انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 898 100 1

مدخل التفسیر (کتاب) در دانشنامه اسلامی

مدخل التفسیر (کتاب)
نام کتاب: مدخل التفسیر مؤلف: آیت الله العظمی شیخ محمد فاضل لنکرانی، می باشد.
مؤلف محترم که از مراجع معظم تقلید می باشند و هم اکنون درس خارج فقه و اصول ایشان محفلی است برای تربیت شاگردان مکتب اهل بیت علیه السّلام ، و خود یکی از فقهای به نام بوده، حدود ۲۶ سال قبل (همانگونه که خود در مقدمه کتاب می گوید) فرصتی برای ایشان بدست آمده که در آن پیرامون بعضی از مسائل علوم قرآنی بحث نموده است آنگاه این مجموعه را به نام «مدخل التفسیر» نامگذاری و منتشر کرده در این کتاب سه موضوع از مسائل مهم علوم قرآنی (یعنی- اعجاز، قراءآت و عدم تحریف قرآن) مورد بحث قرار گرفته گرچه روش مؤلف در این کتاب بر خلاصه گویی است اما فصل آخر کتاب که مربوط به عدم تحریف قرآن است بطور مبسوط بحث شده است.
ساختار کتاب
کتاب دارای یک مقدمه و ۸ فصل می باشد: فصل اول: درباره حقیقت معجزه فصل دوم: پیرامون اعجاز قرآن فصل سوم: درباره وجوه اعجاز قرآن فصل چهارم: شبهات مربوط به اعجاز قرآن فصل پنجم: پیرامون مساله قراءات فصل ششم: درباره اصول تفسیر فصل هفتم: بحث درباره عدم تحریف قرآن فصل هشتم: شبهات قائلین به تحریف.
ویژگی ها
کتاب مدخل التفسیر پیرامون بعضی از مسائل علوم قرآنی بحث نموده و دارای ویژگیهای ذیل می باشد.۱- فصل هشتم- شبهات قائلین به تحریف- گرچه روش کتاب در بیان مطالب خلاصه گویی است و حداکثر مطالب بیان شده به صورت خلاصه می باشد. اما فصل هشتم که مربوط است به شبهات قائلین به تحریف مطالب (به لحاظ اهمیت آن نزد نویسنده) بصورت گسترده بیان شده است وی در این باره ۵ مورد از شبهات قائلین به تحریف را همراه با ادله و جواب آنها ذکر نموده روایات مربوط به آن را نیز تشریح می نماید. ۲- فصل پنجم بحث تواتر قراآت- در این فصل ادله منکرین و قائلین به تواتر قراآت بررسی شده و از نظر شیعه عدم تواتر را اثبات می نماید.۳- فصل چهارم- پیرامون شبهات مربوط به معجزه بودن قرآن- در این فصل ۷ مورد از شبهات همراه با جواب آنها بررسی شد. و در پایان کسانی که ادعای معارضه با قرآن و نیز ادعای نبوت می کرده اند نام می برد.
نسخه شناسی
...

مدخل التفسیر (کتاب) را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی مدخل التفسیر (کتاب)نام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

فرهاد سليمان‌نژاد > unfalsifable
زهرايعقوبيان > Stay away
رویا لطفی > Exposure therapy
ب. الف. بزرگمهر > ابلاغ
Reza > طهارت گرفتن
مهدی > take down
مظاهر هستم از لرستان > قزات
مهسا > مهسا

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مدخل التفسیر (کتاب)   • مفهوم مدخل التفسیر (کتاب)   • تعریف مدخل التفسیر (کتاب)   • معرفی مدخل التفسیر (کتاب)   • مدخل التفسیر (کتاب) چیست   • مدخل التفسیر (کتاب) یعنی چی   • مدخل التفسیر (کتاب) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مدخل التفسیر کتاب
کلمه : مدخل التفسیر (کتاب)
اشتباه تایپی : lnog hgjtsdv (;jhf)
عکس مدخل التفسیر (کتاب) : در گوگل


آیا معنی مدخل التفسیر (کتاب) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )