برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1178 100 1

مایکل فلپس

مایکل فلپس در دانشنامه ویکی پدیا

مایکل فلپس
مایکل فلپس (به انگلیسی: Michael Phelps) (زادهٔ ۳۰ ژوئن ۱۹۸۵ در بالتیمور مریلند) شناگر آمریکایی، دارندهٔ ۲۸ مدال المپیک و پرافتخارترین قهرمان تاریخ بازی های المپیک است.
فلپس رکورددار کسب بیش ترین مدال در یک دورهٔ المپیک است. او در بازی های المپیک تابستانی ۲۰۰۴ در یونان، درحالی که تنها ۱۹ سال داشت، توانست هشت مدال المپیک را به گردن آویزد که شش تا از آن ها طلا بود. فلپس همچنین در بازی های المپیک تابستانی ۲۰۰۸ پکن در ۸ رشته رقابت کرد و با کسب مدال طلا در هر هشت رشته، عنوان «بزرگترین قهرمان تاریخ المپیک» را کسب کرد.وی فارغ التحصیل رشتهٔ «بازاریابی ورزشی» از دانشگاه میشیگان است. وی در سال ۲۰۱۲ به عنوان مرد سال ورزش جهان انتخاب شد.
مایکل فرد فلپس در ۳۰ ژوئن سال ۱۹۸۵ در بالتیمور، واقع در مریلند آمریکا متولد شد. مایکل دو خواهر بزرگتر از خودش نیز دارد که آن دو هم در رشته ورزشی شنا فعالیت می کنند. فرد، پدر مایکل، از سربازان دولت و یک پلیس و دِبی، مادرش، مدیر یک مدرسه راهنمایی بود. در سال ۱۹۹۴ و زمانی که مایکل هفت ساله بود، پدر و مادرش از هم جدا شدند و سرپرستی او و دو خواهرش به مادرش سپرده شد. مایکل رابطه خیلی خوب و صمیمی با مادرش دارد. ویتنی، یکی از خواهرانش، بعدها در مصاحبه اش گفته بود که «برای فرار از جنگ و دعواهای پدر و مادرم به استخر پناه می آوردیم.»
فلپس شنا را از پنج سالگی آغاز کرد. در هفت سالگی از این که سرش را زیر آب ببرد، می ترسید و به همین دلیل مربیان به او اجازه می دادند که به پشت شنا کند. به همین دلیل کرال پشت، اولین مهارتی بود که فراگرفت.
عکس مایکل فلپس
مایکل فلپس برای دو مورد به کار می رود:
مایکل فلپس شناگر معروف آمریکایی.
مایکل فلپس نام یکی از استادان برجستهٔ فیزیک پزشکی.
مایکل فلپس (به انگلیسی: ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با مایکل فلپس

مایکل فلپس را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مایکل فلپس   • مفهوم مایکل فلپس   • تعریف مایکل فلپس   • معرفی مایکل فلپس   • مایکل فلپس چیست   • مایکل فلپس یعنی چی   • مایکل فلپس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مایکل فلپس
کلمه : مایکل فلپس
اشتباه تایپی : lhd;g tg~s
عکس مایکل فلپس : در گوگل

آیا معنی مایکل فلپس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )