انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1051 100 1

لویی ماسینیون

لویی ماسینیون در دانشنامه ویکی پدیا

لویی ماسینیون
لویی ماسینیون (به فرانسوی: Louis Massignon)‏ (۲۵ ژوئیه ۱۸۸۳ - ۳۱ اکتبر ۱۹۶۲) شرق شناس و اسلام شناس فرانسوی و محقق تاریخ آن بود. با وجود این که کاتولیک مذهب بود، سعی کرد اسلام را به خوبی بشناسد، و به این ترتیب تأثیر عمیقی بر نگاه غرب بر اسلام گذاشت.
علی شریعتی
حلاج
سلمان
نقدها
با این که او مسیحی بود، در قضیهٔ استقلال الجزایر، از مسلمانان الجزایری حمایت کرد، و به همین خاطر مدتی نیز دستگیر و زندانی شد.
هم چنین وی ازجمله استادان علی شریعتی در دانشگاه سوربن پاریس بود که بر شریعتی تأثیری عمیق گذاشت.
یکی از معروف ترین آثار او قوس زندگی منصور حلاج است که به سیر زندگی و افکار و علایق حسین منصور حلاج پرداخته است و نقطه نظرات بزرگان عرفان چون عطار را در مورد حلاج به تفصیل مورد بحث و پژوهش قرار داده است.
عکس لویی ماسینیون


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های لویی ماسینیون

لویی ماسینیون (۲۵ ژوئیه ۱۸۸۳ – ۳۱ اکتبر ۱۹۶۲) تاریخ نگار فرانسوی، پژوهشگر اسلامی کاتولیک و و یکی از پیشگامان درک متقابل کاتولیک- اسلام بود.
• «ملّت ایران از آغاز دارای چنان شخصیتی بود که فتح اسکندر نتوانست بر عوامل سازندهٔ آن و نیز بر مهارت و توانایی که ایرانیان در زمینهٔ دگرگونی و فراگیری عوامل خارجی داشتند، لطمه وارد سازد. باید گفت که اگر تمدن یونان وسیله ای برای گسترش اندیشه ها و آموزهای آیین مسیح که ریشهٔ سامی دارد به شمار می رود، فرهنگ ایرانی نیز عامل گسترش شکوفایی بین المللی دین اسلام (که ریشهٔ آن نیز سامی است) می باشد.»

ارتباط محتوایی با لویی ماسینیون

لویی ماسینیون را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی لویی ماسینیون   • مفهوم لویی ماسینیون   • تعریف لویی ماسینیون   • معرفی لویی ماسینیون   • لویی ماسینیون چیست   • لویی ماسینیون یعنی چی   • لویی ماسینیون یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لویی ماسینیون
کلمه : لویی ماسینیون
اشتباه تایپی : g,dd lhsdkd,k
عکس لویی ماسینیون : در گوگل


آیا معنی لویی ماسینیون مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )