انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1044 100 1

محمد امامی کاشانی

محمد امامی کاشانی در دانشنامه اسلامی

محمد امامی کاشانی
«آیت الله محمد امامی کاشانی» در سال ۱۳۱۰ ش در خانواده ای مذهبی در کاشان به دنیا آمد.
ایشان مقدمات علوم دینی را در کاشان شروع کرد و مقداری از سطح را در حوزه کاشان فراگرفت و برای تکمیل دروس، به حوزه علمیه قم مهاجرت کرد. وی در درس خارج آیات عظام بروجردی، محقق داماد و امام خمینی رحمة الله علیه شرکت کرد و ۱۰ سال از محضر پرفیض آنان بهرهمند گردید و فلسفه را در محضر اساتید آیت الله علامه طباطبائی صاحب المیزان و آیت الله سید ابوالحسن قزوینی فراگرفت. وی در سال های خفقان، در راه سازماندهی مبارزات مردم به رهبری امام خمینی رحمة الله علیه تلاش های بسیاری انجام داد و در این مسیر بارها دستگیر و در سال ۱۳۵۵ ش به شهرستان گنبد کاووس، تبعید شد. پس از آن با دیگر یاران امام رحمة الله علیه از قبیل شهید دکتر بهشتی و شهید مطهری، هسته مرکزی روحانیت مبارز را پی ریزی کرد. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی، از طرف حضرت امام خمینی رحمة الله علیه به عنوان یکی از اعضای شورای نگهبان منصوب و در این سمت و مسئولیت خطیر مشغول به انجام وظیفه شد. وی علاوه بر مسئولیت شورای نگهبان، تولیت مدرسه عالی شهید مطهری تهران را به عهده دارد و به تدریس و تربیت طلاب می پردازد. وی یکی از ائمه جمعه موقت تهران و از اعضاء مجلس خبرگان رهبری از استان تهران است.
تالیفات
۱. خط امان؛ پژوهشی در موعود ادیان. ۲. گفتمان مهدویت (سخنرانی ها و مقالات گفتار چهارم) ۳. مجموعه رسایل فیض ۴. سفینة النجاة و الکلمات الطریقة ۵. ذریعة الضراعة فی جمع الادعیة ۶. نقد الاصول الفقهیة ۷. الکلمات المکنونة ۸. قرة العیون فی اعز الفنون ۹. المعارف.
منبع
نرم افزار کتابخانه مهدویت، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی.ورود به سامانه / ایجاد حساب کاربری


العربیةآخرین مطالب اضافه شده
...
محمد امامی کاشانی
محمد امامی کاشانی (تولد ۱۳۱۰ش) امام جمعه موقت تهران و از روحانیان فعال در انقلاب اسلامی ایران. ریاست دیوان عدالت اداری، نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، تولیت مدرسه عالی شهید مطهری و عضویت در جامعه روحانیت مبارز، شورای نگهبان، هیئت بازنگری قانون اساسی جمهوری اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام از مسئولیت های وی پس از انقلاب اسلامی ایران است.
امامی کاشانی پیش از انقلاب اسلامی ایران، در مساجد تهران علیه حکومت پهلوی سخنرانی می کرد و به همین دلیل ممنوع المنبر شده بود.
محمد امامی کاشانی در ۱۰ مهر ۱۳۱۰ش در محله کلهر کاشان به دنیا آمد. پدرش میرزا ابوترابِ امام جمعه، امام جمعه کاشان بود. به گفته وی اجدادش اقامه نماز جمعه کاشان را بر عهده داشتند. امامی کاشانی از سال ۱۳۱۷ش تحصیلات ابتدایی را آغاز کرد و در سال ۱۳۲۳ش وارد حوزه علمیه کاشان شد و ادبیات عرب را نزد آیت الله راستی فراگرفت.

محمد امامی کاشانی در دانشنامه ویکی پدیا

محمد امامی کاشانی
محمدآقا امامی معروف به محمد امامی کاشانی (زاده ۱۳۱۰ در کاشان) متولی مدرسه عالی شهید مطهری،، نماینده مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران است.
خط امان؛ پژوهشی در موعود ادیان نوشته، مؤسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی
نماز عید قربان ۱۴۳۸ قمری در تهران به امامت وی برگزارشد. وی از نزدیکان و معتمدان اکبر هاشمی رفسنجانی بود که در سال ۱۳۹۴ در لیست خبرگان مردم قرار داده شد و نفر دوم از تهران بعد از هاشمی رفسنجانی به مجلس خبرگان راه یافت.
امامی کاشانی در دوران تحصیلات حوزوی در کلاس درس خارج سید حسین طباطبایی بروجردی، محقق داماد و روح الله خمینی شرکت داشت. او در ۲۳ سالگی آموختن درس خارج فقه را نزد سید روح الله خمینی آغاز کرده بود. فلسفه را از علامه طباطبائی و سید ابوالحسن رفیعی قزوینی فرا گرفت.
امامی کاشانی در جریان فعالیت علیه حکومت پهلوی در سال ۱۳۵۵ به شهرستان گنبد کاووس تبعید شد.
عکس محمد امامی کاشانی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های محمد امامی کاشانی

محمد امامی کاشانی (زاده ۱۳۱۳ در کاشان) یکی از امام های جمعه موقت تهران است.
• مسلمانان باید هم حوزه دین و به اصطلاح بیضه دین و کیان امت اسلام را حفظ کنند و همچنین باید عورت دین را حفظ کنند. زمانه
• وظیفه همه ما است که هنگام ورود به خانه حتی در صورتی که کسی در خانه نباشد سلام بدهیم زیرا سلام خانه را امن کرده و موجب تقوا می شود. ایلنا
• فردی پیش پیغمبر رفت و گفت فلان آقا همیشه خواب است و هی می خوابد پیامبر هم گفت آدمی که زیاد می خوابد مثل این است که شیطان در دو گوشش بول کرده(ادرار کرده).نمازجمعه 7 خرداد 1389 -> برای تاکید بر ضرورت همت مضاعف و کار مضاعف:

محمد امامی کاشانی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی محمد امامی کاشانی   • مفهوم محمد امامی کاشانی   • تعریف محمد امامی کاشانی   • معرفی محمد امامی کاشانی   • محمد امامی کاشانی چیست   • محمد امامی کاشانی یعنی چی   • محمد امامی کاشانی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی محمد امامی کاشانی
کلمه : محمد امامی کاشانی
اشتباه تایپی : lpln hlhld ;hahkd
عکس محمد امامی کاشانی : در گوگل


آیا معنی محمد امامی کاشانی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )