شود. شمارگان آن حدود ۴۸۷هزار نسخه است.

ارتباط محتوایی با لوموند

لوموند را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی لوموند   • مفهوم لوموند   • تعریف لوموند   • معرفی لوموند   • لوموند چیست   • لوموند یعنی چی   • لوموند یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لوموند
کلمه : لوموند
اشتباه تایپی : g,l,kn
عکس لوموند : در گوگل

آیا معنی لوموند مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )