انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 1077 100 1

مترجمان قرآن

مترجمان قرآن در دانشنامه اسلامی

مترجمان قرآن
مترجمان قرآن به کسانی گفته می شوند که به ترجمه قرآن پرداخته اند.
اگر ترجمه را چنین معنا کنیم: «انتقال معنای کلام از زبانی به زبان دیگر، به گونه ای که جمیع معانی و مقاصد منظور در متن اصلی را متضمن باشد؛ به حدی که گویا عین کلام را از لغتی به لغت دیگر منتقل کرده اند، با علم به این که نقل عین کلام از زبانی به زبان دیگر میسر نیست»، آن گاه می توان واژه «مترجم قرآن» را بر کسی اطلاق کرد که قرآن را از زبان اصلی (یعنی زبان عربی) به یکی دیگر از زبان ها با معیارها و شرایط مذکور برگردانده باشد.
شرایط مترجم
بر این اساس می توان برای مترجم شرایطی را برشمرد:۱. کاملا به دقایق و نکات هر دو زبان مسلط باشد؛۲. به اسلوب ها و ویژگی های هر دو زبان آگاه باشد؛۳. ترجمه را به جمیع معانی اصل و مقاصد مربوط به متن، به نحو مطمئن ایفا کند؛۴. ترجمه را چنان نیکو ادا کند که مستقل و بی نیاز از متن باشد.
پیشینه ترجمه قرآن
از آغاز انتشار اسلام و عبور آن از سرزمین های عرب زبان به سایر کشورها، نیاز به ترجمه قرآن برای تبلیغ اسلام و پیروی از آن احساس می شد. صحابه غیرعرب مثل سلمان فارسی ، صهیب رومی و بلال حبشی گاهی پاره ای از مفاهیم قرآن را برای هم زبانان خود ترجمه و تفسیر می کرده اند؛ از این رو، تاریخ ترجمه قرآن به صدر اسلام برمی گردد.
شمول مترجمان قرآن
...

ارتباط محتوایی با مترجمان قرآن

مترجمان قرآن را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مترجمان قرآن   • مفهوم مترجمان قرآن   • تعریف مترجمان قرآن   • معرفی مترجمان قرآن   • مترجمان قرآن چیست   • مترجمان قرآن یعنی چی   • مترجمان قرآن یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مترجمان قرآن
کلمه : مترجمان قرآن
اشتباه تایپی : ljv[lhk rvHk
عکس مترجمان قرآن : در گوگل


آیا معنی مترجمان قرآن مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )