انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1088 100 1

ماساچوست

/mAsACoset/

معنی ماساچوست در لغت نامه دهخدا

ماساچوست. [س ِ ] (اِخ ) ماساچوستس . ایالتی است که در شمال شرقی ایالات متحده ٔ آمریکا واقعاست و از ایالات اصلی ممالک متحده ٔ امریکا بشمار می رود. از طرف شمال به ورمنت و نیوهمشایر و از مشرق به اقیانوس اطلس و از جنوب به اقیانوس اطلس و «رودآیلند» و ایالت کونکتیکوت و از مغرب به نیویورک محدوداست. ماساچوست ایالت چهل و چهارم و دارای 8257 میل مربع مساحت است و 4690514 تن سکنه دارد و از حیث جمعیت نهمین ایالت کشورهای متحده ٔ آمریکاست. این ایالت به 14 ناحیه تقسیم می شود و مرکز آن بوستون است. (از اعلام جغرافیائی وبستر).

ماساچوست. [ س ِ ] (اِخ ) ماساچوستس . خلیجی است در اقیانوس اطلس که در مشرق ایالت ماساچوست واقع است و شهر بوستون در منتهی الیه جانب غربی آن قرار دارد. (از اعلام جغرافیائی وبستر).

معنی ماساچوست به فارسی

ماساچوست
یکی از استانهای کشورهای متحد آمریکای شمالی در شمال شرق کشور کنار اقیانوس اطلس ۵۶۸۹٠٠٠ تن سکنه مرکز آن شهر [ بستون ] میباشد .
خلیجی است در اقیانوس اطلس که در مشرق ایالت ماساچوست واقع است

ماساچوست در دانشنامه ویکی پدیا

ماساچوست
مختصات: ۴۲°۱۸′شمالی ۷۱°۴۸′غربی / ۴۲٫۳°شمالی ۷۱٫۸°غربی / 42.3; -71.8
فهرست شهرهای معروف:
بوستون
تانتون
کمبریج
چلسی
فرانکلین
وست فیلد
وست اسپیرینگ فیلد
نیوبدفورد
نورث همپتون
ماساچوسِت (به انگلیسی: Massachusetts) ایالتی است در شرق کشور آمریکا و از ایالت های نیو انگلند آمریکا می باشد. پایتخت آن بوستون، و شهر دیگر مهم آن امهرست است. این ایالت با رود آیلند و کنتیکت از جنوب، نیویورک از غرب، ورمانت و نیوهمپشایر از شمال و اقیانوس اطلس از شرق مرز دارد. ماساچوست هفتمین ایالت کوچک ایالات متحده از نظر وسعت است. هم چنین این ایالت چهاردهمین ایالت پرجمعیت و سومین ایالت پرتراکم از میان ۵۰ ایالت است.
نام این ایالت از زبان بومیان منطقه گرفته شده، و بمعنای «نزدیک کوه کوچک» می باشد.
مردم این ایالت در پایه ریزی و تاریخ آمریکا نقش مهمی را ایفا کردند. ماساچوست از اولین اماکنی بود که مهاجرین اروپایی در آن تمرکز یافتند. کشتی می فلاور به خصوص در بندر گاه پلیموت از این بابت دارای اهمیت ویژه ایست.
عکس ماساچوست
ماساچوست ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
ماساچوست
اتلبارو، ماساچوست
سیارک ۴۵۴۷ (به انگلیسی: 4547 Massachusetts، نامگذاری:1990KP) چهار هزار و پانصد و چهل و هفتمین سیارک کشف شده است که در ۱۶ مه ۱۹۹۰ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۱٫۰۰ است.
آبرندیل (به انگلیسی: Auburndale) یک روستا در ایالات متحده آمریکا است که در نیوتون، ماساچوست واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
آپتون، ماساچوست
فهرست شهرهای ماساچوست
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا بر پایه جمعیت
آپتون (به انگلیسی: Upton) شهرکی در شهرستان ورچستر ایالت ماساچوست می باشد که در سال ۱۷۳۵ بنیان گذاری شده است. این شهرک در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۷٬۵۴۲ نفر جمعیت داشته است.
آپتون-وست آپتون (به انگلیسی: Upton-West Upton) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان ووستر، ماساچوست واقع شده است. آپتون-وست آپتون ۶٫۶ کیلومتر مربع مساحت و ۲٬۳۲۶ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
آدامز (به انگلیسی: Adams) شهرکی در شهرستان برکشر ایالت ماساچوست می باشد که در سال ۱۷۷۸ بنیان گذاری شده است. این شهرک در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۸٬۴۸۵ نفر جمعیت داشته است.
فهرست شهرهای ماساچوست
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا بر پایه جمعیت
آدمز شمالی(به انگلیسی: North Adams) شهری در شهرستان برکشایر ایالت ماساچوست می باشد که در سال ۱۸۷۸ بنیان گذاری شده است. این شهر در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۱۳٬۷۰۸ نفر جمعیت داشته است.
فهرست شهرهای ماساچوست
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا بر پایه جمعیت
آدمز (به انگلیسی: Adams) شهرکی در شهرستان برکشایر ایالت ماساچوست می باشد که در سال ۱۷۷۸ بنیان گذاری شده است. این شهرک در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۸٬۴۸۵ نفر جمعیت داشته است.
آرلینگتون (به انگلیسی: Arlington) شهرکی در شهرستان میدلسکس ایالت ماساچوست می باشد که در سال ۱۸۰۷ بنیان گذاری شده است. این شهرک در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۴۲٬۸۴۴ نفر جمعیت داشته است.
فهرست شهرهای ماساچوست
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا بر پایه جمعیت
آلفورد (به انگلیسی: Alford) شهرکی در شهرستان برکشایر ایالت ماساچوست می باشد که در سال ۱۷۷۳ بنیان گذاری شده است. این شهرک در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۴۹۴ نفر جمعیت داشته است.
فهرست شهرهای ماساچوست
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا بر پایه جمعیت
آمسبری(به انگلیسی: Amesbury) شهری در شهرستان اسکس ایالت ماساچوست می باشد که در سال ۱۶۶۸ بنیان گذاری شده است. این شهر در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۱۶٬۲۸۳ نفر جمعیت داشته است.
Location in Essex County in Massachusetts
آن ست (به انگلیسی: Onset) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان پلیموث، ماساچوست واقع شده است. آن ست ۳٫۴ کیلومتر مربع مساحت و ۱٬۵۷۳ نفر جمعیت دارد و ۳ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکاچنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ماساچوست در دانشنامه آزاد پارسی

ماساچوسِت (Massachusetts)
ماساچوسِت
ایالتی در شمال شرقی امریکا، با ۲۱,۵۰۰ کیلومتر مربع مساحت. مرکز اداری آن شهر بوستون است. ماساچوست در ۱۷۸۸ با امضای قانون اساسی امریکا، به ششمین ایالت اتحادیه تبدیل شد. این ناحیه در تاریخ امریکا اهمیت فراوان دارد، زیرا محل پیاده شدن زائران کشتی مِیفلاور و محل درگیری های اصلی در انقلاب امریکا بود. ماساچوست از شمال به ورمانت و نیو همپشر، از غرب به نیویورک، از جنوب به کنتیکت و جزیرۀ رود (رود آیلند)، و از جنوب شرقی و شرق به اقیانوس اطلس محدود است.

ماساچوست در جدول کلمات

شهری در ایالت ماساچوست آمریکا
لارنس
نام اختصاری مؤسسه فناوری ماساچوست )انستیتو تکنولوژی ماساچوست( که یکی از مهمترین مراکز علمی | تحقیقاتی در امریکا و جهان به شمار می رود
امایتی

ماساچوست را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• ماساچوست دانشگاه   • دانشگاه ماساچوست دانشآموختگان برجسته   • دانشگاه ماساچوست در امهرست   • دانشگاه ماساچوست در بوستون   • ماساچوست کالجها و دانشگاهها   • مؤسسه فناوری ماساچوست   • نقشه ایالت ماساچوست   • شهر کمبریج ایالت ماساچوست   • معنی ماساچوست   • مفهوم ماساچوست   • تعریف ماساچوست   • معرفی ماساچوست   • ماساچوست چیست   • ماساچوست یعنی چی   • ماساچوست یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ماساچوست
کلمه : ماساچوست
اشتباه تایپی : lhsh],sj
آوا : mAsACoset
نقش : اسم خاص مکان
عکس ماساچوست : در گوگل


آیا معنی ماساچوست مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )