انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 952 100 1

مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن (کتاب)

مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن (کتاب) در دانشنامه اسلامی

مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن (کتاب)
«مدخل الی التفسیر و علوم القرآن» کتابی است به زبان عربی، نوشته دکتر عبد الجواد خلف که به موضوع تفسیر و علوم قرآنی می پردازد.
نویسنده در این کتاب از وحی الهی که در قرآن کریم متجلی است به عنوان ریشه های تمدن اسلامی یاد می کند، تمدنی که با تکیه و اعتماد بر منبع عظیم قرآن، نظم و نسق خاصی یافته و روشی از زندگانی به سایر امت ها در همه زمان ها و مکان ها ارائه کرده است. مراد نویسنده از وحی الهی در مفهوم تمدن اسلامی اعم از قرآن، که از آن به وحی جلی، و سنت، که از آن به وحی خفی تعبیر می کند می باشد. نگارنده معتقد است که تمدن هرقومی از دیانت ایشان مایه می گیرد و حتی تمدن امت هایی که فاقد دین هستند از دین ایشان سرچشمه می گیرد و دین آنها همانا عبارتست از اینکه: «هیچ دینی ندارند». و این ازآن روست که «دین» امری غریزی در وجود انسان است که بشر نمی تواند نسبت بدان بی اعتنا باشد. نویسنده از آنجا که سنت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله وسلّم را بیان و تفسیر قرآن کریم می داند، به اهمیت علم تفسیر در بیان مراد خداوند متعال چه در عقاید و چه در احکام و چه در اخلاقیات اشاره کرده و علومی را که در خدمت تفسیر قرآن درمی آیند برمی شمرد. ازاین رو نگارنده مطالب کتاب را در دو بخش اساسی خلاصه می کند: در بخش اول به موضوعاتی می پردازد که در بحث و بررسی ریشه های تمدن اسلامی مهم به شمار می رود. و در بخش دوم برخی از موضوعات مرتبط با علم تفسیر قرآن و نیز علوم قرآنی را یادآور می شود.

مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن (کتاب) را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن (کتاب)نام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن (کتاب)   • مفهوم مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن (کتاب)   • تعریف مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن (کتاب)   • معرفی مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن (کتاب)   • مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن (کتاب) چیست   • مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن (کتاب) یعنی چی   • مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن (کتاب) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن کتاب
کلمه : مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن (کتاب)
اشتباه تایپی : lnog إgd hgjtsdv , ug,l hgrvHk (;jhf)
عکس مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن (کتاب) : در گوگل


آیا معنی مدخل إلی التفسیر و علوم القرآن (کتاب) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )