برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1313 100 1

مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی در دانشنامه ویکی پدیا

مایع ظرفشویی
مایع ظرفشویی که در اصطلاح عامیانه به آن ریکا (نام تجاری یک مایع ظرفشویی متداول) گفته می شود، مایعی شوینده است که برای شستن ظروف از آن استفاده می شود. این ماده کف زاست که برای زدودن چربی و اضافات مواد غذایی از روی ظروف طراحی شده است.
مواد شوینده شستشو برای ماشین های ظرفشویی به صورت کارتریج، ژل، مایعات، پک ها، پودر و قرص های مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند. هر مایع شستشو دهنده ممکن است شامل سفید کننده، آنزیم ها یا مواد شستشو باشد. برخی از مواد شوینده شستشوی ظروف خانگی ممکن است از مواد غذایی مانند بوراکس، روغن اسانس، روغن اوکالیپتوس و صابون نوار رنده شده استفاده کنند.
نوع دیگری از آن وجود دارد که برای شستن ظروف درون ماشین ظرف شویی ساخته می شود. از نظر شیمیائی مایع ظرفشوئی از ترکیب یک سری مواد اصلی پاک کننده تحت عنوان سورفاکتانت و دیگر مواد افزودنی جهت ایجاد کیفیت و بعضی خصوصیات مختلف مثل نرم کنندگی و عطر تشکیل شده است. سورفاکتانتها خود بر اساس نوع ترکیب شیمیایی به نوع آنیونی و کاتیونی و غیر یونی تقسیم می شوند.
مواد شوینده دستی از سورفاکتانت استفاده می کنند تا نقش اصلی را در تمیز کردن بازی کند. با استفاده از این مواد تنش سطحی کاهش می یابد. افزایش حلالیت مخلوط های سورفکتانت مدرن، به آب اجازه می دهد تا قدرت پاک کنندگی مضاعفی پیدا کنند و از این مایع ظرفشویی در ماشین ظرفشویی نیز بتوان استفاده کرد. با این حال، اکثر مردم همچنین ظروف را با آب خالص شستشو می کنند تا مطمئن شوند که از هر گونه باقی ماندهٔ صابون که می تواند طعم غذا را تحت تأثیر قرار دهد خلاص می شوند. مایع شستشو می تواند باعث التهاب پوست و ایجاد اگزما دست شود، مخصوصاً برای افرادی که دارای “حساسیت پوستی” هستند. به این افراد معمولاً توصیه می شود که در حین استفاده از مایع ظرفشویی از دستکش استفاده کنند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

مایع ظرفشویی را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

محمدابراهیم
Dishwashing Liquid
مهدیه
dish saop

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مایع ظرفشویی   • مفهوم مایع ظرفشویی   • تعریف مایع ظرفشویی   • معرفی مایع ظرفشویی   • مایع ظرفشویی چیست   • مایع ظرفشویی یعنی چی   • مایع ظرفشویی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مایع ظرفشویی
کلمه : مایع ظرفشویی
اشتباه تایپی : lhdu zvta,dd
عکس مایع ظرفشویی : در گوگل

آیا معنی مایع ظرفشویی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )