برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1213 100 1

لیگ فوتبال

لیگ فوتبال در دانشنامه ویکی پدیا

لیگ فوتبال
لیگ فوتبال (به انگلیسی: The Football League) که به دلایل تبلیغاتی به نام اِن پاور فوتبال لیگ نیز شناخته می شود نام لیگی شامل تیم های حرفه ای اتحادیه فوتبال از کشورهای انگلستان و ولز است. این لیگ در سال ۱۸۸۸ برپا شد و قدیمی ترین لیگ فوتبال جهان است. این لیگ تا سال ۱۹۹۲ بالاترین رده در فوتبال انگلستان بود که در آن سال ۲۲ تیم برتر این لیگ، از این لیگ جدا شده و لیگ برتر انگلستان را ساختند (در سال ۱۹۹۵ تعداد تیم های لیگ برتر به ۲۰ کاهش یافت) لیگ فوتبال به دلیل همکاری با شرکت های تجاری و فروختن نام لیگ، با نام های دیگری از جمله لیگ بارکلیز،لیگ اندسلیگ ،کوکا-کوفا فوتبال لیگ و … نیز شناخته می شود.
از سال ۱۹۹۵ تعداد تیم های لیگ ۷۲ تا بود که به سه لیگ مجزا تقسیم می شوند:چمپیونشیپ، لیگ یک فوتبال انگلستان، لیگ دو فوتبال انگلستان.
عکس لیگ فوتبال
لیگ فوتبال ۱۸۸۹-۱۸۸۸ نخستین دوره لیگ فوتبال انگلستان بود که بین پاییز ۱۸۸۸ تا بهار ۱۸۸۹ برگزار شد. این مسابقات نخستین لیگ فوتبال ملی جهان محسوب می شود.
۱۲ عضو اصلی باشگاه های استوک سیتی، استون ویلا، آکرینگتون، اورتون، برنلی، بلکبرن راورز، بولتون واندررز، پرستون نورث اند، دربی کانتی، نوتس کانتی، وست برومویچ آلبیون و ولورهمپتون واندررز بودند که موافقت کردند تا بیست و دو مسابقه که در آن ها هر تیم میزبان هر یک در یازده تیم دیگر باشد، برگزار کنند. برای پیروزی دو امتیاز و برای تساوی یک امتیاز در نظر گرفته شد. همچنین مقرر شد تیمی که بیشترین امتیاز را کسب کند به عنوان قهرمان انگلستان معرفی شود و تیمی کمترین امتیاز را به دست آورد برای گزینش دوباره برای فصل بعد تلاش کند. پرستون نورث اند بدون شکست قهرمان نخستین لیگ فوتبال جهان شد و تیم استوک سیتی کمترین امتیاز را کسب کرد. همچنین پرستون نورث اند در همین فصل قهرمان جام حذفی فوتبال انگلستان شد و نخستین تیمی لقب گرفت که در یک فصل دو قهرمانی کسب می کند.
در آغاز فصل اعلام شد که هر تیمی بیشترین بازی را ببرد قهرمان خواهد شد. پس ا ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با لیگ فوتبال

لیگ فوتبال در جدول کلمات

تیمی در لیگ فوتبال انگلستان
ارسنال

لیگ فوتبال را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی لیگ فوتبال   • مفهوم لیگ فوتبال   • تعریف لیگ فوتبال   • معرفی لیگ فوتبال   • لیگ فوتبال چیست   • لیگ فوتبال یعنی چی   • لیگ فوتبال یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی لیگ فوتبال
کلمه : لیگ فوتبال
اشتباه تایپی : gd' t,jfhg
عکس لیگ فوتبال : در گوگل

آیا معنی لیگ فوتبال مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )