برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1217 100 1

مالیه عمومی

مالیه عمومی در دانشنامه ویکی پدیا

مالیه عمومی
مالیه عمومی بررسی عملیات و فعالیت های مربوط به چگونگی انجام هزینه های دولتها، روش های جمع آوری در آمدها و نحوه اداره وجوه و منابع مالی است. یکی از مسائلی که فکر اقتصاددانان امروز را بخود مشغول می کنید و در تمامی کشورهای جهان، چه کشورهای توسعه یافته و چه کشورهای در حال توسعه موضوع داغ روز است و آن تحت عنوان مالیه عمومی است. دلیل اهمیت آن را می توان گسترش روزافزون وظایف دولت ها، گسترش نیازهای ملت ها و منابع محدود در حال کاهش کشور خلاصه کرد؛ و این باعث علم جدیدی بنام علم مالیه عمومی گردید.
ماهیت مالیه عمومی:
بیش از هرچیز، شناخت دولت و نقش دولت ها لازم و ضروری است. عوامل متعددی، ماهیت و اندازه مالیه عمومی در هر جامعه را تبیین می نماید که عبارت اند از:
یکی از موضوعاتی که مرز بیان اقتصاد و سیاست است، موضوع مالیه عمومی است. معادل اصطلاح انگلیسی مالیه است؛ که در معنای تدارک مالی بکار گرفته می شود که در آن رابطه با یک فرد یا خانوار، یک بنگاه یا یک جامعه یا در سطح بین المللی مورد استفاده قرار دارد. برخی از صاحب نظران اعتقاد دارند که مالیه عمومی بررسی عملیات و فعالیت های مربوط به چگونگی انجام هزینه های دولت ها، روش های جمع آوری درآمدها و چگونگی نحوه اداره وجوه و منابع مالی است. حوزه مطالعاتی مالیه عمومی، هزینه های عمومی، درآمدهای عمومی واداره وجوه و منابع مالی است. در مسیر حرکت و تحولات مالیه عمومی فرازهایی وجود دارد که می توان چهار فراز نام برد:
در تکامل جوامع بشری حضور جوامع بشری حضور دولت ها چه از نظر کمی و کیفی در زمینه مسائل مختلف و اقتصادی و اجتماعی به طور مداوم افزایش یافته و این افزایش حضور طبیعتاً به افزایش اهمیت مالیه عمومی منجر شده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با مالیه عمومی

مالیه عمومی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شما



نام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مالیه عمومی   • مفهوم مالیه عمومی   • تعریف مالیه عمومی   • معرفی مالیه عمومی   • مالیه عمومی چیست   • مالیه عمومی یعنی چی   • مالیه عمومی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مالیه عمومی
کلمه : مالیه عمومی
اشتباه تایپی : lhgdi ul,ld
عکس مالیه عمومی : در گوگل

آیا معنی مالیه عمومی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )