انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1068 100 1

محمد ولد عبدالعزیز

محمد ولد عبدالعزیز در دانشنامه ویکی پدیا

محمد ولد عبدالعزیز
سرتیپ محمد ولد عبدالعزیز (زاده ۲۰ دسامبر ۱۹۵۶) سیاستمدار موریتانیایی و رئیس جمهور کنونی این کشور است.
ویکی پدیای انگلیسی.
مخالفان دولت موریتانی، دولت کنونی در این کشور به ریاست جمهوری محمد ولد عبدالعزیز را یک رژیم نظامی می دانند. این نظامی پیشین در کودتای ۲۰۰۵ و سال ۲۰۰۸ میلادی شرکت داشت و این دو کودتا باعث به دست گرفتن قدرت توسط وی شده است.
عبدالعزیز همچنین ریاست دولت انتقالی را بر عهده گرفت و مدتی بعد از این مقام کناره گیری کرد تا در انتخابات سال ۲۰۰۹ شرکت کند و در این انتخابات پیروز شد. مخالفان در موریتانی این اقدام عبدالعزیز را نیرنگی برای کسب قدرت توصیف می کنند.
از زمان روی کار آمدن محمد ولد عبدالعزیز به عنوان رئیس جمهوری این کشور سرمایه گذاری های عربستان در موریتانی نیز کاهش یافته است و همچنین سطح روابط موریتانی و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به سبب نزدیک شدن نواکشوت به تهران و سفرهای متقابل میان مقامات ایرانی و موریتانیایی به طور چشمگیری کاهش یافته است.
عکس محمد ولد عبدالعزیز


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های محمد ولد عبدالعزیز

محمد ولد عبدالعزیز (۱۹۵۶) رئیس جمهور موریتانی (۲۰۰۹-) دوازدهمین رئیس اتحادیه آفریقا (۲۰۱۴–۲۰۱۵)
• «اروپا و آفریقا، قاره های مکمل یکدیگر هستند.»
• «فکر می کنم که ما نمی توانیم بدون صحبت کردن دربارهٔ امنیت، از توسعه سخن بگوییم. نمی توان در منطقه ای که امنیت وجود ندارد سرمایه گذاری کرد. مثلاً به طور خاص در منطقه ساحل، ما با ناامنی های بسیار زیادی روبرو هستیم. این مسائل مربوط به چند ماه گذشته نیست، این مسائل مربوط به بیش از یک دهه است. این ناامنی ها به حضور گسترده تروریست ها انجامیده که در این منطقه جمع شده اند و به تحرکاتشان مصون از هر گونه مجازات ادامه می دهند. تروریسم مرز نمی شناسد.»
• «در واقع همه عوامل برای کشاندن جواندن به سمت افراط گرایی و ویرانی در آفریقا وجود دارد.
• «بهترین راه برای جلوگیری از افتادن جوانان به دام تروریسم، این است که آنها بطور مستمر از جریان توسعه در آفریقا کنار گذاشته نشوند. باید مهارت آنها را افزایش دهیم، بنابراین باید نظام آموزشی ما برای پاسخ دادن به نیازهای آنها توانا باشد. آفریقا امکانات بسیار زیادی دارد، ما برای مثال مقدار زیادی مواد خام صادر می کنیم که اگر در آفریقا به مواد قابل عرضه در بازار تبدیل شوند، می توانیم شغل های فراوان، توسعه و سود بیشتری بدست آوریم و برای جوانان شغل ایجاد کنیم.»
• «به نظر من اتحادیه اروپا در جایگاهی نیست که از آفریقا حکمرانی خوب را طلب کند، آفریقایی ها خودشان به این موضوع آگاه اند که نمی توانند کشور توسعه یافته ای بدون دموکراسی و بدون کشورداری خوب و همچنین بدون احترام و مشارکت عمومی داشته باشند. تا وقتی که حذف شدگان بسیاری در کشوری وجود دارند، این کشورها نمی توانند توسعه پیدا کنند. فکر می کنم که اتحادیه اروپا نمی تواند این درخواست را به ما دیکته کند، این انتخاب ماست و ما باید خومان انجامش دهیم.»
• «من برای کشورم خوشبینم. در کشور من، دموکراسی در کل کشور و در ذهن مردم در حال تثبیت شده است.»
• «ما امکانات و اهداف و آرزوهایی داریم... برای آفریقا، آفریقای آینده، یک آفریقای مرفه، باثبات، امن و یک آفریقای متحد است... آفریقایی که با توسعه جهانی همراه است و در عرصه بین المللی حضور دارد و نقشش را هم در عرصه سیاسی و هم امنیتی در جهان بازی می کند.»

ارتباط محتوایی با محمد ولد عبدالعزیز

محمد ولد عبدالعزیز را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی محمد ولد عبدالعزیز   • مفهوم محمد ولد عبدالعزیز   • تعریف محمد ولد عبدالعزیز   • معرفی محمد ولد عبدالعزیز   • محمد ولد عبدالعزیز چیست   • محمد ولد عبدالعزیز یعنی چی   • محمد ولد عبدالعزیز یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی محمد ولد عبدالعزیز
کلمه : محمد ولد عبدالعزیز
اشتباه تایپی : lpln ,gn ufnhgucdc
عکس محمد ولد عبدالعزیز : در گوگل


آیا معنی محمد ولد عبدالعزیز مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )