انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1063 100 1

ماندانا

/mAndAnA/

معنی اسم ماندانا

اسم: ماندانا
نوع: دخترانه
ریشه اسم: فارسی
معنی: 1واژهای عبری به معنای عنبر سیاه 2دانایی که دیگران را به دانایی وامی دارد 3ماندنی و نمیرا 4دختر آژی دهاک و مادر کوروش کبیر - عنبر سیاه، نام دختر آستیاگس آخرین پادشاه ماد و همسر کمبوجیه و مادر کوروش پادشاه هخامنشی

معنی ماندانا در لغت نامه دهخدا

ماندانا. (اِخ ) رجوع به ماده ٔ قبل شود.

معنی ماندانا به فارسی

ماندانا
دختر آستیاگس آخرین پادشاه ماد زن آستیاگس آخرین پادشاه ماد زن کبوجیه اول و مادر کوروش بزرگ .

ماندانا در دانشنامه ویکی پدیا

ماندانا
ماندانا دختر پادشاه ماد، آستیاگ، بود. نامش احتمالاً ریشه در زبان فارسی باستان دارد و به معنی عنبر سیاه است. برطبق گفته هرودوت زمانی که آستیاک در خواب پسر دختر خود را دید که پادشاهی وی را به خطر انداخته، دخترش ماندانا را به ازدواج کمبوجیه اول که از لحاظ اجتماعی در مرتبه پایین تری قرار داشت درآورد. ماندانا پسری به دنیا آورد به نام کوروش که بعدها توانست پدربزرگش آستیاک را از تخت به زیر کشد.
دیاکونوف، ا. م (۱۳۴۵). تاریخ ماد. پیام.
نثری همدانی، موسی (۱۳۸۷). امپراتوری کوروش کبیر. تهران: پارسه.
علی یف، اقرار (۱۳۸۸). پادشاهی ماد. ققنوس.
ماندانا یا ماندانای مادی (تولد حدود ۵۸۴ پیش از میلاد)، یک شاهدخت مادی بود، که بعدها به همسری کمبوجیه یکم درآمد و ملکه او شد. وی مادر کوروش بزرگ، شاهنشاه ایران و مؤسس سلسله هخامنشی است. به گفته هرودوت، کمبوجیه شاه نبود بلکه مردی از «خانواده ای خوب» بود که با ماندانا دختر آستیاگس ازدواج کرده بود. از این پیوند کوروش بزرگ به دنیا آمد. گزنفون می گوید که کمبوجیه با ماندانا دختر آستیاگس ازدواج کرده بود و شاه پارسی ها نامیده می شد. او ادعا کرده است که حکمرانی کمبوجیه به عنوان «شاه پارس» محدود به شورای بزرگان بوده است. در اینجا هیچ تناقضی میان ادعای کوروش بزرگ که گفته بود پدرش شاه انشان است و گزارش گزنفون که گفته بود او شاه پارس است وجود ندارد، چرا که انشان و پارسه نام جایگزین یکدیگر برای یک سرزمین هستند.
نام ماندانا در فارسی باستان (mand) به معنی عنبر سیاه است. همچنین این کلمه معنایی همچون دانایی که دیگران را به دانایی وامی دارد و ماندنی و نمیر نیز می دهد.
براساس هردوت، روزی ایشتوویگو در خواب دید که از دخترش تاکی روییده که همه جا را فرا گرفته است. شاه تعبیر این خواب را مغ ها خواست و آن ها اینگونه تعبیر کردند که فرزندی که دخترت ماندانا به دنیا آورد، آن فرزند آسیا را تصرف می کند. ایشتوویگو پس از شنیدن این تعبیر تلاش کرد که دختر خود را به کسی دهد که خیال حکم رانی نداشته و رام باشد به همین دلیل ماندانا را به کمبوجیه اول پارسی که از دست نشانده های خودشان بود داد. وقتی ماندانا باردار شد و کوروش را به دنیا آورد، ایشتوویگو به هارپاکس دستور داد تا کودک را بکشد با این حال هارپاکس این کار را نکرد و کودک را به یک چوپان به نام سپاکو داد.
ماندانا یا ماندانه با اسم کامل شاهدخت ماندانا دختر آتوسا و داریوش یکم بود. به گفته تاریخ هرودوت او اولین فرزند مشترک پیوند داریوش بزرگ و آتوسا بود که در سال ۵۲۱ پیش از میلاد متولد شد. او خواهر بزرگتر و تنی خشایارشا، ویشتاسپ، هخامنش و ماسیشته بود.
ویکی پدیای کرواتی، Darija، در بخش خانواده
ویکی پدیای روسی، Дарий، در بخش خانواده
Brosius, M (1998): Women in Ancient Persia, pp. 26, 72, 144
او با یکی از بزرگان پارسی ازدواج کرد و صاحب سه پسر شد که همگی آن ها در نبرد سالامیس اسیر و کشته شدند. البته به گفته دیودور سیسیلی او پسر دیگری داشته که از نبرد جان سالم به در برد.
ماندانا اصلانی (زاده ۱۳۴۱ تهران) بازیگر سینما و تلویزیون ایران است.
۱۳۷۴ توطئه (علی قوی تن)
۱۳۷۳ یک شب، یک غریبه (حسین قاسمی جامی)
۱۳۷۲ مسافر غریب (یوسف جمادی)
۱۳۷۱ زیر آسمان (حسین قاسمی جامی)
۱۳۷۰ تبعیدی ها (جهانگیر جهانگیری)
۱۳۶۹ به خاطر همه چیز (رجب محمدین)
۱۳۶۸ شب بیست و نهم (حمید رخشانی)
۱۳۶۷ نار و نی (سعید ابراهیمی فر)
وی فارغ التحصیل کارگردانی از دانشکده صدا و سیما در سال ۱۳۶۸ بوده است. بازی در تئاتر را از سال ۱۳۶۷ و بازی در سینما را از سال ۱۳۶۷ با فیلم نار و نی به کارگردانی سعید ابراهیمی فر آغاز کرد.
ماندانا جونز (انگلیسی: Mandana Jones؛ زادهٔ ۲۶ فوریهٔ ۱۹۶۷) یک هنرپیشه اهل بریتانیا است.
او در شاهد خاموش ایفای نقش کرده است.
ماندانا دهقان (زادهٔ ۷ اسفند ۱۳۶۹ در کرج) دوچرخه سوار اهل ایران است. او در اکتبر ۲۰۱۷ با قراردادی که با تیم اماراتی الاصیل ‏(en)‏ بست به اولین زن لژیونر دوچرخه سوار ایرانی تبدیل شد. وی همچنین در دسامبر ۲۰۱۸ با پیوستن به تیم بین المللی مکس واترزلی ‏(en)‏ به اولین زن محجبه دوچرخه سوار ایران و آسیایی تبدیل شد که در یک تیم اروپایی رکاب می زند. قرارداد وی با این تیم هلندی از ماه مارس سال ۲۰۱۹ تا پایان سال ۲۰۱۹ است.
ماندانا سیف الدین پور (زاده ۱۹۶۷) زبان شناس اهل ایران است او در دانشکده مطالعات شرقی و آفریقایی لندن مشغول به کار است و از سال ۲۰۱۴ رئیس بخش بایگانی زبان های در معرض خطر انقراض این دانشکده است.
او در آلمان بزرگ شده است. او پس از تمام کردن تحصیلات ابتدایی به دانشگاه فرای برلین زبانشناسی خواند و با مدرک فوق لیسانس در مطالعات فارسی فارغ التحصیل شد. او سپس از مؤسسه روان شناسی زبان ماکس پلانک در نیمیخن دکتری گرفت، او تحصیلات دکتری را در میان سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ تمام کرد. او در میان سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ در دانشگاه استنفورد مشغول اتمام پست دکتری خویش بود. او پس از پایان تحصیلات رسمی کار خود را در مؤسسه ماکس پلانک شروع کرد اما در سال ۲۰۱۰ به دانشگاه لندن رفت. او از سال ۲۰۱۴ رئیس بخش بایگانی زبان های در معرض خطر انقراض است که کار نگهداری دیجیتال از زبان های در معرض خطر است و در آنجا مجموعه های دیجیتال از زبان های در حال انقراض را در سراسر جهان به صورت دیجیتالی در دسترس قرار می دهند.
ماندانا صدیق بهزادی (۱۳۲۱–) استاد دانشگاه ایرانی، و نویسنده و پژوهشگر رشته کتابداری است.
۱۳۷۲- کتاب مرجع «رده PIR زبان ها و ادبیات فارسی» (برنده کتاب سال ایران)
۱۳۷۵- شیوه خط اعلام انگلیسی در فارسی، مرکز نشر دانشگاهی
۱۳۷۳- دستنامه قواعد فهرست نویسی، کتابخانه ملی ایران.
در سال ۱۳۷۲ برای تألیف کتاب مرجع «رده PIR زبان ها و ادبیات فارسی» برنده کتاب سال ایران شد.
صدیق بهزادی که دکترای علوم کتابداری و اطلاع رسانی دارد، عضو هیئت علمی مرکز خدمات کتابداری، و کتابخانه ملی ایران است و در دانشکده علوم تربیتی دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد تدریس می کند.
ماندانا مقدم هنرمند هنرهای تجسمی ایرانی سوئدی است که اثر چیدمان او در پنجاه و یکمین دوسالانه ونیز به نمایش گذاشته شد. او پس از انقلاب ۱۳۵۷ در کشور سوئد پناهنده شد و هم اکنون در شهر یوتبری زندگی می کند. ازجمله تم های آثار او ازخودبیگانگی، معاشرت و جنسیت هستند. هدف آثار او ایجاد ارتباط میان فرهنگ ها، القای گفتگوی بین فرهنگی و یادآوری جنبه های متناقض زندگی ایرانیان است.
ماندانا مقدم متولد سال ۱۳۴۱ خورشیدی در تهران است. در سن ۱۷ سالگی، پس از به قدرت رسیدن جمهوری اسلامی، پدر او به دلیل خدمت در ارتش شاهنشاهی اعدام شد. او در دوران جنگ ایران و عراق از ایران مهاجرت کرد.
مواجه او با ناآرامی ها، خشونت و بی ثباتی انقلاب ۱۳۵۷ ایران تأثیر به سزایی بر آثار هنری و هویت اجتماعی او گذاشته است. آثار او، مخصوصاً بهشت سارا (۲۰۰۹)، نشان می دهد که او هویت خود را در خاطره کشورش و مردم آن و نیز در یگانگی و آشتی جهانی می یابد.
مجموعه چل گیس براساس داستانی ایرانی است و با مو به عنوان نماد تجربه زنی در فرهنگ ایرانی امروزی، کار می کند. این مجموعه شامل پنج بخش است. استفاده از موی طبیعی در این اثر برای ارتباط برقرار کردن با مخاطبانش قابل توجه است. او مو را بطور نگشودنی به جنسیت و باورهای اجتماعی راجع به زیبایی، نسبت می دهد. براساس ایده آل های ایران باستان، موی زیبا باید بلند، پرپشت و مشکی پررنگ باشد. او روی این ایده آل کار می کند که بسیاری از زانان باید با آن زندگی کنند. حتی در فرهنگ ایرانی امروزی نیز زنان مجبورند موی خود را در اماکن عمومی بپوشانند و آن را برای همسران خود زیبا نگه دارند. اثر چل گیس او دیدگاه های سنتی به مو و رابطه زنان با موی خود را به چالش می کشد. در این اثر مو به عنوان نمادی از بدبختی زنان، ایده آل های تحمیلی و سال ها مورد ستم قرار گرفتن به تصویر کشیده می شود و حتی کوتاه کردن آن نماد آزادی به شمار می آید.
ماندانا نوری رکورددار ماراتن زنان ایران است. او ۱۴ آوریل ۲۰۱۹ ماراتن پاریس را در ۳ ساعت و ۲ دقیقه و ۳۷ ثانیه به پایان برد و رکورد خود را بیش از ۸ دقیقه جابه جا کرد. نوری پیش از آن و در ۲۵ ژانویه ۲۰۱۸ توانسته بود رکورد ماراتن زنان ایران را در ماراتن دبی بشکند. ماندانا در سال ۲۰۱۵ برای اولین بار در رقابت دوی ۱۰ کیلومتر دبی شرکت کرد و توانست این مسافت را در ۴۲ دقیقه به پایان ببرد تا در کل شرکت کنندگان رتبهٔ نهم و در ردهٔ سنی خودش رتبهٔ دوم را کسب کند. او سال بعد همین مسافت را در استانبول در ۴۱ دقیقه به پایان برد و رتبه اول را در کل شرکت کنندگان به دست آورد. ماندانا در همان سال دوباره در رقابت ۱۰ کیلومتر دبی شرکت کرد و آن را در ۴۱ دقیقه و ۵۰ ثانیه به پایان برد و این بار نیز مقام دوم در ردهٔ سنی و نهم در کل را به دست آورد. پس از آن بود که او در همان سال در نخستین فول ماراتن خود در پاریس شرکت کرد و این رقابت را در ۳ ساعت و ۱۳ دقیقه و ۹ ثانیه به پایان بردو ماندانا در سال ۲۰۱۷ با مصدومیت دست و پنجه نرم کرد. مصدومیتی که به نوعی مقدمه ای برای رکوردشکنی او در سال ۲۰۱۸ بود. در این سال در ۲۵ ژانویه توانست ماراتن دبی را در ۳ ساعت و ۱۰ دقیقه و ۶ ثانیه به پایان برده و رکورد ماراتن زنان ایران را که پیش از آن در اختیار مرسده چگینی در همین ماراتن با زمان ۳ ساعت و ۱۲ دقیقه و ۵۶ ثانیه بود را بشکند. او اما به روند پیشرفت خود ادامه داد، در سال ۲۰۱۹ در رقابت ۱۰ کیلومتر دبی شرکت کرد و با ۳۸ دقیقه و ۳۸ ثانیه آن را به پایان برد. در همان سال در رقابت ۳۰ کیلومتر مسابقات ژئوپارک تریل قشم رتبه اول را به دست آورد و در نیمه ماراتن خلیج فارس نفر دوم شد. ماندانا ۱۴ آوریل ۲۰۱۹ ماراتن پاریس را در ۳ ساعت و ۲ دقیقه و ۳۷ ثانیه به پایان برد و رکورد خود و زنان ایران را بیش از ۸ دقیقه جابه جا کرد.نبو
منیژه کریمی (زادهٔ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۶۷ در تهران) که بیشتر با نام هنری اش ماندانا کریمی شناخته می شود، یک هنرپیشه و مدل ایرانی تبار اهل هند است. وی پس از چند پروژه موفق مدلینگ که در سرتاسر جهان داشت در سال ۲۰۱۵ به عنوان بازیگر در بالیوود ظاهر شد..
روی
فرار کن جانی
چقدر باحال هستیم ۳
او همچنین در فیلم چقدر باحال هستیم ۳ بازی کرده است.
کریمی در یک خانواده اسلامی چند قومیتی در تهران متولد شد. پدر او، رضا کریمی، یک هندی؛ و مادر او، صبا کریمی، یک ایرانی است.
کریمی که بزرگ شدهٔ تهران است در یکی از مصاحبه های خود می گوید:.mw-parser-output blockquote.templatequote{margin-top:0}.mw-parser-output blockquote.templatequote div.templatequotecite{line-height:1em;text-align:right;padding-right:2em;margin-top:0}.mw-parser-output blockquote.templatequote div.templatequotecite cite{font-size:85%}
راشمیکا ماندانا (به انگلیسی: Rashmika Mandanna) (زاده ۵ آوریل ۱۹۹۶) بازیگر هندی است.
از کارهای معروف او می توان به بازی در فیلم پسر آنجانی اشاره کرد.
مختصات: ۳۵°۴۲′۵۲٫۸″ شمالی ۵۱°۲۹′۲۸٫۹″ شرقی / ۳۵٫۷۱۴۶۶۷°شمالی ۵۱٫۴۹۱۳۶۱°شرقی / 35.714667; 51.491361
وبگاه سینما ماندانا
گزارش خواندنی از سینما ماندانا +تصاویر وبگاه سینما تیکت
مجموعه سینمایی ماندانا از مجموعه های سینمایی تهران است. این مجموعه که در سال ۱۳۴۰ تأسیس شد، دارای چهار سالن سینمایی با کیفیت مطلوب، کافی شاپ، اینترنت رایگان و یک سالن آمفی تئاتر است. سینما ماندانا در خیابان دماوند، بعد از ایستگاه آیت، نبش کوچه بیهقی قرار دارد. در حال حاضر این سینما در کنار نمایش فیلم هر شب به جز شبهای دوشنبه یک سانس را نیز به نمایش تئاتر اختصاص داده است.
این مجموعه در سال ۱۳۴۰ ساخته شد. بعد از انقلاب نیز مدتی تعطیل بود. در سال ۱۳۶۴ مالک فعلی آن به عنوان یکی از ۳ شرکا فعالیت خود را دراین سینما آغاز نمود. تا سال ۱۳۸۲این سینما بایک سالن فعالیت می نمود تا اینکه محمّد قاصد اشرفی، با خرید سهم شرکای دیگر ۶ دانگ مالکیت این سینما را بدست آورد. مدتی بعد نیز به دلیل نیاز مبرم منطقه وخواست مخاطبین سینما، وی یک سالن قدیمی را بازسازی نموده و در سال ۱۳۸۷ نیز درطبقه بالا ۳ سالن جدید احداث شد. در حال حاضر این مجموعه دارای ۴ سالن لوکس است که تمامی سالن ها دارای درجه کیفی "مدرن " می باشد.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ماندانا در دانشنامه آزاد پارسی

مانْدانا
دختر آستیاگ پادشاه ماد، همسر کمبوجیۀ اول و مادر کوروش کبیر هخامنشی. یکی از دختران داریوش اول هخامنشی نیز به این نام خوانده می شد.

ارتباط محتوایی با ماندانا

ماندانا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

خاص ٠٠:٠٢ - ١٣٩٥/٠٩/٢٨
دانای خانه
|

ماندانا ١٩:١٧ - ١٣٩٦/٠٥/٢٨
دانای جاوید ؛ دانایی همیشگی ؛
|

ماندانا ٠٣:١٢ - ١٣٩٦/٠٦/١٠
بوی گل عنبر سیاه
|

ماندانا ٢١:٠٨ - ١٣٩٦/٠٧/٣٠
دانای خانه
|

ماندانا ٢٠:٤٣ - ١٣٩٦/٠٨/٢٨
نام نوعی عنبر سیاه کمیاب است
|

ماندانا ٢٠:٠٤ - ١٣٩٦/١٠/١٨
اسمی اصیل و پر قدرت و زیبا نامی برازنده برای دختران زاده ایران افتخارم آینه که نام اولین بانوی ایران را بر من نهادند
|

ماندانا ٢٠:٠٩ - ١٣٩٦/١٠/١٨
زمانی که آریا برزن در شهر اسیر میشه و سپاه اسکندر در پی او هستند دختری چون سایه آری را تعقیب میکنه و هر زمان خطر نزدیک میشه جلو میر ه و از آرزو برزن حمایت میکنه و پس از آنادی میشه تا اینکه آریا او را در ببست گیر می اندازد آریا برزن از او میپرسد که تو کیستی
بدو گفت تو ای راد مرد مرا مادرم ماندانا نام کرد
پس از این با آریا برز ن همسفر میشه و با هم به دروازه میرند و افراد اسکندر در تعقیب آنها به دروازه که میرسند قفل دروازه بسته ن میشود پس ماندانا آرزو برزن را فراری داده و خود را پشت در سپر میکند و مرگی تدریجی را به جان میخرد
تاریخ نشان از بزرگی زنان این سرزمین دارد
|

ماندانا ١٤:٥٠ - ١٣٩٦/١٢/١٣
نوعی عنبر سیاه کمیاب و دانای همیشگی و بوی گل عنبر سیاه است
|

ماندانا ١٥:٢١ - ١٣٩٧/٠٣/١٥
مادر کوروش کبیر عالی ترین اسم به جای اسم های عربی باید از ایران ریشه کن کنیم عرب های عراق را
|

ماندانا ١٧:٣٦ - ١٣٩٧/٠٤/١٨
ماندانا یعنی برای همیشه ماندنی راستی اسمم مانداناست🤗🤗🤗🥇🏅🥇🏅
|

ماندانا ٠٩:٢٨ - ١٣٩٧/٠٤/٢٣
مادر کوروش بزرگ،دانای جاودان،همسر داریوش،نوعی عنبر سیاه کمیاب و نادر.
و یک اسم ایرانی برای دخترای ایرانه.
و تلفظشم به آدم حس بزرگی و دانایی میده
|

ماندانا ٠٣:١٩ - ١٣٩٧/٠٤/٢٨
ماندانا به معنای نیکو و مهربان
به معنی ساده ری و زلال
|

ماندانا ١٥:٢٣ - ١٣٩٧/٠٤/٣٠
ماندانا نام مادر کوروش بزرگ و همسر کمبوجیه است ودر جای دیگر تاریخ به عنوان دختر آریوبرزن آمده .
|

امین کرد ٠٣:٥٣ - ١٣٩٧/٠٥/٢١
مان در گویش کهن فارسی به معنی جنس ماده یا دختر امده است . حتی در گویش کردی و لری هنوز هم استفاده میشود مثلا مانگو پس مان دانا معنی مشود دختر بسیار دانا
|

ماندانا ٠٣:٤٨ - ١٣٩٧/٠٦/٢٦
الهه آب
|

ماندانا ٢١:١١ - ١٣٩٧/١١/٠٢
ماندانا نام خود من است وقتی که اسمم را می شنوم احساس می کنم در زمان هخامنشیان زندگی می کنم . ماندانا یعنی دارای قدرت ؛ مهر مهربانی باهوش متفکر دارای تفکر و آرامش بزرگ بودن و اسیل.
یکی از اسم های ایرانی ماندانا نام دارد.
|

ماندانا ١٣:٢٢ - ١٣٩٧/١٢/١٩
ماندانا یعنی زندگی.موفقیت.
|

مبینا ١٥:٤٦ - ١٣٩٨/٠١/٠١
عنبر سیاه
|

ماندانا ١٧:١٨ - ١٣٩٨/٠١/٠٦
دانایی
|

ماندانا ٢٢:١٥ - ١٣٩٨/٠١/١٢
ماندگار
|

ماندانا ٠١:٣٨ - ١٣٩٨/٠٣/٠٤
بیاد ماندنی.ماندنی.دانا.دانای
|

ماندانا ٠٤:٣١ - ١٣٩٨/٠٣/٢٨
اسم زیبای ایرانی،الهه آب
|

مهرانه ٠١:١٦ - ١٣٩٨/٠٤/٠١
ماندانا اسم زیبایی هست اسم مادر کورش کبیر
اسم ماندانا رو خیلی دوست دارم خیلللللییی
|

مهرانه جمشیدی ٠١:٤٧ - ١٣٩٨/٠٤/٠١
ماندانا اسم زیبایی است اسم مادر کورش کبیر
من اسم ماندانا رو خیلی دوست دارم خیلللیی
|

ماندانا ٠١:٠٣ - ١٣٩٨/٠٥/٠٢
معنیش میشه عنبر سیاه نام یک عطر کمیاب و خوش بو
که خیلی قشنگه
|

ماندانا ٢٣:٥٣ - ١٣٩٨/٠٥/٠٤

-اسم خیلی قشنگیه مخصوصا اینکه ریشش ایرانی هم هست.یک زمانی ملکه ایران ین اسم قدیمیه کمتر کسی این اسم رو داره.ومن برای اینکه اسمم مانداناست افتخار می کنم.
|

ماندانا ١٥:٥٨ - ١٣٩٨/٠٥/١١
اسم زیبا واصیل ایرانی
ماندنی،ماندگار،دانایی،الهه آب
به داشتن اسم ماندانا افتخار میکنم
ماندانا نامی برازنده برای دختران سرزمینم ایران
|

ماندانا ١٩:٢٣ - ١٣٩٨/٠٦/١٩
الهه آب و زیبایی
|

ماندانا ١١:١٠ - ١٣٩٨/٠٨/٠٣
الهه اب.عنبر سیاه اصیل ترین اسم
|

ماندانا ٠٤:٣٤ - ١٣٩٨/٠٨/١٦
اسم خیلی زیباییه.روح پدرم شاد ک این اسم رو برام انتخاب کرد توی شکل گیری شخصیتم خیلی تاثیرگزار بود
باشد ک همه مانداناها اول در دانایی خودشان و بعد در دانایی هرچه بیشتر بشریت کوشا باشند
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ماندانا   • ماندانا یعنی چی   • سینما ماندانا سانس   • همسر کوروش   • ماندانا مادر کوروش   • ماندانا روحی در قهوه تلخ   • عکس اسم ماندانا   • همسر ماندانا خضرایی   • مفهوم ماندانا   • تعریف ماندانا   • معرفی ماندانا   • ماندانا چیست   • ماندانا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ماندانا
کلمه : ماندانا
اشتباه تایپی : lhknhkh
آوا : mAndAnA
نقش : اسم خاص اشخاص
عکس ماندانا : در گوگل


آیا معنی ماندانا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )