برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1320 100 1

محمد واعظ زاده خراسانی

محمد واعظ زاده خراسانی در دانشنامه اسلامی

محمد واعظ زاده خراسانی
محمدواعظ زاده خراسانی، از جمله بزرگانی است که بیشتر عمرش را در راه خدمت به قرآن، احادیث و معارف اسلامی، صرف نموده است. (متولد ۱۳۰۴ش.)
در سال ۱۳۰۴ش (۲۳ ذیقعده ۱۳۴۳ق) در شهر مقدس مشهد و در خانواده ای مذهبی و روحانی، فرزندی متولد شد که نامش را محمدنهادند. پدرش حاج شیخ مهدی واعظ خراسانی از خطبای به نام مشهد، از همسر اولش صاحب سه دختر و یک پسر و از همسر دومش دارای چهار دختر و چهار پسر شد. استاد محمد واعظ زاده از همسر دوم می باشد.
پدر و خاندان
پدرش حاج شیخ مهدی واعظ خراسانی (۱۳۷۰-۱۲۸۶ق.) فرزند ملا احمد واعظ خراسانی (۱۳۰۳-۱۲۴۰ق.) فرزند حاج محمدحسین واعظ مشهدی، از محدثان و واعظان مشهور قرن سیزدهم هجری، معروف به «افصح الواعظین» فرزند محمد حسن مدرس از وعاظ مشهور مشهد بود. این خاندان حدود ۲۰۰ سال در راه وعظ و ارشاد و تدریس علوم اسلامی به مسلمانان خدمت نمودند.
سرگذشت شیخ مهدی
حاج شیخ مهدی نزدیک به هفتاد سال به وعظ و ارشاد مردم اشتغال داشت و در منبر دارای سبک و روش خاصی بود. او پس از ذکر آیات و روایات، برای روشن شدن مطلب داستانی نقل می کرد، آنگاه وارد مباحث علمی می شد. ساده و روان سخن می گفت. ایشان دارای حافظه ای قوی بود، از این روی محفوظاتش زیاد بود. در این باره سخن حاج شیخ عباس قمی (از دوستان قدیمی خود) را نقل می کرد و می گفت: به من فرمود «اطلاعات و محفوظات تو، از من بیشتر است.»
← محبوبیت نزد مراجع
...
محمد واعظ زاده خراسانی
محمد واعظ زاده خراسانی (۱۳۰۴ - ۱۳۹۵ش)، نویسنده و متفکر اسلامی، استاد دانشگاه فردوسی مشهد، مؤسس مذاهب اسلامی">دانشگاه مذاهب اسلامی و نخستین دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی است. او معتقد به وحدت ذاتی میان مسلمین بود و وحدت را ناشی از مصلحت نمی دانست همچنین اختلاف شیعه و سنی را در مسایل بعد از رحلت پیامبر، تنها اختلاف در مصداق می دانست. واعظ زاده داماد نجف آبادی">سید هاشم میردامادی نجف آبادی و شوهر خاله آیت الله خامنه ای است.
محمد واعظ زاده در سال ۱۳۰۴ش در مشهد متولد شد. دوره ابتدایی را در مکتب های قدیمی، مدرسه معرفت و در درس پدرش شیخ مهدی واعظ خراسانی گذراند. در سال ۱۳۱۸ به ...

محمد واعظ زاده خراسانی در دانشنامه ویکی پدیا

محمد واعظ زاده خراسانی
عکس محمد واعظ زاده خراسانی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با محمد واعظ زاده خراسانی

محمد واعظ زاده خراسانی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی محمد واعظ زاده خراسانی   • مفهوم محمد واعظ زاده خراسانی   • تعریف محمد واعظ زاده خراسانی   • معرفی محمد واعظ زاده خراسانی   • محمد واعظ زاده خراسانی چیست   • محمد واعظ زاده خراسانی یعنی چی   • محمد واعظ زاده خراسانی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی محمد واعظ زاده خراسانی
کلمه : محمد واعظ زاده خراسانی
اشتباه تایپی : lpln ,huz chni ovhshkd
عکس محمد واعظ زاده خراسانی : در گوگل

آیا معنی محمد واعظ زاده خراسانی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )