انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 900 100 1

ماشین متناهی متغیر در دانشنامه ویکی پدیا

ماشین متناهی متغیر
در نظریهٔ محاسبه، یک ماشین متناهی متغیر، یک ماشین متناهی غیر قطعی است که انتقال های آن به انتقال های وجودی و عمومی تقسیم می شود. به طور مثال، فرض کنید A یک ماشین متغیر باشد.
برای انتقال وجودی ( q , a , q 1 ∨ q 2 ) {\displaystyle (q,a,q_{1}\vee q_{2})} ،
Aبه طور غیر قطعی، با خواندن a تغییر به یکی از حالتهای یا را انتخاب می کند؛ بنابراین مانند یک ماشین غیر قطعی منظم رفتار می کند.
برای یک انتقال عمومی ( q , a , q 1 ∧ q 2 ) {\displaystyle (q,a,q_{1}\wedge q_{2})}
A به q 1 {\displaystyle q_{1}} و q 2 {\displaystyle q_{2}} حرکت می کند، در حالی که a را می خواند و رفتار ماشین موازی را شبیه سازی می کند.
توجه کنید که به دلیل کمی سازی سراسری، یک اجرا بوسیلهٔ درخت اجرا نمایش داده می شود. اگر یک درخت اجرا در w وجود داشته باشد که هر مسیر به یک حالت پذیرش ختم شود A کلمهٔ w را قبول می کند. یک قضیهٔ پایه ای می گوید که هر AFA با اجرای نوع مشابهی از ساختار مجموعهٔ توانی همانطور که برای انتقال از NFA به یک ماشین متناهی قطعی استفاده می شود، معادل یک ماشین متناهی غیر قطعی است. این ساختار، یک AFA با k وضعیت را به NFA با بیش از 2 k {\displaystyle 2^{k}} وضعیت تغییر می دهد.
یک مدل دیگر که به طور رایج استفاده می شود، آن است که ترکیبات بولی به عنوان عبارات نشان داده می شوند. به طور مثال می توان فرض کرد که ترکیبات دارای فرم نرمال فصلی هستند، به طوری که { { q 1 } , { q 2 , q 3 } } {\displaystyle \{\{q_{1}\},\{q_{2},q_{3}\}\}} q 1 ∨ ( q 2 ∧ q 3 ) {\displaystyle q_{1}\vee (q_{2}\wedge q_{3})} را نشان می دهد. وضعیت tt (درست) با { { } } {\displaystyle \{\{\}\}} و وضعیت ff (نادرست) با ∅ {\displaystyle \varnothing } نشان داده می شود. این نمایش عبارت معمولاً کاراتر است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ماشین متناهی متغیر را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی ماشین متناهی متغیرنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

نیما > functional
فامی > عقاب
مرضیه > کمیلا
مرضیه > کمیل
لادن فخر سعادت > soon after
مهشید > مهشید
ب. الف. بزرگمهر > حقانیت
نیما > Functional

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ماشین متناهی متغیر   • مفهوم ماشین متناهی متغیر   • تعریف ماشین متناهی متغیر   • معرفی ماشین متناهی متغیر   • ماشین متناهی متغیر چیست   • ماشین متناهی متغیر یعنی چی   • ماشین متناهی متغیر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ماشین متناهی متغیر
کلمه : ماشین متناهی متغیر
اشتباه تایپی : lhadk ljkhid ljydv
عکس ماشین متناهی متغیر : در گوگل


آیا معنی ماشین متناهی متغیر مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )