برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1285 100 1

لیکا

لیکا در دانشنامه ویکی پدیا

لیکا
لیکا یا سبُک دانهٔ صنعتی از پوسته سرامیکی سبک و هسته ای کندو شکل تشکیل شده که از حرارت دادن گل رس در دمای ۱۱۰۰ تا ۱۲۰ درجه سانتی گراد در یک کورهٔ چرخان، تولید می شود. گلوله های مدور لیکا هنگام خروج از کورهٔ گردان، در اندازه های ۳۲ میلی متر با چگالی بالک تقریبی ۳۵۰kg/m³ هستند. بنا بر مورد استفادهٔ لیکا آن را در اندازه های مختلف تولید می کنند.
بتن
واژه لیکا (Leca) کوتاه شده عبارت Light Expanded Clay Aggregate (سبک دانهٔ رس منبسط شده) است. لیکا در فارسی به سبکدانه صنعتی نیز مشهور است.
لیکا پون دارای مزایای بی شماری می باشد که از آن جمله می توان به موارد مهم زیر اشاره نمود:
ملات از خوب مخلوط کردن یک جسم چسباننده مانند سیمان یا گچ و یک جسم پرکننده مانند دانه های ریز و درشت سبکدانه یا ماسه تهیه می شود. ملات خشک پلاستر (اندودکاری)، بنایی (آجرچینی) و ملات با جذب آب کم تهیه شده در مجموعه صنعتی لیکا، از نوع ملات با پایه سیمانی هستند که از دانه های سبک لیکا تهیه شده اند. ملات سیمانی لیکا در سه دسته پلاستر (اندودکاری)، بنایی (آجرچینی) و ملات با جذب آب کم تولید می شود.
عکس لیکا
لیکا (انگلیسی: Lika) رودی در کشور کرواسی که نام خود را از منطقه لیکا گرفته است. طول این رودخانه ۷۷ کیلومتر(۴۸ مایل) و مساحت آن ۱٬۰۱۴ کیلومترمربع (۳۹۲ مایل مربع) می باشد. لیکا در نزدیکی روستای کالجیک و در دامنه کوه ولبت قرار دارد.
لیکا سالمانیان (ارمنی: Լիկա Սալմանյան زاده ایروان) یک هنرپیشه اهل ارمنستان است. وی از سال ۲۰۱۲ تا کنون مشغول فعالیت بوده است. سالمانیان از انستیتو دولتی سینما و تئاتر ایروان فارغ التحصیل شده است.
از فیلم و مجموعه هایی که وی در آن نقش آفرینی کرده است می توان به دومینو در نقش لیلیت اشاره کرد.
لیک ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با لیکا

لیکا را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

علی باقری
لیکا : بلوک های سیمانی سبک که در آن به جای سنگدانه معمولی از سنگدانه سبک رسی به نام لیکا استفاده شده است.(اصطلاح بنایی و ساختمان سازی)

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی لیکا   • مفهوم لیکا   • تعریف لیکا   • معرفی لیکا   • لیکا چیست   • لیکا یعنی چی   • لیکا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لیکا
کلمه : لیکا
اشتباه تایپی : gd;h
عکس لیکا : در گوگل

آیا معنی لیکا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )