برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1247 100 1

محمد بن راشد آل مکتوم

محمد بن راشد آل مکتوم در دانشنامه ویکی پدیا

محمد بن راشد آل مکتوم
شیخ محمد بن راشد آل مکتوم که همچنین به اسم شیخ محمد شناخته می شود نخست وزیر (رئیس مجلس وزیران) و نایب رئیس امارات متحده عربی و همچنین حاکم دبی است. وی در ۱۵ ژوئیهٔ ۱۹۴۹ در شهر دبی متولد شد. از او به عنوان «معمار دبی نوین» یاد می شود.
تارنمای روزنامه سرمایه، نوشته مرضیه خادم شریف
تارنمای رسمی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم
ویکی پدیای انگلیسی
مجله فوربس
وی از زمان الحاقش در سال ۲۰۰۶، اصلاحات عمده ای در دولت امارات متحده عربی انجام داده است، که اولین آن ها استراتژی دولت فدرال امارات متحده عربی در آوریل ۲۰۰۷ بود. در سال ۲۰۱۰، او چشم انداز ۲۰۲۱ امارات متحده عربی را با هدف «تبدیل امارات متحده عربی به یکی از بهترین کشورهای جهان» تا سال ۲۰۲۱ راه اندازی کرد. او عامل رشد دبی به شهری جهانی و همچنین راه اندازی تعدادی شرکت بزرگ از جمله هواپیمایی امارات، دی پی ورلد و گروه جمیرا است.
شیخ محمد بر توسعه پروژه های تحول اقتصادی متعدد در دبی نظارت کرده است که از جمله می توان به ساخت برج خلیفه، بلندترین ساختمان در جهان اشاره کرد.
او سومین پسر از چهار پسر راشد بن سعید آل مکتوم است. مادر او شیخه لطیفه بنت حمدان آل نهیان (دختر شیخ حمدان بن زاید آل نهیان، حاکم ابوظبی) است.
عکس محمد بن راشد آل مکتوم
الگو:بهبود مقاله
لطیفه بنت محمد بن راشد آل مکتوم (عربی: شيخة لطيفة بنت محمد بن راشد آل مكتوم‎؛ زادهٔ ۵ دسامبر ۱۹۸۵) یک شاهزاده اماراتی است و عضوی از خانواده سلطنتی این کشور، او فرزند نخست وزیر امارات و حاکم دوبی محمد بن راشد آل مکتوم است. مادر او حوریه احمد ال ماش از الجزایر است. شیخ لطیفه هچنین دو نیم خواهر با همین نام دارد که یکی از آنها از وی بزرگتر و دیگری از وی کوچکتر است. وی در مارس ۲۰۱۸ اقدام به فرار از کشور امارات کرد که نهایتا با مساعدت اینترپل در آب های هندوستان دستگیر شد و به امارات بازگردانده شد.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های محمد بن راشد آل مکتوم

محمد بن راشد آل مکتوم سیاستمدار اماراتی، نخست وزیر (رئیس مجلس وزیران) و نایب رئیس امارات متحده عربی و حاکمِ امیرنشین دوبی.
• «اگر راهی جلویت پیدا نکردی، خودت راهت را ایجاد کن».
• «ما در امارات هیچ واژه ای مانند «ناممکن» نداریم، در قاموس ما وجود ندارد. کلمه ای که کُندروها و ضعیفان به کار می برند، کسانی که از چالش ها و پیشرفت ها هراس دارند. آنگاه که کسی در توانایی های نهانی و شایستگی های خود شک و تردید دارد و همچنین اعتماد به نفس خود را باخته، قطب نمایی که او را سوی کامیابی و برتری راهنمایی می کند را از دست می دهد؛ بنابراین، در رسیدن به اهدافش شکست می خورد. من از شما جوانان می خواهم که روی شمارهٔ یک پافشاری کنید.»

ارتباط محتوایی با محمد بن راشد آل مکتوم

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی محمد بن راشد آل مکتوم   • مفهوم محمد بن راشد آل مکتوم   • تعریف محمد بن راشد آل مکتوم   • معرفی محمد بن راشد آل مکتوم   • محمد بن راشد آل مکتوم چیست   • محمد بن راشد آل مکتوم یعنی چی   • محمد بن راشد آل مکتوم یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی محمد بن راشد آل مکتوم
کلمه : محمد بن راشد آل مکتوم
اشتباه تایپی : lpln fk vhan Hg l;j,l
عکس محمد بن راشد آل مکتوم : در گوگل

آیا معنی محمد بن راشد آل مکتوم مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )