انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 869 100 1

مدخل الی تفسیر القرآن و علومه در دانشنامه اسلامی

مدخل الی تفسیر القرآن و علومه
مدخل الی تفسیر القرآن و علومه تألیف دکتر عدنان محمد زرزور، استاد و رئیس بخش تفسیر و حدیث دانشگاه قطر می باشد که در سال 1416ه‍-.ق به زبان عربی جهت فراگیری دانش پژوهان رشته تفسیر قرآن در دانشگاه نگارش یافته است. احتیاج به شناخت پرودگار -که بر همگان لازم است - بی نیاز از علوم قرآنی، شناخت تاریخ قرآن و آشنایی با تعابیر و معانی و اسرار اعجاز قرآن نمی باشد لذا مؤلف فراگیری مطالب این کتاب را به پژوهشگران توصیه می نماید.
شیوایی، سادگی، اختصار، دقت در استناد به همراه سیر منظم منطقی و استدلالی با تعابیر جدید در تدوین، بررسی مباحث با استعانت از ادله عقلیه و نقلیه و کتب معروف و معتبر مدوّن در علوم تفسیر و قرآن و بهرگیری از آثار علماء تاریخ، تفسیر، علوم قرآنی به همراه شواهد قرآنی و اتّخاذ نتایج علمی در خلال بحثها، بررسی لغوی و اصطلاحی الفاظ و توضیح و دقت در ریشه آنها، ایراد بعضی پرسش ها و جواب آنها از مسائل و نکاتی است که در نگارش کتاب، سعی در رعایت آنها شده است.
فصول و ابواب کتاب پیرامون دو محور می باشد:
اول: تاریخ قرآن کریم یا به عبارت دیگر قطعی بودن نصوص قرآنی و بررسی تاریخی قرآن از ادیان سابق.
دوّم: اعجاز قرآن، علوم تفسیری معاصر که ارتباط مستقیم در تعاملات، تفسیر، فهم و درک قرآن دارد.
ایشان کلام کوتاهی از قرآن و لغت عربی نیز دارد که در آن گوشه ای از خصوصیات زبان عربی و علت نزول قرآن در بین اعراب و مبعوث شدن نبی اکرم(ص) از بین ایشان و نسل آنها را بررسی می کنند. همچنین از تأثیر قرآن در عالم خارج و داخل عرب، عظمت و شرافت و جاودانگی قرآن بحث کرده اند.
«مدخل الی تفسیر القرآن و علومه» تالیف دکتر عدنان محمد زرزور، استاد و رئیس بخش تفسیر و حدیث دانشگاه قطر می باشد که در سال ۱۴۱۶ ه-. ق به زبان عربی جهت فراگیری دانش پژوهان رشته تفسیر قرآن در دانشگاه نگارش یافته است.
احتیاج به شناخت پرودگار- که بر همگان لازم است- بی نیاز از علوم قرآنی، شناخت تاریخ قرآن و آشنایی با تعابیر و معانی و اسرار اعجاز قرآن نمی باشد لذا مؤلف فراگیری مطالب این کتاب را به پژوهشگران توصیه می نماید.
ساختار و گزارش محتوا
شیوایی، سادگی، اختصار، دقت در استناد به همراه سیر منظم منطقی و استدلالی با تعابیر جدید در تدوین، بررسی مباحث با استعانت از ادله عقلیه و نقلیه و کتب معروف و معتبر مدون در علوم تفسیر و قرآن و بهرگیری از آثار علماء تاریخ، تفسیر، علوم قرآنی به همراه شواهد قرآنی و اتخاذ نتایج علمی در خلال بحثها، بررسی لغوی و اصطلاحی الفاظ و توضیح و دقت در ریشه آنها، ایراد بعضی پرسش ها و جواب آنها از مسائل و نکاتی است که در نگارش کتاب، سعی در رعایت آنها شده است.
← فصول و ابواب کتاب
در آخر کتاب فهرست موضوعات آمده و در پاورقی به آدرس آیات، روایات، منابع و بعضی نکات اشاره شده است.

مدخل الی تفسیر القرآن و علومه را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی مدخل الی تفسیر القرآن و علومهنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

ترمه چی > Rushed off your feet
شراره > ققنوس
Neda > Couch
مهدی > ارات
mahdis > Minor
هاله > رادمهر
زهرا > حبیب
ترمه چی > Muddle

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی مدخل الی تفسیر القرآن و علومه   • مفهوم مدخل الی تفسیر القرآن و علومه   • تعریف مدخل الی تفسیر القرآن و علومه   • معرفی مدخل الی تفسیر القرآن و علومه   • مدخل الی تفسیر القرآن و علومه چیست   • مدخل الی تفسیر القرآن و علومه یعنی چی   • مدخل الی تفسیر القرآن و علومه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی مدخل الی تفسیر القرآن و علومه
کلمه : مدخل الی تفسیر القرآن و علومه
اشتباه تایپی : lnog hgd jtsdv hgrvHk , ug,li
عکس مدخل الی تفسیر القرآن و علومه : در گوگل


آیا معنی مدخل الی تفسیر القرآن و علومه مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )