انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

محط رحال را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی محط رحال

ابراهیم جباری منجیلی ١٢:٣٤ - ١٣٩٦/١١/٠٦
محل فرود آمدن بارها. بار انداز. کاروانسرا.بنکداری ها. انبارها
|

پیشنهاد شما درباره معنی محط رحالنام نویسی   |   ورود

عبارات مرتبط با محط رحال

معنی محط به فارسی. محط. ( اسم ) محل فرود آمدن منزل . یا محط رحال . ۱ محل فرود آمدن بار ها بار انداز کاروان . ۲ محل فرود آمدن ارباب حاجات : خدایگانا . یک نکته باز خواهم راند . . .
طغتکین مردی پُردل و بزرگوار و نیکورفتار و نیکوسیاست بود و چندان در نیکی و بخشایش شهرت یافته بود که حضرتش محط رحال و کعبه ٔ آمال مردم بلاد دور و نزدیک . . .
(فرهنگ فارسی معین ) : محط رحال او و اولاد و لشکر او از سمرقند تا کنار بیش بالیغ بود. (جهانگشای جوینی ). و از بیش بالیغ ایدی قوت با خیل خود و از المالیغ سقناق . . .
خجندیان خاندان خجندی خاندانی بود در اصفهان که ریاست شافعیان را داشتند و بتدریج مصدر امور مختلف در آن شهر شدند و در گاه آنان محط رحال دانشمندان و شاعران گردید .
خجندیان خاندان خجندی خاندانی بود در اصفهان که ریاست شافعیان را داشتند و بتدریج مصدر امور مختلف در آن شهر شدند و در گاه آنان محط رحال دانشمندان و شاعران گردید .
خجندیان خاندان خجندی خاندانی بود در اصفهان که ریاست شافعیان را داشتند و بتدریج مصدر امور مختلف در آن شهر شدند و در گاه آنان محط رحال دانشمندان و شاعران گردید . خجند.
2, استسقاء, استقساء در معنی سقا را خواستن و طلب کردن است و در مفهوم نوعی مرض است که در آن شکم باد کرده و بزرگ میشود و شخص بیمار از نوشیدن آب سیراب نمیرود و . . .

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی محط رحال   • مفهوم محط رحال   • تعریف محط رحال   • معرفی محط رحال   • محط رحال چیست   • محط رحال یعنی چی   • محط رحال یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی محط رحال
کلمه : محط رحال
اشتباه تایپی : lpx vphg
عکس محط رحال : در گوگل


آیا معنی محط رحال مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )