انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1026 100 1

مجموعه رسائل (علامه طباطبایی)

مجموعه رسائل (علامه طباطبایی) در دانشنامه اسلامی

مجموعه رسائل (علامه طباطبایی)
مجموعه رسائل (علامه طباطبایی) مشتمل بر پانزده رساله فارسی یا ترجمه شده علامه طباطبایی در موضوع فلسفه اسلامی است که به کوشش سید هادی خسروشاهی چاپ و منتشر شده است.
مقالات کتاب در سه جلد بدین ترتیب تدوین شده که در جلد اول رساله و در جلد دوم و سوم به ترتیب چهار و پنج رساله منتشر شده است. در جلد اول مقدمه‎ای مختصر و در جلد سوم مقدماتی مفصل‎ به قلم سید هادی خسروشاهی ارائه شده است.
بعضى از این رسائل را مرحوم علامه طباطبائى خود به فارسى نوشته‎اند مانند: «رساله وحى»- وحى یا شعور مرموز- و «رساله اعجاز و معجزه» و بقیه را که به زبان‎ عربى تألیف شده، اساتید محترمى در تهران‎ و تبریز و حوزه علمیه قم‎ به فارسى ترجمه کرده‎اند که در مقدمه یا مؤخره هر رساله، نام آن بزرگواران آورده شده است.
البته این مجموعه رساله‎ها، شامل همه رسائل استاد علامه طباطبائى نیست، بلکه بعضى دیگر از رسائل ایشان یا اصولاً تاکنون چاپ نشده- و هنوز مخطوط است- و یا فقط به عربى و در ضمن یادنامه‎ها انتشار یافته است که از آن جمله است: «رساله در اعتباریات» و «رساله در نبوت».
عناوین و مباحث مطرح شده در رساله‎های کتاب به‎اختصار بدین شرح است:
1) رساله‎ای در اثـبات‎ واجب‎الوجود؛

مجموعه رسائل (علامه طباطبایی) را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مجموعه رسائل (علامه طباطبایی)   • مفهوم مجموعه رسائل (علامه طباطبایی)   • تعریف مجموعه رسائل (علامه طباطبایی)   • معرفی مجموعه رسائل (علامه طباطبایی)   • مجموعه رسائل (علامه طباطبایی) چیست   • مجموعه رسائل (علامه طباطبایی) یعنی چی   • مجموعه رسائل (علامه طباطبایی) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مجموعه رسائل علامه طباطبایی
کلمه : مجموعه رسائل (علامه طباطبایی)
اشتباه تایپی : l[l,ui vshmg (ughli xfhxfhdd)
عکس مجموعه رسائل (علامه طباطبایی) : در گوگل


آیا معنی مجموعه رسائل (علامه طباطبایی) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )