برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1139 100 1

مایکل هاتچنس

مایکل هاتچنس در دانشنامه ویکی پدیا

مایکل هاتچنس
مایکل کللند جان هاتچِنْس (به انگلیسی: Michael Kelland John Hutchence) (زادهٔ ۲۲ ژانویه ۱۹۶۰ - درگذشتهٔ ۲۲ نوامبر ۱۹۹۷) خواننده/ترانه سرای استرالیایی بود. او بیشتر به عنوان خوانندهٔ پیشین گروه راک اینِکْسِسْ شهرت دارد.
زمانی که هاتچِنس ۴ ساله بود خانواده اش به هنگ کنگ مهاجرت کردند. او در ۸ سالگی در آگهی تلویزیونی یک شرکت تولیدکنندهٔ اسباب بازی ظاهر شد. زمانی که هاتچِنس ۱۲ ساله بود خانواده اش به استرالیا بازگشتند. مدتی بعد در دبیرستان دیویدسن سیدنی مشغول به تحصیل شد و آنجا بود که برای اولین بار با اَندرو فِریس ملاقات کرد. در سال ۱۹۷۵ به همراه مادرش که به تازگی از پدر هاتچِنس طلاق گرفته بود به آمریکا رفت اما پس از ۱ سال به سیدنی بازگشت و با فِریس ایدهٔ تشکیل یک گروه موسیقی را مطرح کرد. در سال ۱۹۷۷ هاتچِنس به همراه گری بیرز، کرک پِنجیلی و برادران فِریس گروه اینِکسِس را پایه گذاری کردند که در اواخر دههٔ ۱۹۸۰ میلادی به شهرت جهانی رسید.
در ۲۲ نوامبر ۱۹۹۷ جسد هاتچِنس درحالی که حلق آویز شده بود در اتاق شمارهٔ ۵۲۴ هتل ریتز-کارلتون سیدنی یافت شد. طبق گزارش پلیس، او خود را با کمربندش دار زده بوده و بر اثر تقلا در زمان جان دادن و شکستن سَگَک کمربند، جنازهٔ او کف اتاق افتاده بوده است.
تنها فرزند او به نام «تایگر لیلی» که حاصل رابطهٔ عاشقانهٔ کوتاه مدتِ هاتچِنس با پائولا یِتْس (نویسنده و مجری تلویزیونی) بود در ۲۲ ژوئیهٔ ۱۹۹۶ به دنیا آمد. در سال ۲۰۰۰ و در پی مرگ یِتْس بر اثر اوردوز هروئین، باب گِلداف سرپرستی تایگر لیلی را برعهده گرفت.
عکس مایکل هاتچنس


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با مایکل هاتچنس

مایکل هاتچنس را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مایکل هاتچنس   • مفهوم مایکل هاتچنس   • تعریف مایکل هاتچنس   • معرفی مایکل هاتچنس   • مایکل هاتچنس چیست   • مایکل هاتچنس یعنی چی   • مایکل هاتچنس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مایکل هاتچنس
کلمه : مایکل هاتچنس
اشتباه تایپی : lhd;g ihj]ks
عکس مایکل هاتچنس : در گوگل

آیا معنی مایکل هاتچنس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )