انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 948 100 1

مانیا

/mAniyA/

معنی اسم مانیا

اسم: مانیا
نوع: دخترانه و پسرانه
ریشه اسم: یونانی
معنی: (تلفظ: māniyā) (در پارسی باستان) خانه، سرای، (در پهلوی) برابر با واژه ی مان به معنی خانه و مسکن، (در اعلام) نام زن زِنیس حاکم ولایت اِاُلی جزو ایالات تحت فرماندهی فرناباذ [سردار بزرگ ایران در زمان اردشیر دوم هخامنشی] - معرب از یونانی، دیوانگی، جنون

معنی مانیا در لغت نامه دهخدا

مانیا. (یونانی یا لاتینی ، اِ) نوعی از جنون است که صاحبش را خصلت درندگان باشد، اکثر غضبناک بودن و قصد ایذای مردم نمودن خاصیت او بود. (کفایه ٔ منصوری ، بنقل غیاث و آنندراج ). قسمی از جنون و دیوانگی. (ناظم الاطباء). جنون در یک امر بخصوص. دیوانگی در امری خاص. وسواس. (یادداشت به خط مرحوم دهخدا). مانیا کلمه ٔ یونانی است وآن نوعی دیوانگی باشد و خداوند آن دیوانه ای باشد که خوی ددان گیرد، هرچه یابد بشکند و بدرد و همیشه قصدآن می کند که در مردم افتد چنانکه خوی ددان باشد و نظر او به نظر مردمان نماند، به نظر ددگان ماند. (ذخیره ٔ خوارزمشاهی ، یادداشت ایضاً). چشمهای خداوند مانیا خشک و فرورفته باشد و پوست روی و پیشانی او خشک و درشت و تن او لاغر باشد و سخن بیهشانه بسیار گوید و نبض به سبب خشکی صلب و صغیر باشد و دلیل (یعنی قاروره ) اندر بیشتر وقتها زیتی تمام باشد و گاه باشد که به سرخی گراید و قوام اندر هر دو حال رقیق باشد... (ذخیره ٔ خوارزمشاهی ، یادداشت ایضاً). و این علت مقدمه ٔ سه علت صعب است : یکی صرع ، دوم سکته و سیم دیوانگی که آن را مانیا گویند. (ذخیره ٔ خوارزمشاهی ، یادداشت ایضاً). و [ نزله ] اگر بسیار باشد و سوخته گشته مالنخولیا آرد و اگر به گوهر دماغ یا به غشاء دماغ اندر باشد... سبات و مانیا... آرد. (ذخیره ٔ خوارزمشاهی ).

معنی مانیا به فارسی

مانیا
( اسم ) دیوانگی جنون .

مانیا در دانشنامه ویکی پدیا

مانیا
مانیا یا شیدایی در روان شناسی سویه ای از اختلال دوقطبی است و شاید به یکی از موارد زیر نیز اشاره داشته باشد:
مانیا (اساطیر)، ایزدبانوی مرگ
مانیا (فیلم ۲۰۱۵)، فیلم جسیکا کامرون محصول ۲۰۱۵ م.
مانیا یا شیدایی در روان شناسی سویه ای از اختلال دوقطبی است و شاید به یکی از موارد زیر نیز اشاره داشته باشد:
مانیا (اساطیر)، ایزدبانوی مرگ
مانیا (فیلم ۲۰۱۵)، فیلم جسیکا کامرون محصول ۲۰۱۵ م.
مانیا یا مانئا در اساطیر رومی و اتروسکی، ایزدبانوی مرگ بود. او، همراه با مانتوس، بر عالم اموات حکومت می کرد. گفته می شد که او مادر ارواح، موجودات مافوق طبیعی، و همینطور ارواح شب به حساب می آید، همانطور که لاریز و مانیز نیز، چنین نقشی را در عالم ارواح و مردگان ایفا می کردند. هر دو شکل یونانی و لاتین کلمه مانیا از زبان نیا-هندواروپایی (پیش-هندواروپایی) مشتق شده است. بخش اول این کلمه از لغت «مِن»، به معنای حافظه و فکر کردن گرفته شده . این واژه با کلمه «مِنوس» در زبان یونان باستان (که به معنای زندگی، و قدرت است) و با کلمه اوستایی «ماینیو» (به معنای «روح»)، قرابت واژگانی دارد.
از میان خدایان اتروسکی، مانتوس و مانیا، شهریار و شهبانوی زیرزمینی، از همه هراس انگیزتر بودند و هریک گروهی از شیاطین بالدار را، در پی اجرای احکام خویش می فرستادند.
مانیا (انگلیسی: Mania)؛ یک فیلم مستقل محصول سال ۲۰۱۵ ایالات متحده آمریکا در سبک ترسناک، نوشتهٔ جاناتان هیگنز، به کارگردانی جسیکا کامرون، تهیه کنندگی مم فِردا است. بازیگران این فیلم تریستان ریسک به همراه الی چرچ می باشند.
مانیا (شیدایی) برای اولین بار در جشنواره فیلم های زیر زمینی آریزونا، در تاریخ ۱۸ سپتامبر سال ۲۰۱۵ به نمایش درآمد.
مانیا اوربیکا (به لاتین: Magnia Urbica) امپراتریس روم در دوران زمامداری همسرش کارینوس بود. با این حال هیچ گونه اطلاعات تاریخی ای دربارهٔ زادگاه و یا خانوادهٔ مانیا اوربیکا وجود ندارد و خود او نیز تنها به واسطهٔ سکه هایی که به نامش ضرب شده اند شناخته می شود. همچنین تا پیش از این چنین تصور می شد که او باید همسر امپراتور و یا غاصبی دیگر باشد.
پس از آنکه کارینوس بر تخت امپراتوری نشست، به همسرش عنوان «آگوستا» را اعطا نمود و سکه هایی را به افتخار او و پسرشان نیگرینیان ضرب کرد که این سکه ها امروزه بسیار نادر هستند.
مانیا اوربیکا و نیگیرینیان هر دو پیش از کارینوس درگذشتند. کارینوس نیز در سال ۲۸۵ میلادی پس از نبردی پیروزمندانه با دیوکلتیان که مدعی امپراتوری شده بود به دست یکی از افسرانش و در پی انتقامی شخصی به قتل رسید. پس از رسیدن دیوکلتیان به قدرت، یاد و خاطرهٔ امپراتور پیشین تقبیح شد و نام کارینوس و همسرش مانیا اوربیکا از تمامی کتیبه ها و نوشته ها پاک گردید.
مانیا اکبری (متولد ۱۳۵۳ در تهران) کارگردان، نویسنده و بازیگر زن ایرانی است. نام او بیشتر با بازی در فیلم ده به کارگردانی عباس کیارستمی به طور جدی در محافل سینمایی ایران مطرح شد. این فیلم در همان سال در بخش اصلی جشنواره فیلم کن شرکت کرد.
مانیااز سال ۱۹۹۱ میلادی به عنوان نقاش نمایشگاه های متعدد داخلی و خارجی، گروهی و انفرادی داشت. سپس او در زمینه دستیار کارگردان و فیلمبرداری مستند پیرهرا و برگ سبز در کنار مهوش شیخ السلامی تجربه کسب کرد. او فیلم های «ده به اضافه چهار» و «بیست انگشت» را که در چندین جشنواره خارجی نمایش داده شده اند، کارگردانی کرده است. مانیا در سال ۲۰۱۱ اواسط کارگردانی فیلم "زنها پستان ندارند" به دلیل بسته بودن فضای اجتماعی - سیاسی، از ایران خارج شد. پس از خروجش از ایران و حضورش در شبکه بی بی سی فارسی، توسط بسیاری از رسانه های داخلی مورد نقد قرار گرفت و اتهام سازنده فیلم های بی محتوا را به او زدند. همچنین او را متهم به همجنس گرایی کردند. مانیا در گفتگو با یک روزنامه ترکی مدعی شد که می خواهد فیلمی ۹۰ دقیقه ای با یک صحنه را بسازد.
آدام مانیا (به انگلیسی: Adam Mania) شناگر زادهٔ ۳۱ اوت ۱۹۸۳(1983-08-31) میلادی اهل کشور ایالات متحده آمریکا است.
آمورونئی مانیا (Amoron'i Mania) یکی از ۲۲ منطقه کشور ماداگاسکار است.
بنر مانیا (انگلیسی: Banner Mania) نرم افزاری برای تهیه برنوشته (به انگلیسی: Banner) برای رایانه های سازگار با آی بی ام بود که کاربر را قادر به ایحاد برنوشته، پوستر، علامت و لوگو می کرد.
لائورا مانیا (گالیسیایی: Laura Mañá؛ زادهٔ ۱۲ ژانویهٔ ۱۹۶۸(1968-01-12)) یک هنرپیشه، فیلم نامه نویس، کارگردان فیلم، و نویسنده اهل اسپانیا است.
از فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می توان به آزادی خواهان و دوبرمن اشاره کرد.
ویکی مانیا (به انگلیسی: Wikimania) یکی از رخدادهای سالانه و جهانی بنیاد ویکی مدیا است. موضوعات سخنرانی ها و نشست های ویکی مانیا شامل پروژه های ویکی مدیا همچون ویکی پدیا و دیگر ویکی ها، نرم افزارهای متن باز، اطلاعات آزاد، محتویات آزاد و جنبه های فنی و اجتماعی مرتبط با این موضوعات است. این کنفرانس، در واقع یک اجتماع برای ایجاد روحیهٔ همکاری و فرصتی است برای تمامی ویرایشگران و کاربران پروژه های ویکی مدیا برای ملاقات با یکدیگر، تبادل ایده ها و نظرات، گزارش و تحقیق دربارهٔ پروژه ها و همکاری در پروژه های آینده.
کافه مانیا نام یکی از کافه های شهر تهران است. کافه مانیا در خیابان فاطمی نزدیک به میدان فاطمی و در کنار پارکینگ یک مجتمع تجاری واقع شده است. نام مانیا (شیدایی) ظاهراً به دلیل کاربرد معنای آن در روان شناسی در برابر افسردگی، انتخاب شده است.
کافه مانیا در اسفندماه سال ۱۳۸۹ راه اندازی شده و در طول سه سالی که از تاسیس آن می گذرد، علاوه بر فعالیت های روزمرهٔ یک کافه و دایر بودن در تمام روزهای سال حتی تعطیلات نوروز، میزبان برنامه های مختلف فرهنگی، نشست ها، نمایشگاه های عکس و... بوده که این کافه را به عنوان یک پاتوق فرهنگی شناسانده است.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با مانیا

مانیا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی مانیا

النا ٠٨:٣٣ - ١٣٩٥/٠٥/٢١
پهلوی: خانه، سرای، جای ماندن
یونانی: دیوانگی،عشق، شیدایی
|

مهران بهشتی ١٥:٢٧ - ١٣٩٥/٠٩/١٤
در فارسی به معنی علاقه بسیار زیاد و یک اسم بین المللی است که اینگونه تایپ میشود mania / manya در هندی به معنای شایسته احترام و محترم در فارسی باستان به معنای خانه و سرای معنا شده است. در یونانی mania به معنای شیدایی عشق شدید شوق مفرط و شیفتگی معنا شده است.
|

مانیا ١١:٠٢ - ١٣٩٥/٠٩/٢٣
اسم من مانیاست و من کرد هستم و اسمم کردیه و دو معنا داره اولی خسته شده و دومی ماندگار.
|

رضا ٠٩:٠١ - ١٣٩٥/١٠/٢٦
ماندنی - ماندگار - جاویدان
|

پرنیا ١٩:٢٨ - ١٣٩٥/١١/١٢
مانیا یک اسم کردی با ریشه کاملا معلومه که این رو هم میتونید از یک فرد کرد بپرسید واضحه کاملا
|

مانیا ١٥:٤٠ - ١٣٩٥/١٢/٢٢
دوستداشتنی وخاص
|

مانیا ١٧:٢٨ - ١٣٩٦/٠٣/٢٧
عشق فراوان
|

مانیا ١٩:٤٤ - ١٣٩٦/٠٤/٢٢
مانیا به معنی علاقه ی بسیار زیاد و به معنی ماندنی و جاودانی نیز می باشد
|

مانیا ١٤:٠٩ - ١٣٩٦/٠٥/٠٥
بنظرمن عشق بی همتا میشه
|

مانیا ٢٣:٣٠ - ١٣٩٦/٠٥/١٤
در هندی به معنی شایسته احترام ودر فارسی به معنی خانه و محل آرامشه ...
|

امیر ١٨:٣٣ - ١٣٩٦/٠٦/٢٤
اسم دخترم مانیا ست. یعنی جاودان و ماندگار.
|

آریا بهداروند ٢٣:٠٧ - ١٣٩٦/٠٧/٠٢
در زبان لری بختیاری به معنی
ماه نمی آید...ماه دارد می آید

مانیا:ماه نمی آید mania
ما::ماه
نیا::نمی آید
مانیا زومین روشن آوو ::ماه پیدایش نمی شود تا زمین روشن شود*در شب تاریک*
Mania

مانیا::ماه دارد می آید
Ma ni ea
ما::ماه
نی::دارد
یا::می آید


مانند
مالنیا
مال دارد می آید *عشایر*
مال نمی آید
|

مانیا ١٧:١٥ - ١٣٩٦/١٠/١٠
من اسم خودم مانیاست و درقدیم مانیا اسم مردی معروف و نقاش بوده و نام همسر دوم کوروش هخامنش
|

مانيا ٢٣:٠٦ - ١٣٩٦/١٠/١٥
من ١٦ سالمه و مترجم زبان انگليسي هستم و توي تمام اين مدت كه دنبال معني كامل و واقعي اسمم ( بر أساس ايران باستان) گشتم ، ميتونم چكيده ي تحقيقاتم در زبان انگليسي و فارسي رو توي دو كلمه راجع به اسم ماندگار " مانيا" بيان كنم : عشق جاويدان
|

maniya ٢١:٥٩ - ١٣٩٧/٠٣/٢٦
مانیا یا اسم یونانی _ ایرانی به معنی "الهه ی شیدایی و جنون"
توی دیکشنری زبان های انگلیسی هم همین معنا نوشته شده و اصلا هم" کردی " نیست
|

مانیا ١٣:٤٧ - ١٣٩٧/٠٤/٠١
مانیا به معنی اصلی یهنی از سوی خداوند خواسته شده ودر قرآن نیز مهنی این ایم واقع شده
|

محمد کوشکی ٠٦:٣٨ - ١٣٩٧/٠٤/٢٠
اين بيماري است مانند سرسام گرم و از صفراي سوخته كه در مغز جمع شده بوجود می آید و انسان را ترسو و بدگمان كرده و در آخر ديوانه می كند ولكن با تب است و بعد از تبها گرم می آيد و اين شخص صورتش قرمز می گردد مثل ورم کرده ها و چون از دور به اين شخص نگاه کنی صورت او سياه می نمايد . هدایت المتعلمین فی طب ص 241
|

فاطمه ٠٠:٣٨ - ١٣٩٧/٠٦/٢٠
اسم دختر من مانياست... این اسم مونث اسم مانی به معنای بی همتا و جاوید است....
|

مانیا ٠٥:٥٠ - ١٣٩٧/٠٦/٢٩
معنی مانیا یعنی بی همتا
|

محمد ١٣:٥٦ - ١٣٩٧/٠٨/٠٥
اسم دختر من مانیاست ومعنیش میشه جاودان وهمیشگی و یه اسم کاملا ایرانیه
|

مریم ١٣:٥٧ - ١٣٩٧/٠٨/٢٨
اسم دختر منم مانیاست ...ومنم لذت میبرم ازاین همه معنی بی همتا....
|

راحله ٠٢:١٤ - ١٣٩٧/٠٩/٢٨
اسم دختر منم مانیاست و خیلی پر معناست یعنی عشق جاودان و بی همتا
|

مریم ٠٠:٥٥ - ١٣٩٧/١٠/١٠
اسم دختر گلم منم مانیا وبیشتر مخفف مریم دیدم میشه گذاشتمش وکیف میکنم بمعنی شادی وجاودانگی محل ارامش.واقعا بچم شاد وارومه باورکنید
|

مونا ٠٩:٠٨ - ١٣٩٧/١٠/١٩
اسم دختر منم مانیا....یعنی ماندنی وبی همتاویک اسم اصیل ایرانی
|

مانیا ٢١:٥٤ - ١٣٩٧/١٠/٢٣
منم اسمم مانیا هست از استان فارس شیراز و اولین دختر توی استان فارسم که نوزده سال پیش مامان و بابام از تو‌کتاب دلیران شوش اسمم رو تو این استان ازاد کردن.
مانیا اسم همسر داریوش اول مادر خشایارشاه هست و مثل سایر اسم های هم خانوادش مثل ماندانا یا مانی به معنای ماندنی جاویدان و سرای هست این اسم کردی نیست. و تلفظ mania در زبان های دیگر با پسوند هایی مثل drapto ya depic به معنای نوعی بیماری است اما تلفظ نامی آن manya هست
|

زهرا ٠٨:٠٧ - ١٣٩٧/١٠/٢٥
اسم دخترم مانیا است
اسم کاملا یونانی
به معنی عشق تا مرز جنون
جاودانه بودن عشق
|

سارا ٠٠:١١ - ١٣٩٧/١١/٠٣
اسم دخترمنم مانیاست مانیا یعنی دوست داشتنی -شیفتگی-جاودان وماندگار
|

ارمان ١٨:٤١ - ١٣٩٧/١١/٠٣
اسم خواهرم مانیاس
ک خیلی دوسش دارم
ب معنی جودانگیه
|

فاطمه ٠٨:٥١ - ١٣٩٧/١١/٢٧
اسم دختر منم مانیاست یه معنی دیگه هم داره اونم یعنی مانند نیاکان
در واقع مان نیا هستش مان یعنی مانند و نیا یعنی جد یا اجداد بخاطر اینکه دوتا(ن) کنار هم تو اسم قشنگ نمیشه یکیش حذف شده
بنظر من یکی از بهترین اسماست و من خوشحالم از اینکه اسم دخترم مانیاست
|

مانیا ١٧:٠٦ - ١٣٩٧/١٢/٠٨
سلامم ،اسمم مانیا و از دیدن این همه نظر دهنده خوشحالم .مانیا یک اسم کاملا ایرانی است و به معنی عشق جاویدان ،مجنون ،دیوانگی،خانه عشق و جذب کننده.من که همه ی این ویژگی ها را دارم .!
|

نام من مانیا است ١٣:٢٤ - ١٣٩٨/٠١/٠٧
مانیا یعنی عشق یعنی محبت
|

درسا ٠١:١٦ - ١٣٩٨/٠١/١٢
مانیا یعنی خونه
اسم زن سردار بزرگ هخامنشی بوده و یه معنی یونانی هم داره که میشه الهه جنون و شیفتگی
|

سمیه ١٠:٠٠ - ١٣٩٨/٠١/١٧
اسم دخترم مانیاست و خیلی این اسم رو دوست دارم مانیا اهنگ زیبایی داره و بسیار زیبا تلفظ میشه بنظرم مانیا یه اسم ایرانیه و ب معنای ماندگار و جاودانه است
|

مهناز ١٦:٥٠ - ١٣٩٨/٠١/٣٠
اسم دختر من مانیا است
مامیا یعنی عشق زندگی‌ و جاویدان و عاشق بی همتا است
دختر من بسیار مهربان و ارام و عاشق پدر و مادر هست و عاشق تزیینات هست
بنظر من بزرگ ترین طراح دنیا میشوند
|

مانيا ٠١:٣٩ - ١٣٩٨/٠٢/٠٢
يعني بي همتا اسم گل در كشور ايتاليا و فرانسه
|

مهشید ٠٠:٤٧ - ١٣٩٨/٠٢/١٤
مانیا شیفتگی و عشق مفرط معنی شده ولی به نظر من همه ی این معانی که گفتید بهش میاد اسم دردونه ی منم مانیاست
|

شبنم ١٤:٠٨ - ١٣٩٨/٠٣/١٠
مانیا اسم یونانی به معنی عشق و زیبایی است
|

فری فر فره ٠١:١٤ - ١٣٩٨/٠٣/٢٧
مانیا یعنی تور یعنی قربه یعنی گوزالو
|

مانیا ١٥:٣١ - ١٣٩٨/٠٤/٠٤
مانیا یعنی ماندنی و ماندگار
|

مهیدا ٢٠:١٩ - ١٣٩٨/٠٤/١٢
مانیسا : Manisa مانیسا اسم دخترانه باریشه فارسی است . مانیسا به معنی بانوی اندیشمند و متفکر است . مانیسا : ( مانی = ماني (در لغت) به معني �انديشمند� است؛ سا = مانند ومثل و همچون وهمانند . مانیسا = مانی : ماندن و زندگی جاودانه سا به معنی مثل � شبیه . مانیسا = مانیسا به معنی مثل زندگی زیبا و بانوی جاوید و پایدار و ماندنی . *****

مانیا : /māniyā/ مانیا اسم دختر باریشه فارسی است . مانیا به معنی 1- (در پارسي باستان) خانه، سراي؛ 2- (در پهلوي) برابر با واژه‌ي مان به معني خانه و مسكن؛ 3- (در یونانی، mania) شیدایی، عشقِ شدید، شوقِ مفرط، شیفتگی؛ 4- (اَعلام) 1) نام زن زِنيس حاكم ولايت اِاُلي جزو ايالات تحت فرماندهي فرناباذ [سردار بزرگ ايران در زمان اردشير دوم هخامنشي] ؛ 2) مانیا اسکو دوسکا معروف به ماری کوری، فیزیک دان شهیر فرانسوی.

مانا : /mānā/ مانا اسم دخترانه با ریشه فارسی است . مانا به معنای (صفت از ماندن) 1- ماندني، پايدار؛ 2- (در پهلوي) مانند و مانند بودن.
|

ندا ١١:٢٠ - ١٣٩٨/٠٤/٢١
این اسم فوق العادست اسم دختر عزیز من هم مانیاست و عاشق این اسم زیبا هستم مانیا چندین ریشه دارد که به معنی جاویدان و ماندگار هست چون دخترانه ی اسم مانی ست و از لحاظ کتابهای روانشناسی به معنای عشق بسیار میباشد دختر عزیز من ویولنیست هست و از اینکه این اسم رو براش انتخاب کردم خوشحالم .
|

مانیا ١١:٢٣ - ١٣٩٨/٠٤/٢١
این اسم بسیار زیباست اسم دختر من هم مانیا ست دردونه ی من ویولنیست هست و معنی این اسم جاودان و پایدار خست و به لحاظ اصطلاح روانشناسی به معنای عشق زیاد میباشد خوشحالم که این اسم زیبا رو برای فرزندم انتخاب کردم.
|

پیشنهاد شما درباره معنی مانیانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• اسم مانیا   • هیپو مانیا   • درمان بیماری مانیا   • مانیا پلاستیک   • مانیا اسم دختره یا پسر   • بیماری شیدایی   • شرکت مانیا   • مانیک دپرسیو   • معنی مانیا   • مفهوم مانیا   • تعریف مانیا   • معرفی مانیا   • مانیا چیست   • مانیا یعنی چی   • مانیا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مانیا
کلمه : مانیا
اشتباه تایپی : lhkdh
آوا : mAniyA
نقش : اسم خاص اشخاص
عکس مانیا : در گوگل


آیا معنی مانیا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )